Binance Nedir, Sahibi Kim, Binance Güvenilir Mi?

Binance nedir, Binance sahibi kim veya Binance güvenilir mi diye araştırma yapanlara özel olarak bu sayfamızı hazırladık.

Binance Nedir, Sahibi Kim, Binance Güvenilir Mi?

Özellikle Türkiye'deki farklı isimde kripto para firmalarının sistemlerini kapatarak insanları mağdur etmeleri sonrasında Binance'ye talep yükseldi. 2021 yılında hızlı bir şekilde yükselişe geçen kripto paralar insanların dikkatini çekmiş durumda. Bu yükselişle beraber kripto para piyasasına birçok yeni yatırımcı giriş yapmaya devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının ise aklına glen ilk şey güvenilir bir kripto para borsası bulmaktır. Bu sayfamızda biz de araştırmalarımızı yaparak Binance'nin ne olduğunu, hangi ülkeye ait olduğunu, güvenilir olup olmadığını inceledik.
 

Binance nedir?

Dünya'da işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası Binance'dir. CoinMarketCap verilerine göre 8 Şubat 2022 tarihinde Binance'nin 24 saatlik işlem hacmi 1,312,451,592,827 TL olarak gözüküyordu. Bu devasa rakam bile Binance'nin yüzbinlerce kullanıcısının olduğunu göstermektedir. Binance'de bireysel üyeliğin yanı sıra kurumsal üyelik de açılabilmektedir.

2020 yılına gelindiğinde ise şirket avrupa pazarındaki payını arttırmak için yeni hamlelerde bulundu. En dikkat çekeni ise Türkiye'ye gelerek İstanbul'da ofis açmaları ve trbinance.com adında sadece Türk kullanıcılara özel olarak kullanılabilen bir Türk kripto para borsaları kurmaları oldu.

Binance TR ile TL ile bankalardan (Papara hariç) anında Binance hesabınıza para gönderebilirsiniz. Türkiye'de de BN Teknoloji A.Ş. adında şirket kuran Binance; Türkiye'de tüm izinlerini alarak hizmet vermeye devam etmektedir.
 

Binance güvenilir mi?

Binance hesap açmak isteyenlerin aklındaki en önemli şey Binance güvenilir mi sorusuna yanıttır. Milyonlarda kullanıcısı olması, tüm dünyada en büyük kripto para borsa olması ve en önemlisi Türkiye'ye gelerek ofis açmaları ve sonrasınra Türkiye'ye özel Binance TR'yi kurmaları bakımından ne kadar güvenilir olduklarını kanıtlamaktadır.

Ayrıca yeni bir kripto para çıktığında, sadece geleceği olanları yani güvenilir kripto paraları listeleyen ilk kripto para firması da diyebiliriz. Bu da kripto para alım satımı yapanlar için çok önemlidir çünkü yatırım yapmak istediğiniz kripto parayı herhangi bir bitcoin borsasında bulamayabilirsiniz.

Ayrıca Binance BNB Coin adında 2017 yılında ilk çıkıştı 100 Milyon adet coin piyasaya sürmüştür. Kendi adında bile coin üreten firmanın ne kadar üst düzey güvenilir bir firma olduğunu varın siz düşünün.

Henüz Binance hesabı oluşturmadıysanız aşağıda yer alan bağlantıya tıklayıp Binance TR veya Binance Global'de hesap oluşturabilirsiniz.
 

TrBinance ile Binance arasındaki farklar

TrBinance sadece Türk kullanıcılara özel olarak kullanılabilirken, Binance ise tüm dünyada kullanılabilir. Binance'ye TL cinsinden para yatırmak için tek bir şeçeneğiniz var; Binance TR'de hesap açmak. Binance TR hesabı olmayan kullanıcıların banka hesaplarından para göndermelerine izin verilmez. Aslında Binance Global yani Binance.com'da hesap oluşturduktan sonra aynı hesabı Binance TR'ye de tek bir tıkla bağlayabilirsiniz. Hesap oluşturduktan sonra kimlik doğrulama, SMS doğrulama, E-posta doğrulama işlemlerini tek bir seferlik yapmanız gerekmektedir.

Binance'ye TL cinsinden para atmak istiyorsanız ilk olarak Binance TR'ye para yollamanız ve sonrasında Binance TR'den Binance'ye komisyonsuz anında transfer yapabilirsiniz.

Yani her türlü Binance TR hesabı açmanız gerekmektedir. Sizlere önerimiz ise ilk olarak Binance hesabı açtıktan sonra Binance TR'ye bu hesabınızı bağlamaktır. Binance'ye giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan Binance TR'ye tıklamanız ve bu sayfadan yönlendirilmeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca TL cinsinden banka hesabınıza para çekmek için de Binance TR'yi kullanabilirsiniz. Banka hesabına para çekmek isteyen Binance kullanıcıları öncelikle çekimlerini Binance TR'ye yapmak zorundadır.

Binance tüm dünyada etkin olarak kullanıldığından dolayı birçok kripto para çeşitleri bulunmaktadır. Ancak bu durum Binance TR için geçerli değildir. Kripto para portföyünüzü genişletmek istiyorsanız Binance'yi kullanabilirsiniz.

Yani özet geçmemiz gerekirse hem Binance TR hem de Binance'yi etkin olarak kullanabilirsiniz. Zaten birbirine bağımlı olarak işleyen Binance ve TR borsasından transferleri ücretsiz olarak yapabilirsiniz.


Binance hangi ülkeyenin?

Binance ilk olarak Çin merkezli olarak hizmet vermeye başlamıştır. Sonrasında Çin'de kripto paralara yönelik baskının artması ile birlikte Çin'den ayrılarak 2017 yılında sunucularını ve genel merkezini Japonya'ya taşıdı. Günümüzde ise genel merkezinin Malta'da olduğu belirtilmektedir.
 

Binance sahibi kim?

Binance'nin sahibi Changpeng Zhao isminde bir girişimcidir. Çin-Kanada'lı bir iş insanı olarak kayıtlarda geçiyor. 10 Eylül 1977 Jiangsu - Çin doğumludur.

Bu sayfamızda Binance güvenilir mi, Binance nedir, Binance kimin gibi Binance'ye üye olmak isteyen kişilere özel olarak rehber niteliği taşıyan bilgiler sunduk. Siz de Binance ile ilgili yaşadığınız deneyimlerinizi aşağıda bulunan yorum bölümüne yazabilir, Binance'ye üye olmak isteyen kullanıcılara önerilerde bulunabilirsiniz.
 

Binance'ye para yatırmak veya Binance'den para çekmek istiyorsanız buraya tıklayıp ilgili rehber içeriğimize bakabilirsiniz.

Yorum yap:

Kapat