Ziraat Bankası Personel Alımı 2022: Tam 460 Alım Yapacak

Ziraat Bankası personel alım 2022 ilanını yayımladı. 460 bankacı alımı başvuruları Ocak ayı içerisinde alınacak.

Ziraat Bankası Personel Alımı 2022: Tam 460 Alım Yapacak

Ziraat Bankası 2022 personel alımı ilanını yayımladı. Resmi sitesinden yapmış olduğu duyuruya göre, bünyesindeki açık pozisyonları doldurmak üzere 460 banka personeli alımı yapılacak. Lisans mezunu adaylardan personel alımı yapacağını duyuran Ziraat Bankası, yapılacak sınav değerlendirmesi ve mülakat sonrasında adaylara sonucu açıklayacak.

Ziraat Bankası 460 personel alım kapsamında Uzman Yardımcısı, Müfettiş Yardımcısı ve Servis Görevlisi alımı yapılacak. Ziraat Bankası'nın yanı sıra faizsiz katılım bankası Ziraat Katılım'a da alım yapılacak.

Ziraat Bankası personel alımı 2022

5 farklı alanda personel alımı yapılacak. 2022 yılı banka personel alım ilanına göre, 460 personel alımı yapılacak. Adaylardan aranan genel şartlar ve başvuru detayları şu şekildedir:

Ziraat Bankası 30 Müfettiş Yardımcısı Alımı

İstanbul ilinde Ziraat Bankası şube ve Genel Müdürlük merkezlerinde görevlendirilmek üzere Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak. 30 Müfettiş Yardımcısı alımı, Mühendislik veya İdari alanlarında yapılacak. Üniversitelerin ilgili en az 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olma şartı aranmaktadır. Ayrıca daha önceki Ziraat Bankası sınavlarında Müfettiş Yardımcılığı sınavı Mülakat aşamasında elenmemiş olma şartı da aranmaktadır.

İlan detayları için buraya tıklayın.

Ziraat Bankası 100 Uzman Yardımcısı Alımı

Ziraat Bankası'nın İstanbul'da hizmet veren şube ve Genel Müdürlük Birimlerinde görevlendirilmek üzere 10 Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Adaylar başvuru sırasında mezuniyetlerine göre İdari Alan veya Mühendislik Alanı tercihinde bulunabilecek.

İlan başvuru detayları için tıklayın.

Ziraat Bankası 150 Servis Görevlisi Alımı

2022 yılında servis görevlisi alanına personel alımı yapacağını duyuran Ziraat Bankası, İstanbul ilinde Genel Müdürlük ve şubelerinde görevlendirecek. Başvuru için üniversitelerin en az 4 yıllık eğitim vermiş ilgili bölümlerinden mezun olma şartı aranmaktadır.

İlan detayları için buraya tıklayın.

Ziraat Katılım 80 Uzman Yardımcısı Alımı

Ziraat Bankasının katılım bankası olan Ziraat Katılım'a 80 kişi uzman yardımcısı sınavla alınacak. Farklı illerdeki Ziraat Katılım şubelerinde görevlendirilmek üzere, 60 idari alan, 20 Mühendislik alanı olmak üzere toplamda 80 Uzman Yardımcısı istihdam edilecek.

İlan detayları için tıklayın.

Ziraat Bankası Personel Alımı Şartları Nelerdir?

Genel şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak şartları aranacak.

Özel şartlar

Yaş için 30 yaşını doldurmamış olmak yani 1 Ocak 1992 ve sonrası doğumlu olmak gereklidir.

Eğitim şartı olarak ise, En az dört yıllık eğitim veren üniversiteleri İdari Alan veya Mühendislik alanlarından mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

İdari Alan Bölümleri Aranan Şartlar

Ekonomi (İktisat), İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, İstatistik, Ekonometri, Bankacılık, Finans, Risk Yönetimi, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Finans Mühendisliği, Muhasabe ile bankacılık mesleğiyle ilgili bölümler.

Mühendislik Bölümleri Aranan Şartlar

Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği ile Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Bilimleri, İstatistik, Matematik.

Ziraat Bankası Personel Alım Başvurusu

21 Ocak 2022 tarihine kadar ilanlara başvuru alınacak. Sonrasında ise yazılı ve mülakat sınavları düzenlenerek adayların başarı durumları değerlendirilecek. Başvurular Anadolu Üniversitesi'nin resmi sınav başvuru sitesine üye olarak alınacak. Sınava katılmak isteyenler ise üniversitenin belirlemiş olduğu sınav harç ücreti 280 TL ödemesi gerekmektedir.

Yorum yap:

Kapat