Akbank Mesajla Para Gönderme Dönemini Başlattı

Teknolojiyi yakından takip eden bankalar arasında yer alan AKBANK, Türkiye'de yeni bir dönemi daha başlattı: Mesajla para gönderme! Akbank asistan mesajla para gönderme nasıl yapılır diyenler için bu sayfamızı hazırladık.

Akbank Mesajla Para Gönderme Dönemini Başlattı

 Teknoloji ilerlerken, bankalar da bu teknolojiyi müşterilerine sunmak için adeta birbiriyle yarışıyorlar. Akbank asistan mesajla para gönderme devrini Türkiye'de başlatan ilk banka oldu. Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, teknolojideki gelişmelerle birlikte bankacılık ürün ve hizmetlerini de aynı hızda geliştirerek mesajlaşarak para transferi özelliğini başlattığını açıkladı.

AKBANK MESAJLA PARA GÖNDERME!

Sms ile kredi notu sorgulama yada sms ile kredi başvurusu özelliklerini daha önce duymuştuk ancak bu uygulama kredibankalar.com olarak oldukça dikkatimizi çekti. Hızlı, kolay ve oldukça pratik bir yöntem olan ve menüler arasında gezme yada Akbank müşteri hizmetleri çağrı merkezini arayarak sıra bekleme devrine son veren bu uygulamayı şimdiden pek çok Akbank müşterisi kullanmaya başladı bile. Akbank, Chatbot teknolojisi kullanarak mesaj yoluyoa para transferi imkanını hizmete sunmuş oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Akbank Direkt müdür yardımcısı Tolga Ulutaş, yolda, evd, işte, uyurken, yürürken kısaca hayatın her alanında mesajlaştıklarını söyleyerek, insanların artık birbirini aramak yerine mesaj attığını söyledi. Whatsapp sayesinde grup mesajlaşmalarıyla birlikte daha çok paylaşımda bulunulduğu ve hayatın içinde yer alma hissini verdiğini söyleyen Ulutaş, şöyle devam etti "Biz de günlük hayatımızda devamlı olarak mesajlaşarak işini yürüten müşterilerimizin neden bizimle mesajlaşarak bankacılık işlemlerini halletmesinler dedi. Chatbot teknolojisini kullanarak para transfer özelliğini uygulamaya aldık. Akbank.com internet şubesi üzerinden, Akbank Asistan ile mesajlaşıp para transferi işlemlerini de hızlandırdık. Yeni dönemde bu teknolojinin işlevlerini de artıracağız" dedi.

Akbank Asistan Para Gönderme

Akbank internet şubesi yada mobil şubeye giriş yaptıktan sonra Akbank asistan'a mesaj göndererek para transfer işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Çok yakında diğer bankaların da Akbank'ın bu uygulamasını takip edeceği de beklentilerimiz arasında yer almaktadır.

Benzer: Akbank cebe havale

Yorum yap:

Kapat