Amazon Satıcı Hesabı Açma (Dropshipping Hesap Açmak 2022)

Dropshipping veya FBA ile Amazon'da satış yapmak isteyenlere Amazon satıcı hesabı açma 2022 rehberimizi hazırladık.

Amazon Satıcı Hesabı Açma (Dropshipping Hesap Açmak 2022)

E-ticarete girerek satış yapmak isteyen kişilerin sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Özellikle Trendyol gibi pazaryerlerinin artışı ile birlikte Türkiye'de de e-ticaret yapmak isteyen kişiler bu sektöre adım atmak için araştırmalar yapıyorlar. Bu işi yerel çapta yapmak yerine küresel olarak çalışarak ülkemizdeki e-ticaret alanına göre kıyaslandığında çok daha yüksek paralar kazanılabilir.

Türkiye'de TL ile para kazanırken, yurtdışında bu işi yaparak döviz ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. E-ticaret sektörünün en büyük pazar lideri şüphesiz ki Amazon. Biz de bu sayfamızda Amazon satıcı hesabı açmak isteyen ve Amazon'da satış yapmak isteyen kişiler için Amazon'da satıcı hesabı açma rehberimizi hazırladık.

Amazon'da satıcı hesabı açmadan önce iş modeli ve satış yapılacak ülkeye karar vermeniz gerekmektedir. Amazon Türkiye'de satış yapmak istiyorsanız amazon.com.tr adresinde, Kanada'da satış yapmak istiyorsanız amazon.ca'da satıcı hesabı açmanız gerekmektedir.

AMAZON'DA SATIŞ FIRSATI:

Amazon'da dropshipping yaparak para kazanmak istiyorsanız Markazon'dan "birebir dropshipping eğitimi" alabilir, hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz;

- Canlı bağlantılarla tüm süreci öğretiyoruz

- %100 Kazanç Garantisi

Amazon Satıcı Hesabı Açmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Amazon'da satıcı hesabı açmak kolay bir iş gibi görünse de aslında karmaşık ve bir o kadar da ilgi gerektiren bir iştir. Amazon satıcı politikaları gereği hesap açmadan önce bazı Amazon kurallarını gözden geçirmeniz gerekebilir. Amazon'da her kişi veya işletmenin sadece 1 hesabı olması gerekir. Amazon'da satıcı hesabı açmadan önce bunlara dikkat etmeniz gerekir:

 1. Sadece tek bir Amazon hesabı açma hakkınız var
  Amazon'da her işletme veya bireysel kişi sadece tek bir satıcı hesabı açabilir. Satıcı hesabı açarken yapılacak bir hata, bir daha Amazon'da hesap açmamanıza yol açabilir.
 2. İşletmeye ait bir e-posta adresi: Kayıt ve sonrası için Amazon e-posta bilgisi istemektedir.
 3. İşletmeye ait bir telefon numarası: İletişim için gerekli bir telefon numarası.
 4. Amazon'da açılacak mağaza sahibine ait kimlik ve şirket bilgileri.
 5. Ödeme yapmaya müsait ve hata vermeyecek Amazon'la uyumlu bir kredi kartı.
 6. Ödeme almak için banka hesap bilgileri. (Payoneer, Wise vs.)

Amazon Satıcı Hesabı Nasıl Açılır?

Amazon satıcı hesabı açmak için aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz:

 1. Satış yapmak istediğiniz ülkenin Amazon Seller Center sitesine girin.
 2. "Hesap Aç" linki sizi kayıt sayfasına yönlendirecektir.
 3. Bu ekrandan Amazon satıcı hesabınızı oluşturun.
 4. Hesap açılışı ekranında isim, soyisim, e-posta ve şifre tanımlaması yaparak "ileri" butonuna tıklayın.
 5. Girilecek bilgilerin daha önce Amazon'da kullanılmamış olması gerekir.
 6. İşletmenizin türü nedir? sorusuna firma bilgilerinizi girin.
  - Esnaf ve Sanatkarlar için "Esnaf ve Sanatkarlar",
  - Şahıs/Gerçek kişi işletmesi için "Gerçek kişi işletmeler",
  - LTD ve AŞ. şirketleri için "Özel işletme"
  - Halka açık şirketler için "Halka açık işletme" alanını seçin.
 7. İşletmenin yasal adını girin.
 8. Firmanızla ilgili adres, telefon gibi bilgileri doldurun ve devam edin.
 9. Şirketle ilgili irtibat kişisi bilgilerini yeni açılacak ekranda ekleyin.
 10. Telefon numaranıza gelen kodu Amazon ekranına girerek doğrulayın.
 11. Son adımda mağaza bilgilerini girerek hesap açma işlemini tamamlayın.


 

Amazon Dropshipping Hesap Açma

Amazon'da dropshipping yöntemiyle satış yapmak istiyorsanız öncelikle Amazon'da bir mağaza açmanız gerekmektedir. Hangi ülkeye dropshipping yani stoksuz satış yapılacaksa o ülkeden mağaza açılması gerekiyor. Stoksuz satış yapmak isteyenlerin ayrıca bir de alıcı hesabı açması ve aynı zamanda Payoneer veya Wise (Amazon anlaşmalı ödeme kuruluşları) tarafında da hesabı olması gerekmektedir.

