Türkiye Bankalar Birliğinden Son Dakika Açıklaması

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı olarak görev yapan Hüseyin Aydın, Ceo Club bankacılar zirvesinde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Türkiye Bankalar Birliğinden Son Dakika Açıklaması

 

 

 "Bankacılık sektörü olarak dış kaynak girişinin sağlanması amacıyla olup biten banka bilançolarına etkileri üzerine yatırımcılarla görüşmelere devam ediyoruz. Kredilerin geri dönmesi için sürekli olarak müşterilerle iletişim halindeyiz. Tüm çabalarımız kredi kanallarını açık tutma neticesindedir. Disiplinli olarak dengelerin sağlam tutulması gerekiyor, bir taraftan döviz, diğer taraftan da tasarrufları arttırmamız gerekiyor. Para piyasalarında oynaklılık azalma neticesinde, faiz oranları da aşağı yönü olarak seyrediyor.

Bankaların yurtdışında borçlanmalarında çevirme oranları önemli ölçüde rol oynamıştır. Kişisel ve sektörel sorunları ülke sorunu haline getirmemek gerekiyor.

"YENİ YIL, TÜRKİYE AÇISINDAN DAHA İYİ BİR YIL OLACAK"

Akbank genel müdürü Hakan Binbaşgil ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Tüm zorluklara rağmen 2019 yılına baktığımızda Türkiye açısından daha iyi bir yıl olacağını düşünüyorum. Bankacılık sektöründe kredi büyümelerine hep alışmışız ancak oranlarda bir azalma var, bu da doğal bir gerçektir.

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebeci ise, Ceo Club bankacılar zirvesinde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Yüksek volatilitenin bilançosunda bir takım hasarlar vardır ancak şimdi onları nasıl tamit etmemiz gerektiğine bakıyoruz, bunun altyapılarını hazırlıyoruz. 2019 ilç çeyrekte sektörde tekrar büyüme olacağını düşünüyorum" dedi.

Kaynak: Hürriyet

İlgili sayfalara da gözat:İhtiyaç kredisi faiz oranları 2019
Konut kredisi faiz oranları 2019