Faizsiz Kredi Veren Katılım Bankaları 2018 Kampanyaları


Faizsiz Kredi Veren Katılım Bankaları 2018 Kampanyaları

Adı İslam Bankaları yada faizsiz bankalar olarak bilinen finans kurumları ülkemizde katılım bankası olarak hizmet vermektedir.

sponsorlu reklamlar
Faizsiz Kredi Veren Katılım Bankaları 2018 Kampanyaları
28 Aralık 2017 Perşembe 20:14 tarihinde paylaşıldı.

sponsor:
HEMEN ONAYLANAN KREDİ KARTI:

Siz de buraya tıklayıp Akbank kredi kartı başvurusu yapın, onaylandığında kartınız hemen adresinize gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar
 Faizsiz kredi veren bankalar 2018 yılında hangileridir diye merak mı ediyorsunuz? Türkiye'de faiz oranlarında gidilen düşürülme polıtikasıyla beraber; artık tüketiciler olarak düşük faizli kredi almak için bankalarla görüşmeye başladık. Tüketiciler, ihtiyaçlarını hızlı şekilde karşılamak için bankaları karşılaştırarak en uygun faizli kredi çekmek için uğraşıyorlar. Bununla beraber bazı şartlarda bankalar faizsiz kredi verebilmektedirler. İlk olarak faizsiz kredi ve faizli olarak sunulan krediler ve kar paylarını ele alarak sizlere açıklayacağız. Dünyada faizsiz kredi veren bankalar ayrıca İslam Bankaları adı altında işlemektedir. Ülkemizde bu bankalara katılım bankaları denilmekte ve bu finans kurumları kar payı ile çalışmalarını yürütmektedir.

Albaraka Türk, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım, Kuveyt Türk gibi bankaların faizsiz kredi şartları sitemiz üzerinde yer almaktadır.

Faizsiz kredi veren katılım bankaları

Faiz nedir: Banka ya da bir finansal kuruluşun, işletilmesi ve hizmetine devam edebilmesi için müşteriye sunduğu ödünç paranın, müşteri tarafından kullanılmasına karşılık alınan kar olarak adlandırılır. Yani siz kredi çekerken, banka riskleri göze alır sizden kar payı talep eder ve krediyi buna göre verir.

Kar Payı: Bir işletmenin, gider ve zararların toplam cirodan çıkarılmasından sonra kalan karın, kalan payıdır.

Faizli Krediler: 
Bankaların sundukları kredilerde, kar etme amacıyla ana paranın üzerine katılan kar payıdır.

Faizsiz Kredi: Bankalar iki şekilde faizsiz kredi vermektedirler. Biri, bankaların müşterilerine sunduğu borç karşılığında herhangi bir faiz alınmama kampanyasıdır. Çekilen kredi tutarında, kredi masrafları ve sigorta masrafı dışında bir faiz talep edilmeyen kredilerdir. Diğeri ise, katılım bankalarının sunmuş olduğu faiz yerine kar payı adı altında müşterisine sunduğu kredidir. Faizsiz bankalar, diğer yandan katılım bankaları 2018 yılı listesini sizler için hazırladık.

İşletmelere özel faizsiz kredi

Bireylerin dışında, işletmelere bazı bankalar faizsiz kredi kampanyası düzenlemektedir. Örneğin Halk Bank'ın kobilere sunmuş olduğu faizsiz kredi kampanyalarından bahsedecek olursak, kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerde faaliyet gösteren esnaflara faizsiz kredi verilebilmektedir. Aynı zamanda Halkbank'ın "Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi" adı altında 30 yaşını tamamlamış ve Kosgeb'ten onay almış girişimciler için 100 Bin TL'ye kadar faizsiz kredi kullandırımı yapılabilmektedir.

Faiz ödemesi alınmadan kredi veren bankalar, genellikle kısa vadeli olarak sunulur. Bazı bankalarda 1 yıl vadeli olmak koşuluyla faizsiz kredi imkanı bulunmaktadır. Bankaların kampanyalarını takip ederek ürün bazlı olan sıfır faizli kredileri de öğrenebilirsiniz. Faizsiz kredi veren bankalar olarak örnek vermek gerekirse, taşıt kredisi ürünlerinde kampanya kapsamında 30 Bin TL'ye 18 ay sıfır faiz gibi kredilerden yararlanabilirsiniz. Diğer bir kredi imkanıysa (düşük faizli) hayvancılık kredisidir. Eğer çiftlik sahibiyseniz yada hayvancılıkla uğraşmak istiyorsanız Ziraat Bankası'nın sunduğu düşük faizli hayvancılık kredisi imkanından faydalanabilirsiniz.

Hsbc: 3.000 TL'ye kadar faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Vade süresinde maksimum 9 aydır. Aylık ödemeniz ise 333 TL olmaktadır.

Finansbank: 2.000 TL faizsiz kredi vermektedir. Vade süresi ise en fazla 12 aydır. Aylık ödemeniz ise 166 TL olmaktadır.

İng Bank: 1.000 TL faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Vade süresi en fazla 12 ay, aylık ödemeniz ise 208 TL'dir.

Denizbank: 2.500 TL faizsiz kredi imkanı Denizbank'ta. Vade süresi 12 ay, aylık ödeme ise 208 TL'dir.

Faizsiz kredi veren bankalar; Kuveyt Türk, Albaraka, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım ve Türkiye Finans'tır. Ülkemizde bu katılım bankalarına kredi başvurusu yaparak faizsiz olarak konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerinden yararlanabilirsiniz. 
Yukarıda yer alan bilgilere göre, internet üzerinden faizsiz kredi veren bankalar, araştırması yapanlar için bir kaynak hazırladık. Bu bankalarla iletişime geçerek sizde faizsiz kredilerden yararlanabilir ve İslam koşullarına göre bir kredi kullanabilirsiniz.

Ayrıca tüm katılım bankalarına göz atmak ve kampanyalarına ulaşmak isteyenler faizsiz kredi veren bankalar 2018 konusuna da bakabilir.
sponsorlu reklamlarBu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • E-mail:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.