İş Bankası Uzman Yardımcısı Sınavı 2019

Siz de Türkiye İş Bankası'nın 2019 yılında yapacağı uzman yardımcısı sınavına katılabilir, İş Bankası'nda çalışma hakkı kazanabilirsiniz.

İş Bankası Uzman Yardımcısı Sınavı 2019

 İş Bankası, İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük bölümlerinde görevlendirilmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu. Uzman yardımcısı alacak olan banka, sınav tarihini 15 Haziran 2019 Cumartesi günü olarak belirledi. Türkiye İş Bankası İnsan Kaynakları resmi web sitesi üzerinden yayımlanan habere göre, genel müdürlüğe uzman yardımcısı alınacak.İş Bankası uzman yardımcısı alım sınavı 2019 yönetiminin nasıl yapıldığını, ilana başvuru koşullarını, son başvuru tarihini ve sınav saatini sayfamızdan öğrenebilirsiniz. İşte, uzman yardımcılığı sınavına girmeyi düşünen vatandaşlarımız için gerekli olan bütün detaylar.

 

UZMAN YARDIMCISI SINAVI BAŞVURU KOŞULLARI
 

1. T.C. vatandaşı olmak.

2. 15 Haziran 1989 ve sonrası doğumlu olmak

3. 4 yıllık eğitim veren üniversiteden mezun olmak

4. Ülkemizin her yerinde görev yapabilecek düzeyde sağlıklı olmak

5. Hapis cezası almamış olmak. 

6. Herhangi bir kuruma karşı hizmet yükümlülüğü taşımama

7. Daha önce yapılan İş Bankası sınav ve mülakatlarından başarısız sayılmamak.

8. Yabancı dil bilgisine sahip olmak. (İngilizce, Fransızca, Almanca)

9. Toefl İngilizce sınavından en az 85 aldığını gösteren sertifika, Goethe Enstitüsü Almanca sınavından en az c1 ve c2 seviyesinde alınan sertifika ya da Tef Fransızca sınavından en az 699 puan aldığını gösteren bir sertifikaya sahip olmak.

10. Askerlik görevini tamamlamış ve 2020 yılının Kasım ayına kadar tecilli erkek adaylar uzman yardımcısı sınavına başvuru gerçekleştirebilirler. 

 

Tüm bankaların personel alım ilanlarına göz atmak için buraya tıklayın.

 

İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük bölümlerinde görevlendirilecek kişiler, 15 Haziran 2019 Cumartesi günü ‘Uzman Yardımcısı’ alım sınavına tabi tutulacaktır. Sınava başvurular 10 Haziran 2019 Pazartesi saat 12.00 kadar alınacaktır. Bu saatten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Uzman yardımcılığı alım sınavına başvuru yapmak için yukarıdaki koşulları sağlamış olmanız gerekiyor. Uzman Yardımcısı alım sınavına başvuruyu 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış, belirli bölümlerden kişiler alınacaktır. Uzman Yardımcılığı sınavı kabul edilen bölümler linkinden hangi bölümlerin başvuru yapabileceğini inceleyebilirsiniz.  

UZMAN YARDIMCISI ALIM SINAVI BAŞVURU

İş Bankası aday kariyer sayfası üzerinden başvurularınızı 10 Haziran 2019 Pazartesi gününe kadar gerçekleştirebilirsiniz. Değerlendirme sonucu başvurusu uygun bulunup, kabul edilen adaylara İş Bankası tarafından 13 Haziran günü sınava ilişkin davet gönderilecektir.

 

Uzman yardımcısı alım sınavı toplam da 4 aşamada gerçekleşecektir. Öncelikle sayısal ve sözel yeteneği ölçmek için genel yetenek sınavı yapılacak,  adayların yetkinlik ve davranışları ölçülecek, insan kaynakları departmanıyla görüşme sağlanacak ve son aşamada üst düzey yöneticilerden oluşan panel mülakatı yapılacaktır. Genel yetenek sınavında başarılı olan adaylar mülakatlar için görüşmeye Davet edilir ve bu süreç sonucunda da başarılı olan adaylara iş teklifi yapılır. İş Bankası Uzman Yardımcısı alım sınavına girmeyi düşünen adayların, başvuru tarih ve saatlerine dikkat ederek bir an önce başvurularını tamamlamalarını tavsiye ediyoruz. İş Bankasının ve diğer bankaların güncel iş ilanlarına ulaşmak için sitemizi takip edebilirsiniz. 

Yorum yap: