sponsorlu bağlantılar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018 Tüm Katılım Bankaları

Türkiye'de faizsiz olarak kredi veren bankalar vardır. Peki faizsiz kredi veren bankalar 2018 yılında hangileridir, gelin bakalım.

sponsorlu reklamlar

2017-12-23 23:55:35

 

ANINDA ONAYLANAN

KREDİ KARTI:

Siz de Akbank kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayın, başvuru formunu doldurun, kartınız hemen adresinize gönderilsin.

 

sponsorlu reklamlar
  Bankalardan kredi çekmek isteyen kişiler faizsiz kredi veren bankalar 2018 yılında hangisidir diye sormaktadır. Bizde faizsiz katılım bankalarını araştırıp sizlere sunduk. Ancak bu bankalarda bilindiğinin aksine sıfır faiz politikasıyla hizmet vermemektedir. Bunun aksine faiz yerine kar payı sistemleri vardır ve verdikleri tüm kredilerde kar payı ekleyerek hizmet vermeye devam edebilirler. Bu bankalar İslami koşullara göre hizmet verdikleri için ülkemizde de oldukça yüksek talep görmektedirler. Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, Albaraka faizsiz kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Bu bankaları diğer bankalardan ayıran en önemli özellik ise, mevduat ürünlerinin olmaması ve faizle kaynak sağlanmamasıdır. 


Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Katılım bankacılığı Türkiye'de son yıllarda talep görmekte ve büyük bankalar da bu sektöre girmek için zemin hazırlamaktadır. Bu bankalarda konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi ve tüm ticari ile bireysel kredilerde hizmet vermektedir. Katılım bankaları hiçbir şekilde mevduat ürünleri kabul etmez ve sağlanan finansmanlar faizden yani mevduattan verilmez. Tüm kaynak bankanın bünyesinden verilmekte ve faiz yerine kar payı uygulanmaktadır. Örneğin faizsiz konut kredisi alırken kredi başvurusu bankaya iletilir. Daha sonrasında kredi başvurusu yapan kişinin kredi sicili, geçmiş ödemeleri, kredi notu ve aylık geliri incelenir. Bu incelemeler sonrasında ise banka onay sürecini başlatır eğer krediye onay çıkarsa ev banka tarafından satın alınır. Daha sonrasında banka tarafından alınan evin değerine kar payı eklenerek kredi başvurusu yapan kişiye ev satılır. Tüm katılım bankalarında kredi ürünleri bu şekilde işlemektedir. Şimdi gelin faizsiz katılım bankaları hangileridir onlara bakalım.

Katılım bankalarına fıkıh kurulu kuralım haberi

1 - Türkiye Finans Bankası%100 yerli sermayeli ilk finans kurumu olan Türkiye Finans 1994 yılında kurulmuştur. Türkiye Finans bankası "faizsiz katılım bankacılığı" alanında hizmetine devam etmektedir. Türkiye Finans Bankası, Suudi Arabistan'ın ilk bankası olarak hizmete başlayan ve ülkenin en büyük banka kuruluşu olan The National Commercial Bank‘ın %67 hissesine sahip olduğu bir banka kurumudur.

2 - Ziraat Katılım Bankası
Ziraat Bankası'nın "faizsiz bankacılık" alanında hizmet veren alt kuruluşudur. Kamu bankası olarak hizmet vermektedir ve faizsiz bankacılığa talebin artmasıyla birlikte 2015 yılında hizmete başlamıştır. Ziraat Katılım'da konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi faizsiz olarak alabilirsiniz.

3 - Kuveyt Türk
Türkiye'de katılım bankacılığının öncülerinden Kuveyt Türk ise 1983 senesinde hizmete başlamıştır. %18'i Vakıflar Genel Müdürlüğü geri kalanını ise Kuveyt'li finans kurumlarının işlettiği banka kurumudur.


4 - AlbarakaAlbaraka Türk Katılım Bankası, 1984 yılında hizmete başlamıştır. Faizsiz bankacılığın öncü kurumu olarak halen hizmetine devam etmektedir. Günümüzde yeni yapılanmasıyla beraber bir çok bankaya göre açık ara büyük bir paya sahiptir. Albaraka Türk 2017 yılında "en iyi katılım bankacılığı" ödülünü aldı. İlgili habere gitmek için tıklayınız.

5 - Vakıf Katılım
Faizsiz kredi veren bankalardan birisi de Vakıf Katılım'dır. Vakıf Katılım, Vakıfbank'ın alt kuruluşu olarak 2016 yılının Şubat ayında hizmete başlamıştır. Vakıf Katılım Bankası'nın %99'u Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne aittir ve "faizsiz bankacılık" hizmeti vermektedir. 

Faizsiz kredi veren bankalar

Yukarıdaki bankalardan birisini tercih ederek faizsiz kredi veren bankalar 2018 yılında da hizmet alabilirsiniz. İslami koşullara göre kredilerini sunan bu bankalar ülkemizde oldukça fazla kişi tarafından talep görmektedir. Sizde faizsiz krediler ile ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümümüze yazabilirsiniz. Ayrıca tüm kredi kampanyalarından haberdar olmak istiyorsanız facebook ve twitter'dan kredibankalar.com'u takip edebilirsiniz. Sizde katılım bankaları aracılığıyla istediğiniz zaman faizsiz olarak kredinizi kullanabilirsiniz.

Başvur:

Akbank Axess kredi kartı başvurusu

 

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
Vakıfbank EFT Limiti Yükseltme
Tarih : 2019-06-07 18:20:00
İş Bankası Veri Uzmanı Sınavı 2019
Tarih : 2019-06-04 18:52:00
reklam kodu
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA