İş Bankası Veri Uzmanı Sınavı 2019

Siz de İş Bankası veri uzmanı alım sınavına katılarak İş Bankası'nda veri uzmanı olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

İş Bankası Veri Uzmanı Sınavı 2019

 Günümüzde teknoloji hızlı bir gelişim göstermektedir ve bu teknolojiye, dinamik çalışmaya uyum sağlayan İş Bankası da, bünyesine teknoloji uzmanları almaya hazırlanıyor. Dinamik çalışabilen, öğrenmeye meraklı, iyi bir iletişimci ve yenilikçi olan teknoloji uzmanları, İş Bankasının güncel ilanını sayfamızdan inceleyebilir. 6 Temmuz 2019 Cumartesi günü yapılacak olan sınav ile bilgi güvenliği, siber tehdidi, siber istihbarat ve sızma testi alanlarında çalıştırılmak üzere personel alımı yapılacaktır. Sizler de gelişen teknolojiyi İş Bankası ile bir adım daha ileriye taşımak istiyorsanız ilanlara vakit kaybetmeden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Alım yapılacak teknoloji bölümleri ile ilgili bütün detaylara sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sınav tarih ve başvuru şartlarını öğrenmek için haberimizi okumaya devam edin. 
 

TEKNOLOJİ TAKIM SINAVI BAŞVURU KOŞULLARI

 

1. T.C. vatandaşı olmak.

2. 6 Temmuz 1989 ve sonrası doğumlu olmak.

3. 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin matematik, aktüerya, istatistik, mühendislik, ekonometri, bilişim ve informatik bölümlerinden mezun olmak. Belirtmiş olduğumuz bölümlerden en geç 31 Ağustos 2019 tarihinde mezun olursanız, sınava başvuru yapabilirsiniz. 

4. Türkiye’nin her alanında görev yapabilecek düzeyde sağlıklı olmak. 

5. Af çıkmış olsa bile herhangi bir hapis cezası almamış olmak. 

6. Herhangi bir kuruma karşı hizmet yükümlülüğü taşımamak ve kamu haklarından yoksun bulunmamak

7. Daha önce yapılan İş Bankası sistem uzmanlığı, bilgi işlem yazılım uzmanlığı ve veri bilimci sınavlarından başarısız sayılmamak.

8. Yabancı dil bilgisine sahip olmak. (İngilizce)

9. Toefl (IBT)- İngilizce sınavından en az 85 aldığını gösteren belgeye sahip olmak.

10. Askerlik görevini tamamlamış ve 2020 yılının Kasım ayına kadar tecilli erkek adaylar uzman yardımcısı sınavına başvuru gerçekleştirebilirler. 

 

Yukarıda belirttiğimiz kriterleri sağlıyorsanız, İş Bankası aday kariyer portalı üzerinden başvurularınızı en geç 28 Haziran 2019 Cuma günü saat 12.00’ye kadar yapmanız gerekiyor. Veri uzmanı, siber güvenlik uzmanı, bulut bilişim ve platform mühendisi, dev0ps mühendisi alanlarına başvurularınızı gerçekleştirmek için haberimizi okumaya devam ederek başvuru aşamalarını öğrenebilirsiniz. 
 

Tüm bankaların sınav duyuruları: Banka sınavları

 

TEKNOLOJİ TAKIM SINAVI BAŞVURU

Aday kariyer portalı linkine tıklayarak başvurunuzu belirtilen tarihe kadar yapmalısınız. Başvuru yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, sınav tercih yerinizi (İstanbul/ Ankara) ve başvurmak istediğiniz pozisyonu ‘Ön Yazı’ alanında belirtmeniz. Aşağıdaki tablodan alım yapılacak bölümleri inceleyebilirsiniz. 
 

İş Bankası Alım Yapılacak Pozisyonlar

Siber Güvenlik Uzmanı

Dev0ps Mühendisi

İletişim ve Ağ Yönetimi Mühendisi

Bulut Bilişim ve Platform Mühendisi

Veri Uzmanı

 

Başvurunuzu tamamladıktan sonra kriterlere uygun olan adaylara İş Bankası tarafından davetiye gönderilecektir. Davetiye kontrolünüzü İş Bankası aday kariyer portalı başvurularım sekmesinden takip edebilirsiniz. Davetiyeler 3 Temmuz 2019 Çarşamba ve ilerleyen günlerde uygun bulunan adaylara gönderilmeye başlanacaktır. İş Bankasının yapacağı sınav, 6 Temmuz 2019 günü İstanbul ve Ankara’da yapılacaktır. İlk olarak sayısal ve sözel yeteneği ölçmek için genel yetenek yazılı sınavı yapılacak,  adayların yetkinlik ve davranışları ölçülecek, insan kaynakları departmanıyla görüşme sağlanacak ve son aşamada ise üst düzey yöneticilerden oluşan panel mülakatı yapılacaktır. Genel yetenek sınavında başarılı olan adaylar mülakatlar için görüşmeye davet edilecek ve bu süreci de başarı ile tamamlayan adaylara iş teklifi yapılacaktır. 

Sosyal Medyada Paylaş