Akbank kredi kartı internet alışverişine açma

Eğer sizde Akbank internet alışverişi açmak istiyorsanız, kredi kartı yada banka kartlarınızı bu yöntemlerle kullanıma açabilirsiniz.

Akbank kredi kartı internet alışverişine açma

 Bddk tarafından 27 Ekim 2016 tarihinde yapılan talimata göre, 31 Ocak 2018'den sonra internetten alışveriş yapılabilmesi için "onay" alınması gerekmektedir. Akbank kredi kartını internet alışverişine açma isteyenler bu sayfada yer alan bilgiler sayesinde anında kredi kartını alışverişlere açtırabilir.

Akbank kredi kartınızı internet alışverişlerine açtırmak istiyorsanız, INTERNET yazdıktan sonra 8885'e Sms gönderebilirsiniz. Eğer onay vermemeniz durumunda yasa gereğince tüm bireysel kredi kartları ve banka kartları ile ek kartlar internet alışverişlerine kapatılacaktır. Ayrıca 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetlerini arayarak da tüm tercihleri kolaylıkla belirleyebilirsiniz. 

Akbank kartını internet alışverişine açtırma

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) 27 Ekim 2016 tarihinde iletilen talimatı gereği, kart hamillerinin açıkça talebinin bulunmadığı hallerde, bireysel banka kartı ve kredi kartlarının elektronik ticaret işlemlerine kapalı olarak üretilmesi ve konuyla ilgili BDDK tebliği öncesinde kart üretilmiş tüm kart hamillerinden de bu talebin toplanması gerekmektedir. Söz konusu uygulama kapsamında 31 Ocak 2018 tarihine kadar, bu talebi alınmamış olan tüm bireysel müşterilerimizin kredi kartları ile Bankamatik kartları 31.01.2018 tarihinde internet alışveriş işlemlerine kapatılacaktır. 27 Ekim 2016 – 31 Ocak 2018 tarihleri arasında internet alışveriş yetkileri kapalı iken müşterilerimizin talebine göre tekrar açık hale getirilmiş bireysel kredi kartları için bu talep ilgili kartların internet işlemlerine açık olması yönünde onay olarak dikkate alınacaktır. Bu durumdaki kartların 30 Ocak 2018 tarihinde yetkileri açık ise kartlar 31 Ocak 2018 tarihinde internet alışverişlerine açık kalmaya devam edecektir. Sanal kartlarla internet alışverişine devam edebilmek için onay vermenize gerek bulunmamaktadır.

Akbank kredi kartını internet alışverişine açtırma isteyen kişiler de istedikleri zaman bu konuda yer alan bilgilerden yararlanarak Akbank axess kredi kartını yada Akbank banka kartlarını internet alışverişlerine açabilirler.

Yorum yap: