Merkez Bankası 30 Personel Alımı Sınavları

Banka sınavlarını sizlere paylaşmaya devam ediyoruz. Merkez Bankası, 30 personel alımı yağacağını duyurdu. İşte ilan metni ve başvuru şartları.

Merkez Bankası 30 Personel Alımı Sınavları

Banka sınavları ve tarihlerini sizlere paylaşmaya devam ediyoruz. Merkez Bankası 2018 yılı açık pozisyonları için 30 personel alacağını duyurdu. Aşağıdaki ilanı inceleyebilir ve bankaya başvuru yapıp Merkez Banka sınavları 2018 girme hakkı kazanabilirsiniz. Ankara iline alınacak 30 personel iş ilanı ile ilgili tüm bilgiler aşağıda ve Merkez Bankası'nın resmi sitesinde yer almaktadır

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Türkiye’de para ve kur politikalarını düzenleyen ve banknot ihracı imtiyazına münhasıran sahip bir anonim şirkettir. Bankanın temel amacı fiyat istikrarını sağlamaktır. Banka, fiyat istikrarını sağlama amacı ile çelişmemek kaydıyla Hükümetin büyüme ve istihdam politikalarını destekler.Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bağımsızlığı, güçlü örgüt yapısı, nitelikli kadrosu, teknolojik üstünlüğü ve etkili sonuçlar alma özelliği ile dünyanın önde gelen merkez bankaları arasında yer alma vizyonuyla faaliyetlerini yürütmektedir.

Denetim Genel Müdürlüğünün ana görevi, Bankanın faaliyetinin etkinliğini ve verimliliğini değerlendirerek iyileştirici önerilerde bulunmak, Bankada yürütülen süreçlerde ortaya çıkabilecek riskleri belirlemek, değerlendirmek ve alınması gerekli önlemler hususunda önerilerde bulunmak, Bankada yapılan her türlü işin ve işlemin kanunlara, mevzuata, talimatlara ve emirlere uygun yapıldığı konusunda makul güvence oluşturmak, Bankanın sahip olduğu veya kullandığı bütün yazılımların, donanımların ve bilişim teknolojilerinin yeterliliği, etkinliği, bütünlüğü, sürekliliği, verimli bir şekilde kullanıldığı, izinsiz erişimlere karşı güvenilirliği, amaçlara ulaşmak için uygunluğu, bilişim sistemlerinde yer alan bütün kayıtların ve bilginin gizliliği ve bunlara erişimlerin kontrol altında tutulduğu hususlarında makul güvence sağlamak, Banka personeli için suç veya kusur sayılan ve ceza gerektiren fiillerin veya hareketlerin varit olup olmadığına dair araştırma, inceleme ve soruşturma yaparak görüş oluşturmak, 1211 sayılı Kanun ve diğer mevzuat ile Bankaya verilen görev ve yetkiler kapsamında, ilgili kurumlar ve kuruluşlar nezdinde denetim ve inceleme yapmaktır.

Adaylarda Aranan Özellikler:

Sözel ve yazılı anlama ve ifade yeteneğine sahip olmak,
İletişim yönü güçlü olmak,
İkna edici ve işbirliğine yatkın olmak,
Eleştirel düşünme becerisine sahip olmak.

Alınacak Kişi Sayısı: 
Denetçi Yardımcısı (15 kişi)

Bilişim Teknolojileri Denetçi Yardımcısı (15 kişi)

Çalışma Şekli: Tam zamanlı/Kadrolu

Çalışma Yeri: Denetçi Yardımcısı için Denetim Genel Müdürlüğü İdare Merkezi / ANKARA ve İSTANBUL BT Denetçi Yardımcısı için Denetim Genel Müdürlüğü İdare Merkezi / ANKARA

Son Başvuru Tarihi: 19.02.2018

 

Yorum yap: