sponsorlu bağlantılar

Akbank Kimin Bankası Özel Mi

Türkiye'de hizmet veren özel bankalardan birisi de Akbank'tır. Peki Akbank kimin, kim kurdu ve sahibi kimdir 2018? Merak ettiğiniz tüm detaylar bu sayfada yer almaktadır.

Akbank Kimin Bankası Özel Mi

2018-02-07 17:39:43

sponsorlu bağlantılar
Ülkemizde hizmet veren özel bankalardan birisi de Akbank'tır. Akbank kimindiye soranlar, Akbank ilk olarak 1948 yılında Adana'da bölgede pamuk üreticilerine finansman sağlama amacıyla kurulmuştur. Günümüzde bireysel ve ticari alanlarda pek çok seçeneklerde Akbank'ta krediler mevcuttur. En uygun faiz oranları ve uzun vadeler ile sizde Akbank kredilerinden faydalanabilirsiniz. Peki Akbank kimin ve sahibi kimdir? Akbank özel mi yoksa devletin bir bankası olarak mı hizmet veriyor, işte tüm merak ettiklerinizi açıklıyoruz.

Akbank sahibi kim?

30 Ağustos 1948'de özel ve yerli sermaye ile Adana'da kurulan Akbank, ilk olarak Adana ve çevresinde hizmet vermek amacıyla kurulmuştu. 1990 senesinde ise halka açılarak büyemeye devam eden Akbank, günümüzde 840 üzerinde şube ile hizmetine devam etmekte, 15 milyon üzerinde müşteri kitlesine ürünlerini sunmaktadır. 4200 üzerinde yurt genelinde bankamatiği bulunan banka kuruluşunun, 460 bin üzerinde anlaşmalı pos terminali ile yüksek teknolojilerle müşterilerine hizmetini sunmaktadır. Akbank, Sabancı Holding bünyesinde hizmete devam ediyor. Yani Akbank yerli ve özel sermaye ile işletilmektedir.Akbank Ortaklık Yapısı 2018

%51,1 Halka açık - %48,9 Sabancı Holding ve ilişkili şirketler

Yukarıda da görüldüğü gibi Akbank özel sermaye ile işletilmeye devam edilmektedir. Sizde Akbank sahibi kim diye soranlar bu sorunun cevabını almış olurlar. Ayrıca diğer bankaların da kime ait olduğunu öğrenmek için aşağıda yer alan konularımızı da inceleyin. Akbank'tan kredi yada kredi kartı başvurusu yapabilmek için de linkleri kullanabilirsiniz. Akbank sahibi kim diye soranlar için de net cevabımız yine Sabancı Grubu olacaktır. Akbank günümüzde Sabancı Grubu tarafından işletilmekte ve faaliyetlerine devam etmektedir. Akbank'ta tüm kredi finansman ürünlerini kullanabilmeniz mümkündür. Bireysel kredilerin yanı sıra kurumsal çözümler de Akbank'ta mevcuttur. Böylece özel ve yerli sermayeli bir banka olarak da tanımlanabilmektedir.

Vakıf Katılım Kimin
Denizbank Kimin
İNG Bank Sahibi Kim

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
TEB Pos Komisyon Oranları 2019
Tarih : 2019-08-20 21:34:41
Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?
Tarih : 2019-08-11 12:54:56
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA