Binance'den Gate io'ya Coin Transferi ve Para Yatırma

Binanceden Gate İo'ya transfer nasıl yapılır diye merak edenlere özel olarak bu sayfamızda tüm detaylı bilgileri açıkladık.

Binance'den Gate io'ya Coin Transferi ve Para Yatırma

Binance'den Gate io'ya transfer hakkında tüm merak edilenleri bu sayfamızda hazırladık. Binance ve Gate.io, Dünyada tanınmış en büyük kripto para borsalarıdır. Binance veya Gate İO'dan kripto para alımı yapabilir, birbirleri arasında hesaplarınıza kripto para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Binanceden Gate io'ya para yatırma için hem para hem de coin olarak yapılabilir. Bu borsalar arasında kripto para transferinin amacı ise, Binance'de henüz listelenmeyen bir kripto parayı Gate io üzerinden alım yapmaktır. Transfer işlemini gerçekleştirmek için her iki borsada da hesabınızın olması gerekmektedir.

Binance ve Gate.io'da üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra, kimlik doğrulaması, KYC doğrulaması ve e-posta doğrulaması ile cep telefon doğrulamalarını da yapın. Doğrulama işlemlerinden sonra hesabınız aktif durumda ise Binance tr den Gate io ya transfer işlemini kripto para üzerinden nasıl yapıldığını açıkladık:

 1. İlk olarak Gate io hesabınıza uygulama veya web sitesinden giriş yapın.
 2. Cüzdan sekmesine tıklayın ve para yatırma adımına gelin.
 3. Para yatırmak istediğiniz kripto paranın ismini bularak devam edin.
 4. Oluşturulan cüzdan adresinizi "kopyala" yazısına tıklayarak kaydedin.
 5. Binance'den Gate io'ya transfer yapmak için Binance borsasına giriş yapın.
 6. Binance'de Cüzdan > Spot > Para Çekme adımlarını takip edin.
 7. Gate io'ya transfer edeceğiniz kripto parayı seçerek adres kısmına Gate io'dan kopyaladığınız adresi yapıştırın.
 8. Gate io borsasına geçerek "destination tag" kısmında yazan numaraları, Binance'de "tag" kısmına yapıştırın.
 9. Çekmek istediğiniz miktarı girin ve "çekme" butonuna tıklayın.
 10. Son adımda e-posta adresiniz ve cep telefonunuza gelen kodları doğrulayın. Bu işlem sonrasında transfer işlemi tamamlanacaktır.

En önemli dikkat edilmesi gereken nokta, Binance'den Gate io'ya transfer edilecek kripto para cüzdan adresini, Gate.io'da aktif olarak oluşturmanız gerekmektedir.
 

Binance'den Gate io para yatırma

Binanceden Gate io para transferi yaparak, borsalara banka hesaplarınızdan tek tek para yatırmak zorunda kalmazsınız. Binance hesabınızda bulunan TL, USD, Euro veya farklı birimden paranızı Gate.io'daki hesabınıza kolaylıkla gönderebilirsiniz. Bu transfer işlemini gerçekleştirmek için aşağıda yer alan adımları taki pedebilirsiniz.

 1. İlk olarak Binance hesabınıza giriş yapın ve "cüzdan" seçeneğine tıklayın.
 2. "Cüzdan özeti > Yatırma" adımlarını takip edin.
 3. Bu sayfada "çekme" bölümüne tıkladıktan sonra "USDT" seçimi yapın. (Usd yani dolar olarak transfer yapacaksanız USDT seçimi yapmanız gerekiyor.)
 4. Gate.io hesabınıza giriş yapın ve "cüzdan > yatırma > TRX ağı" adımlarını takip edin.
 5. Ekranda görülen cüzdan kodunu kopyaladıktan sonra Binance'ye gelin.
 6. Gate.io'dan aldığınız cüzdan kodunu yapıştırın. Sonrasında "TRX ağını" seçin ve gönderilecek USDT miktarını girin.
 7. İşlemi onayladıktan sonra e-posta ve cep telefonunuza gelen kodları doğrulayın. Binanceden Gate'ye para gönderme işlemini tamamlamış olursunuz.

Binanceden Gate io Coin Transferi

Binance hesabınızdan Gate io coin transferini, Gate.io borsasında işlem yapmak veya farklı bir kripto para almak gibi amaçlarla yapmak isteyebilirsiniz. Borsalar arasında yapılacak transferlerde transfer ücreti alınacaktır. Bu ücretler ise, borsaya para yatırımı yaptığınızdan alınan ücretlerden daha düşük tutulmaktadır. Bundan dolayı borsalar arasında transferler sıkça tercih edilmektedir. Binanceden Gate io coin transferi yapmak için bu adımları takip edin:

 1. İlk olarak her iki borsada da üye girişi yapın.
 2. Binance'de ve Gate.io'da "cüzdan" kısmına gelin. Transfer yapılacak Binance'de "cüzdan özeti > çekme" adımlarını takip edin.
 3. Coin transferi yapacağınız Gate.io borsasında cüzdan kısmına gelerek "yatırma" sayfasına gelin.
 4. Binance borsanıza tekrar gelerek cüzdandan çekilecek Coin'in üzerine tıklayın ve buradaki adres bilgisini kopyalayın.
 5. Gate.io hesabınıza gelerek transfer edilecek coin'i seçin, kopyaladığınız adresi burada yer alan bölüme yapıştırın.
 6. Binance borsasında yer alan "tag" bölümündeki kodu Gate.io hesabınızdaki "tag" bölümüne yapıştırın.
 7. Gönderilecek coin miktarını Binance'ye gelerek doğru bir şekilde girin ve devam edin.
 8. Son sayfada ise işlemlerinizi onaylamak için cep telefonunuza ve e-posta adresinize gelen doğrulama işlemini tamamlayın. Kodları onayladıktan sonra birkaç dakika sonra transfer işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

Yukarıda yer alan adımları takip ederek binance tr den gate io ya transfer işlemini tamamlamış olursunuz.Paribudan Binanceye transfer

Yorum yap:

Kapat