Amazon Dropshipping hesap açma işlemi için aşağıdakilere ihtiyacınız vardır:

1. Kredi Kartı:

Süresi dolmamış ve limiti olan bir kredi kartı.

2. Şirket bilgileri:

Amazon'da hesap açmak için şirket bilgisine ihtiyac duyulurken, ayrıca bireysel olarak da satıcı hesabı açmak mümkündür. Ancak bunun için aşağıda vereceğimiz danışmanlık firmasından eğitim almanız gerekmektedir.
Adres bilgisi: Şirketin kayıtlı olduğu adres bilgileri.

Telefon: Aktif olarak kullanılan bir telefon numarası.

3. Payoneer veya Wise hesabı:

Amazon'da satış sonrasında ödeme almak için banka hesabı bilgilerine ihtiyacınız olacak. Amazon; Payoneer ve Wise (Eski adıyla Transferwise) ile anlaşmalıdır. Siz de Amazon'dan ödeme almakla ilgili daha ayrıntılı bilgi için Amazon dropshipping para çekme sayfamıza gidebilirsiniz.
 

Amazon'da satış yapmak için mağaza açmak gerekli mi?

Amazon'da satış yapmak için yapmanız gereken ilk şey Amazon'da satış mağazası açmaktır. Amazon'da mağaza açmadan bireysel olarak satış yapmanız mümkün değildir. Amazon'da alışveriş yapacağınız bir hesabınızın olması, satış yapabileceğiniz anlamına gelmez. Amazon'da satış yapmanız için mağaza açmanız gerekmektedir.

Amazon'da mağaza açma ücreti

Amazon'da mağaza açmanın herhangi bir ücreti yoktur. Ancak mağaza açan herkesten Amazon aylık ücretler alır. Her ülke için Amazon'da aylık mağaza ücreti farklı olduğu gibi, bazı ülkelerde Amazon mağazalarından aylık ücret alınmamaktadır.

Amazon'da satış yapmanın bir diğer ücreti ise satılan ürün başı Amazon'a verilen komisyon tutarıdır. Bu oran Kanada'da %15 iken; Avusturalya'da ise %23 olarak gerçekleşir. Amazon Türkiye pazarına henüz yeni girdiğinden dolayı 99 TL + KDV aylık abonelik ücretini şuan için yeni hesap oluşturanlardan almamaktadır.


Amazon'da hangi ürünleri satabilirim?

Amazon.com.tr’de aşağıdaki kategorilere ait ürünleri satabilirsiniz: Bilgisayar, Bebek Ürünleri, Elektronik Ürünler ve Aksesuarlar, Ev ve Mutfak Ürünleri, Ev Eğlence Sistemleri, Yapı Market Ürünleri, Fotoğraf Makinesi ve Fotoğrafçılık Ürünleri, Kitap, Kişisel Bakım Aletleri, Sağlık ve Kişisel Bakım Ürünleri, Güzellik Ürünleri, Ofis Ürünleri, Oyun Konsolları ve Video Oyunları, Oyuncak ve Çocuk Oyunları, Spor ve Outdoor Ürünleri, Telefon ve Telefon Aksesuarları, Gıda Ürünleri.

Bebek Ürünleri, Kişisel Bakım Aletleri ve Oyuncak ve Çocuk Oyunları kategorilerinde kalite standartlarının sağlanması, müşteri memnuniyetinin artması ve müşteri güvenliği için bazı ürünlerin satışına başlamadan önce onay almanız gerekebilir.


Amazon'da mağaza açarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Amazon mağaza açma sürecinde oldukça dikkatli şekilde ilerlemelisiniz. Yapacağınız herhangi bir hata sonrasında Amazon, hesabınızı kapatarak bir daha mağaza açmanıza izin vermeyebilir. Ayrıca mağaza açmadan önce diğer platformlarla da karşılaştırmalı, Amazon'da mağaza açmanın avantaj ve dezavantajlarını değerlendirmelisiniz.

Amazon Seller Central Nedir?

Amazon Seller Central, Amazon'da satış yapan mağazaların admin panelidir diyebiliriz. Amazon'a ürün yüklemek, mevcut ürünleri silmek, fiyat güncellemesi, müşteri ilişkileri, mağaza ayarları, kargo işlemleri gibi tüm süreçler Amazon Seller Central panelinden yönetilebilir.

Bu sayfamızda yer alan bilgileri inceleyerek Amazon mağaza açma süreçlerini tamamlayabilir, Amazon satıcı hesabı açma ayrıntılarına ulaşarak siz de artık Amazon'da dropshipping veya FBA yöntemlerini kullanarak satış yapmaya başlayabilirsiniz.


Binance hesap açma

Yorum yap:

Kapat