2020 Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanır?

Milli Savunma Bakanlığı, 2020 askerlik yerleri ne zaman açıklanır diye bir duyuru yayınladı. 2020 Şubat döneminde askere giderek er, yedek astsubay, yedek subayların askerlik yerleri bu sayfada yer almaktadır.

2020 Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanır?

20 yaşını doldurduktan sonra her erkek Türk vatandaşı askerlik görevini yerine getirmesi gerekmektedir. Her yıl olduğu gibi 2020 yılında da askerlik tecilini bozarak askerlik yoklaması yaptırdıktan sonra geriye tek şey kalıyor "askerlik yerlerinin açıklanması". Siz de askerlik yerleri ne zaman açıklanır 2020 yılında diye merak ediyorsanız bu sayfadan askerlik yerleri, tarihleri, askerlik celp dönemleri ve askerlikle ilgili güncel gelişmeleri öğrenebilirsiniz. Şubat celp döneminde askere gitmek isteyenler ve askerlik tecilini bozarak muayene olanlara sevindirecek bir haberimiz var. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yeni bir duyuru yayınlanarak askerlik yerlerinin ne zaman açıklanacağı belirtildi.

 

2020 Askerlik Yerleri

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, "2020 Ocak, Şubat ve Mart celp ve askere sevk dönemlerinde silah altına alınacak olan yedek subay, yedek astsubay ve erbaş ile erlerin Şubat 2020 Celp dönemi 24 Ocak 2020 tarihinde e-devlet ve askerlik şubelerinden duyurulacak." Açıklamanın devamı:

 

1. ŞUBAT 2020 SINIFLANDIRMA DÖNEMİNDE SİLAHALTINA ALINACAK YEDEK SUBAY ADAY ADAYI, YEDEK ASTSUBAY ADAY ADAYI İLE ERBAŞ/ER STATÜSÜNDEKİ YÜKÜMLÜLERİN ASKERLİK HİZMETİ TERCİHİ, SINIFLANDIRMA VE SEVK İŞLEMLERİYLE İLGİLİ HUSUSLAR MÜTEAKİP MADDELERDE AÇIKLANMIŞTIR. 2. ŞUBAT 2020 SINIFLANDIRMA DÖNEMİNDE SINIFLANDIRMA NİTELİK LİSTESİNE; YEDEK SUBAY ADAY ADAYI, YEDEK ASTSUBAY ADAY ADAYI İLE ERBAŞ/ER STATÜSÜNDEKİ YÜKÜMLÜLERDEN; 20 ARALIK 2019 (DAHİL) TARİHİNE KADAR YOKLAMASINI VE ASKERLİK HİZMETİ TERCİHİNİ YAPTIRANLARDAN CELP TERCİHLERİNE GÖRE BAŞVURUSU TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN İHTİYACI DİKKATE ALINARAK KABUL EDİLENLER, ERTELEME İLE SEVK TEHİRLERİ SONA ERENLER, DÖVİZLE/BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİ KAPSAMINDAN ÇIKARTILANLAR ALINACAKTIR. 3. ŞUBAT 2020 SINIFLANDIRMA DÖNEMİNDE SİLAHALTINA ALINMAK İSTEYEN YÜKÜMLÜLERİN, 20 ARALIK 2019 (DAHİL) TARİHİNE KADAR YOKLAMA VE ASKERLİK HİZMETİ TERCİHİNİ E-DEVLETTEN VEYA EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNE MÜRACAAT EDEREK YAPTIRMALARI GEREKMEKTEDİR. YOKLAMASINI YAPTIRDIKLARI HALDE ASKERLİK HİZMETİ TERCİHİNİ YAPMAYANLAR MEVCUT BİLGİLERİNE VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN İHTİYACINA GÖRE SINIFLANDIRMA İŞLEMİNE TABİ TUTULACAKLARDIR. 4. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA 24 OCAK 2020 TARİHİNDE E-DEVLET ÜZERİNDEN YÜKÜMLÜLERE DUYURULACAKTIR. SINIFLANDIRILAN YÜKÜMLÜLER TEKRAR SINIFLANDIRMA İŞLEMİNE TABİ TUTULMAYACAKTIR. 5. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA; A. YEDEK SUBAY ADAYLARI İLE YEDEK ASTSUBAY ADAYLARI 30 OCAK 2020 TARİHİNDE, ER/ERBAŞ STATÜSÜNE AYRILANLARDAN OCAK CELP VE SEVK DÖNEMİNE TABİ OLANLAR 30 OCAK 2020 TARİHİNDE, ŞUBAT CELP VE SEVK DÖNEMİNE TABİ OLANLAR 26 ŞUBAT 2020 TARİHİNDE, MART CELP VE SEVK DÖNEMİNE TABİ OLANLAR İSE 19 MART 2020 TARİHİNDE TERTİP EDİLDİKLERİ BİRLİKLERE SEVK EDİLECEKLERDİR.

Açıklamanın devamı için buraya tıklayınız.

Asal Celp Dönem Tercihi İçin Tıkayınız. (E-devlete gider)

 

2020 Askerlik Celp Dönemleri

  • Şubat celp dönemi son başvuru tarihi: 30 Kasım
  • Mayıs celp dönemi son başvuru tarihi: 28 Şubat
  • Ağustos celp dönemi son başvuru tarihi: 31 Mayıs
  • Kasım celp dönemi son başvuru tarihi: 31 Ağustos

 

2020 Şubat Askerlik Yerleri Ne Zaman Belli Olur?

Yukarıda yer alan Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan duyuru kapsamında, Şubat 2020 askerlik yerleri 24 Ocak 2020 tarihinde e-devlet üzerinden duyurulacaktır. Herhangi bir olumsuzluk olması durumunda ise Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden duyuru yayınlayacaktır. Siz de askere gitmek istiyor ve askerlik celp dönemlerini, askere gideceğiniz yeri öğrenmek istiyorsanız bu sayfada yer alan güncel bilgi ve gelişmelerden yararlanabilirsiniz. 2020 yılında silah altına alınacak yedek subay, yedek astsubay ve erlerin nereye askere gideceği de Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklanmış oldu.

 

Askere gitmek için başvuru nereye yapılır?

Askerlik Tecil Ettirme

 

Paylaş: