Garanti Bankası Bireysel Emeklilik İptali

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik İptali

Garanti bireysel emeklilik iptali yaparak para iadesi talebinde bulunmak için bu sayfada yer alan bilgilerden yararlanarak, siz de hemen BES iptali gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik İptali

HERKESE ANINDA KREDİ KARTI:

Anında onaylanan kredi kartı Akbank'a başvuru yapmak için buraya tıklayın,

formu doldurun kartınız hemen onaylansın!

 

 

 Garanti Bankası bireysel emeklilik sistemi ile siz de devlet katkılarından yararlanabilirsiniz. Bireysel emeklilik sistemi (BES) ile bankaya para yatırıp birikim yaparak belli bir süre sonra emekli olabilirsiniz. GaranAşağıdaki bilgilerden yararlanarak siz de dilediğiniz kanal aracılığıyla bireysel emeklilikten ayrılabilir ve para iadenizi alabilirsiniz.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik İptali

Yaşı 45'i geçmemiş olan çalışanların otomatik bireysel emeklilik sistemine dahil edilmesiyle birlikte bir çok kişi, otomatik olarak oluşturulan bireysel emeklilik sistemini iptal etmek istiyor. Bir çok kişinin durumla ilgili bilgisi bile bulunmazken, bu sistemden çıkarak maaşından kesilen parasını almak isteyenlerin sayısı bir hayli artmış durumda. Bireysel emeklilik iptali yapabilmek için talep oluşturmanız ve sonrasında bankanın onay vermesi gerekmektedir. Genellikle talep sonrasında aynı gün iptal işlemi gerçekleştirilir ve iptal başvurusu yapan kişinin hesabına para aktarılır. Peki hangi yollarla Garanti Bankası otomatik bireysel emeklilik sistemi iptali yapılır, aşağıda ayrıntılar yer alıyor.

Bireysel emeklilik sisteminden ayrılmadan önce bu sistemin avantajlarını da öğrenmenizde yarar var. Devlet katkısı adı altında yatan paranın yüzde 25'i de ek olarak devlet tarafından yatırılır. Yani her 100 TL'ye 25 TL ek olarak devlet vermektedir. Emeklilik iptali yine süreye göre katılımcının kazançlarını düşürebilmektedir. 10 yıldan önce sistemden çıkılması durumunda %15'ine sahip olunur. Yani devlet katkılarını alabilmek için sistemde 10 yıl kalınması gerekmektedir. Ek olarak bireysel emeklilik sisteminden emekli olabilmek için 56 yaşını doldurulması şartı da bulunmaktadır.

Garanti Emeklilik İptali

1. Müşteri Hizmetleri: Garanti emeklilik tel numarası 444 0 336'yı aradıktan sonra ilk olarak 8 tuşuna basın. Sonrasında otomatik katılım sözleşmesini iptal etmek için 2 tuşuna basın. Bundan sonrasında müşteri temsilcisiyle görüşeceksiniz, "emeklilik sistemini iptal etmek istiyorum" diyerek kolaylıkla BES'ten ayrılabilir ve iptal ettikten sonra paranızı alabilirsiniz. Garanti emeklilik müşteri hizmetlerine hafta içi 09:00 - 20:00 saatleri arasında, tatil günlerinde 10:00 - 17:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

MEDİNE DENİZ
MEDİNE DENİZ

merhaba size sorum olucaktı 1 yıldır bes kullanıcısıyım maddi sıkıntıdan dolayı ıptal etmek istiyorum arıyorum müşteri hizmetlerine baglanamıyorum hıc bır şekilde bana yardımcı olursanız sevınırım.

2019-07-12 14:20:45 -
Kredibankalar.com
Kredibankalar.com

Merhabalar Medine hanım, banka şubesini ziyaret ederek sorununuzu çözebilirsiniz. Saygılarımızla.

2019-07-13 14:42:04
Yüksel mercan
Yüksel mercan

4 gün önce ayrılmak istediğimi belirttim. hala geridönüş yapılamadı. beklemekteyim.

2018-11-22 15:12:13 -