Halkbank BT Uzman Yardımcılısı Alım Sınavı 2019

Halkbank, bilgi teknolojileri departmanında görevlendirilmek üzere 50 uzman yardımcısı alımı yapacak. Haberimizi okuyarak Halkbank bt uzman yardımcısı alım sınavı hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Halkbank BT Uzman Yardımcılısı Alım Sınavı 2019

Türkiye’nin en büyük bankaları arasında gösterilen Halkbank, bünyesinde çalıştırmak üzere Bilgi Teknolojileri bölümünde görevlendirecek, yeni takım arkadaşları arıyor. Haberimizi okuyarak Halkbank BT Uzman Yardımcısı alım sınavı 2019, son başvuru tarihi ve sınav tarihi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Halkbank ailesine katılarak, hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Halkbank sınavları hakkında merak ettiğiniz her şeyi paylaşıyoruz.


Halkbankası BT Uzman Yardımcısı alım sınavı başvuru şartları?

Halkbankası, bilgi teknolojileri bölümünde görevlendirilecek, 50 uzman yardımcısı almaya hazırlanıyor. Sınava katılacak adaylarda aranan özelikleri aşağıdaki tablomuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Halkbank bt uzman yardımcısı alım sınavı

Başvuru şartları

Uyruk

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Yaş

01.01.1989 sonrası doğmuş olmak

Sağlık

Ülkemizin her yerinde görev yapabilecek durumda olmak

Ceza

Ağır ceza ya da 6 aydan fazla hapis cezası almamış olmak

Askerlik

Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak, muaf olmak, 31.07.2019 tarihine kadar tecilli olmak

Eğitim seviyesi

Lisans- Yüksek Lisans

Halkbank BT Uzman Yardımcısı alım sınavına kimler başvuru yapabilir?

Yazılı sınav yaparak, eleman alan Halkbank, hızla büyümeye devam ediyor. 120 soruluk yazılı sınav yapacak olan Halkbank adaylara, yabancı dil, alan bilgisi ve sayısal/ sözel yetenek sınavı yapacaktır. Bilgisayar- yazılım ve elektrik- elektronik alanlarında 2 çeşit alan bilgisi sınavları uygulanacaktır. Başvuru sırasında adaylara tercihleri sorulacak ve sınavda ona göre alan bilgisi kitapçığı verilecektir. Yazılı sınavdan 60 puan ve üzeri alan adaylar, mülakata alınacak ve burada da başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacaktır. Peki 120 soruluk bu sınava, hangi bölümlerden mezun adaylar başvuru yapabilir? Tablomuzu inceleyerek detayları öğrenebilirsiniz.

Halbankası BT Uzman Yardımcısı alım sınavı 2019

Hangi bölüm mezunları başvuru yapabilir?

Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği

Endüstri Sistemleri Mühendisliği

Bilgisayar Bilimleri

Endüstri ve Sistem Mühendisliği

Bilgisayar Mühendisliği

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği

Matematik Mühendisliği

Bilişim Sistemleri Mühendisliği

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri

Elektrik Mühendisliği

Matematik-Bilgisayar

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Mekatronik Mühendisliği

Elektronik Mühendisliği

Telekomünikasyon Mühendisliği

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

Sistem ve Kontrol Mühendisliği

Endüstri Mühendisliği

Yazılım Mühendisliği

Yukarıdaki tabloda bahsettiğimiz bölümlerden lisans ya da yüksek lisans mezunu olan adaylar, sınava başvuru yapabilirler. adaylar 45 TL’lik sınav ücretini, 17.12.2018 tarihinden 18.01.2019 tarihine kadar, halkbankası hesabına yatırabilirler.

 

Halkbankası BT Uzman Yardımcısı alım sınavı başvuru

Başvuru tarihi

17.12.2018/ 18.01.2019

Sınav tarihi

27.01.2019 

Sınav saati

10:00

17.12.2018 ve 18.01.2019 tarihleri arasında, http://sinav.yildiz.edu.tr/ adresinden sınav başvurularını gerçekleştirebilirsiniz. 45 TL’yi halbankası hesabına yatırarak, başvurularınızı kolaylıkla gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Halkbank BT Uzman Yardımcılığı alım sınavına başvurarak, banka sektöründeki kariyer basamaklarınızı kolaylıkla tırmanma fırsatı yakalayın. Bahsettiğimiz bölümlerden mezun olan adaylar, uygulama sunucuları  yönetimi, iş analisti, bilgi güvenliği, yazılım operasyon uzmanı, yazılım gelişme uzmanı, networking lan/ wan yönetimi ve kurumsal uygulamalar yazılımcısı pozisyonlarında göreve başlayarak, hayalerine ulaşabilirler.

Ayrıca tüm bankaların sınavlarına banka sınavları 2019 sayfasından da ulaşabilirsiniz.

Yorum yap:

Kapat