18 Yaşından Küçüklere Hesap Açan Bankalar

18 yaş altındakilerin hesap açabileceği bankalar ve 18 yaş altına hesap açma işleminin nasıl yapıldığını bu sayfada açıkladık.

Bu sayfa hakkında bilgiler

Kredi Bankalar Tarafından hazırlandı

AuthorElif Fidancı Tarafından güncellendi.
AuthorNecati Öztürk Tarafından kontrol edildi.

18 Yaşından Küçüklere Hesap Açan Bankalar
İçindekiler

Z kuşağı olarak tanımlanan 2000 sonrası doğumlu olan 18 yaşından küçük olan kişiler, artık teknolojiyle çok sık bir şekilde uğraştığından dolayı artık bankalar da 18 yaş altına banka hesabı açabilmektedir. 18 yaşından küçük olanlar banka hesabı açabilir mi diye merak edenler için, 18 yaşın altında bankalarda nasıl hesap açılabileceğini araştırarak bu sayfamızı hazırladık. Bankalardan kredi kartı alamayan 18 yaş altı kişiler için, ailelerin kullandığı kart üzerinde ek kart veya ön ödemeli kart kullanabilirler. Ayrıca bir çok farklı banka 18 yaş altındaki gençlere banka hesabı açmaktadır. 18 yaş altındaki bazı kişiler artık internet üzerinden ticaret bile yapabiliyor. Genç yaşta ticarete giren kişiler için bankalar hesap açabiliyorken, bazı yöntemleri kullanarak 18 yaş altındaki kişilerin üzerine şirket bile kurulabiliyor. Bazı gençlerimiz harçlıklarını biriktirmek için banka hesabı açmak isterken, bazıları ise ticarete erken yaşta başlamaktadır. Her ne sebeple olursa olsun bankalar 18 yaş altındaki kişilerin nasıl hesap açabileceğini bu sayfamızda anlattık.

18 Yaş Altındakilere Hesap Açan Bankalar

18 yaşından küçük olan kişiler, ailesiyle beraber bankalara giderek hesap açabilir. Vadesiz veya vadeli banka hesabı açarak internet ve mobil bankacılığı da kullanabilirler. 18 yaşının altındaki bir kişi velisinin izni olmadan kesinlikle bir bankadan hesap açamaz ve hesabı kullanamaz. İşte 18 yaş altındakilere banka kartı veren bankalar:

  • Vakıfbank
  • İş Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Akbank
  • Halkbank
  • Kuveyt Türk
  • ING
  • TEB

İş Bankası İlk İmza Banka Kartı

İş Bankası, 12 - 18 yaş aralığında olan gençler için ailelerinin izni olması şartıyla banka hesabı açmaktadır. İlk İmza banka kartı ile siz de nakit ihtiyaçlarınızı bu kartla yönetebilirsiniz. Bu kartı alabilmek için yapmanız gereken tek şey, velinizle beraber İş Bankası şubesine giderek banka kartı başvurusu yapmaktır.

Vakıfbank Genç Bankomat Kart

18 yaş altındaki gençlerin hesap açabileceği bir diğer banka da Vakıfbank'tır. 24 yaşına kadar kullanılabilen Vakıfbank Genç Bankomat Kart ile siz de internet ve mobil bankacılığı kullanarak bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 18 yaşını tamamlayan kişiler bu karta başvuruyu velisiz olarak yapabilirken, 18 yaş altındaki kişiler ise velisiyle beraber Vakıfbank şubesine giderek banka kartı başvusu yapabilir.

Akbank Exi-26 Banka Kartı

Exi-26 banka kartı ile siz de bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirin. 16 - 26 yaş aralığındaki gençler için özel olarak üretilen bu kart ile pek çok avantaj ve kampanyanın da sahibi olabilirsiniz. 18 yaşından küçük kişiler Akbank şubesine velisi ile birlikte giderek kartı hemen alabilir.

Ziraat Bankası BankKart Genç

Ziraat Bankası şubesine giderek 18 yaş altındaki kişilerin velisinin izni ile Ziraat Bankası BankKart sahibi olabilir, internet ve mobil bankacılığı aktif ederek bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk Banka Kartı

Faizsiz kredi veren katılım bankaları arasında hizmet veren Kuveyt Türk, 18 yaş altındaki kişilere hesap açmak için velisinin iznini istemektedir. Velinizle beraber Kuveyt Türk şubesine giderek hemen banka hesabı açabilirsiniz.

TEB Global Genç Hesap

Global Genç Hesap ile, Marifetli Hesap kullanmak için 25 yaş altındaki gençler için oluşturulan bu kartı kullanarak avantajlı kampanyaları kullanabilirsiniz. 12-15, 16-17, 18-25 yaş aralığında 3 farklı gruba özel olarak sunulan bu kartı almanız için TEB şubesine velinizle beraber gitmeniz gerekmektedir.

18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankalar

Ziraat Bankası hesap açma

Ing hesap açma

Teb hesap açma

Yorum yap: