Akbank Kredi Kartı Yapılandırma 2021

Kredi kartı borçlarınızı yeniden yapılandırmak istiyorsanız Akbank kredi kartı yapılandırma 2021 yılında kolaylıkla yapabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Yapılandırma 2021

 Günümüzde ihtiyaçların artmasıyla beraber harcamalar da artabilmekte ve bütçeyi aşabilmektedir. Bazı durumlarda kredi ve kredi kartı borcumuzu ödemekte sıkıntı yaşayabiliriz, işte bu durumda Akbank kredi kartı yapılandırma 2021 yılında kolaylıkla yapılabilmekte, kişileri borç sıkıntısından kurtarmaktadır. Farklı bankalara veya Akbank'a ait kredi kartı borcunuzu Akbank'ta yeniden yapılandırabilir ve uzun dönem taksitlerle ödeyebilirsiniz. Böylece bütçede yaşanan dengezisliği aşabilir ve kredi kartı borcunuzu zamanında ödeyerek kredi notunuzun negatif etkilenmemesini de sağlarsınız.

AKBANK KREDİ KARTI YAPILANDIRMA

Kredi kartı borçlarınızı siz de 9 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Akbank'ta "Taksitli borç transferi" ürünü ile ödenme işlemine denilmektedir. Yani kredi kartı borcunuzu Akbank'a başvurarak 9 taksite böldürebilirsiniz. 20.000 TL'ye kadar olan borçlar yapılandırma kapsamında değerlendilmektedir. Tüm masraflar dahil aylık maliyet oranı %2,42, yıllık maliyet oranı ise %29,09 olarak belirlenmiştir. Kredi kartınızı yapılandırmak istiyorsanız aşağıda bulunan kanallardan yapılandırma başvurusunda bulunabilirsiniz. Bilindiği gibi kredi kartlarının borcunun 3 ay üst üste ödenmediği durumlarda, borç yasal yollarla alınmaya çalışılmaktadır yani banka borçlu kişiyi mahkemeye verir. Bu durumda bankanın avukatı borçlu kişiyle irtibat kurarak borcun yapılandırılması teklifinde bulunabilir. Bu süreçten önce banka da kişiyle iletişim halinde bulunarak borcun ödenmesi için alternatif yolları gözetir. Eğer borçlu kişi borcu ödememekte ısrar ediyorsa bu durumda kredi kartına bloke konulduktan sonra yasal yollarla borcun alışılması için çalışılır. Bunlar da kişinin maaşının belli kısmına haciz koyma, üzerine kayıtlı mal ve ürünleri icra yoluyla el koyma gibi senaryolar olabilir. Böyle yaptırımlarla karşılaşmamak için siz de kredi kartı borcunuzu yapılandırabilirsiniz.

Benzer içerik: Akbank kredi yapılandırma

Başvuru kanalları:

1. İnternet şubesi: Siz de Akbank internet şubesine (https://www.akbank.com) giriş yaparak kredi kartı sayfasından yapılandırma başvurusunda bulunabilirsiniz.
2. Banka şubeleri: Size en yakın Akbank şubelerine uğrayıp kredi kartı borçlarınızı yapılandırmak için başvuru yapabilirsiniz.

Yukarıdakilere ek olarak Akbank Direkt mobil şubeden de kredi kartı yapılandırma başvurusu yapılabilmektedir. Ayrıca
Akbank müşteri hizmetleriçağrı merkezini aradıktan sonra yapılandırma ile ilgili genel bilgileri de alabilirsiniz. Akbank kredi kartı yapılandırma ile ilgili başvuru bilgilerini yukarıdaki açıklamalardan inceleyebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan linkteki borç transfer kredisi veren bankaları inceleyebilir ve kredi kartı borçlarınızı farklı bankalara taşıyabilirsiniz.

İLGİLİ: Borç kapatma kredisi veren bankalar

Yorum yap: