Akbank Sanal Kart Oluşturma ve İptal Etme

Akbank sanal kart oluşturma işlemini nasıl yapacağınızı bu sayfada ayrıntılı olarak açıkladık.

Akbank Sanal Kart Oluşturma ve İptal Etme

Akbank Sanal Kart Oluşturma

Akbank sanal kart oluşturma adımlarını takip edin:

  • Akbank Mobil'e giriş yapın,
  • "Başvuru ve Nakit İhtiyaçlarım" sayfasına gelin,
  • "Başvurular" adımından Sanal Kart Başvurusu'na dokunun,
  • Ana kart seçimini yapın ve devam edin,
  • Limit belirleyin,
  • Uyarıyı okuyarak "Devam" butonuna dokunun,
  • SMS'e gelen şifrenizi ekrana girerek onaylayın,
  • Sanal kartınız oluşturulmuştur. Kartlarım bölümünden kartınıza tanımlı olan sanal kartları görüntüleyebilirsiniz.

Akbank sanal kart nasıl kullanılır?

Akbank sanal kartınızı, normal kredi kartınız gibi kullanabilirsiniz. Özellikle internet alışverişlerinin güvenilir olarak tamamlanması için sanal kart kullanmanızı tavsiye ederiz. Sanal kartınızı alışverişte kullanmak için sanal kartınızın bilgilerini almanız gerekmektedir. Akbank mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra Kartlar > Kredi Kartları > Sanal Kartlar adımından sanal kredi kartı bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Sanal Kartınızın üzerine tıkladığınızda güvenlik kodu, sanal kart numaranız, son kullanma tarihi gibi detayları göreceksiniz. Bu bilgileri alışveriş sırasında kullanarak alışverişin sanal kart ile ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Akbank sanal kart ne işe yarar?

Axess sanal kart, fiziksel olarak basılmayan ve sadece telefon ile internet alışverişleri için kullanılabilen kredi kartıdır. Axess Sanalkart limiti, sadece internet ve telefon alışverişleri için yükseltilip sonra sıfırlanan özel bir limittir ve bundan dolayı çalıntı veya kötü niyetli kişilerin kullanımına imkan tanımamaktadır.

Axess sanal kart ücretli mi?

Axess sanal kart, asıl kartınızın üzerindeki limitle oluşturulduğundan dolayı tamamen ücretsizdir. Akbank sanal kartın limitini, asıl kredi kartının limitine göre kullanıcının belirlemesi gerekmektedir.

Akbank Sanal Kart İptal Etme

Akbank müşteri hizmetleri 444 25 25'e bağlanarak sanal kartınızı iptal edebilirsiniz. Ayrıca Akbank Direkt mobil uygulamaya giriş yaparak "Kartlarım -> Kredi Kartları -> Sanal Kartlar" adımından sanal kartınızı seçerek kapatabilir, iptal edebilirsiniz.

Akbank müşteri hizmetleri direk bağlanma

Yorum yap:

Kapat