Binance Hesap Silme – 4 Adımda Binance Hesabını Sil

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance hesap silme işleminin nasıl yapıldığı ile ilgili rehber niteliği taşıyan bu makalemiz ile, Binance’de hesap silme işleminin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Binance hesap silme ve kapatma işlemi için bu sayfamızda detaylı açıklamalarda bulunduk.Binance, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en büyük kripto para firması olarak hizmet vermektedir. Özellikle Türk kripto para borsalarının vurgun yaparak müşterilerini mağdur etme haberlerinden sonra Binance’ye güven artmıştır. Binance’yi pek çok kullanıcı memnun olarak kullansa da bazı kullanıcılar da belli nedenlerden dolayı Binance hesabı silmek istemektedir. Bu sayfamızda Binance hesap silme ayrıntılarının nasıl yapıldığını en basit anlamıyla açıkladık.

Binance Hesap Silme

Binance hesap kapatma işlemini çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance TR hesap kapatma veya Binance global hesap silmek için Binance sitesinden hesap silme talebinde bulunabilirsiniz. Binance hesabı kapatmak için aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Binance.com adresine giriş yapınız
 2. Profil seçeneğine tıklayın
 3. Güvenlik butonuna tıkladıktan sonra ilgili sayfada “Binance hesabı devre dışı bırak” butonuna tıklayın
 4. Uyarı notunu okuduktan sonra “Bu hesabı devre dışı bırak” linkine tıklayın.
 5. E-posta adresinize gelen maildeki hesabı devre dışı bırak butonuna tıklayın.

Yukarıda yer alan Binence hesap sil adımlarını takip ederek hesap silme talebini Binance’ye gönderdikten sonra, 24 ile 48 saat içerisinde hesabınız kapatılıp bilgilendirme maili tarafınıza gönderilecektir.

1. Binance Hesap Girişi

binance giriş

Binance’ye e-posta ve şifrenizi kullanarak giriş yapın. Şifrenizi hatırlamıyorsanız “şifremi unuttum” linkine tıklayıp yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Cep telefonunuza gelen sıfırlama linki sayesinde hemen yeni bir şifre alın ve yeni şifrenizle sisteme giriş yapın.
Giriş sırasında güvenlik doğrulaması yapacaksınız. Çubuğu doğru yere sürükleyerek doğrulama adımını tamamlayın:

2. Profil ve Güvenlilk Ayarları

binance güvenlik ayarı

Hesaba giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan “Profil” resmine tıklayın ve gelen menüden “Güvenlik” sekmesine tıklayın.

3. İleri Düzey Güvenlik

4

Açılan yeni sayfada güvenlik ilgili pek çok yeni seçenek karşınıza çıkacaktır. Sayfayı aşağı kaydırdığınızda “ileri düzey güvenlik” sekmesi göreceksiniz. “hesap Hareketleri” seçeneği altında yer alan “Hesabımı Devre Dışı Bırak” butonuna tıklayın.

4. Hesabı Devre Dışı Bırak

binance hesap silme

“Hesabımı devre dışı bırak” butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada hesabınızı kapatmanız sonrasında yapılacaklar listelenecektir. Bu bilgileri okuduktan sonra “Bu  hesabı devre dışı bırak” butonuna tıklayıp hesabınızı kapatabilirsiniz.

Binance Dondurulan Hesabı Açtırma

Binance kapatılan hesapları tekrardan açmak doğrudan mümkün olmayabilir. Bundan dolayı şirketin destek ekibiyle iletişime geçerek, kapatılan hesabı açmaları için yardım isteyebilirsiniz. support@binance.com adresine detaylı bir şekilde bilgileri yazarak Binance’den yardım talebinde bulunabilirsiniz. İnternet üzerinde yer alan “hesabınızı yeniden kurtarabiliriz” gibi cümleler kuran kişilere kesinlikle itibar etmeyin, çünkü bu işlemde tek yetkili olan Binance’dir. Hesabı tekrardan aktif etmek için yollayacağınız mail içeriğinde yer alması gerekenler:

 • Hesabı oluşturduğunuz tarih
 • Hesabı kapattığınız tarih
 • Telefon numaranız
 • E-posta adresiniz.

Yukarıda yer alanların yanı sıra Binance’de kullandığınız bilgileri de yollayacağınız e-postaya ekleyebilirsiniz. Binance.com ile iletişime geçtikten sonra hesabınız kısa süre içerisinde aktif edilecektir.

Binance TR Hesap Silme

Binance TR hesap kapatma veya Binance TR hesabı silme işlemini adım adım açıkladık. Kripto para ile alım satım yapanların en çok kullandığı Binance, müşteri  sayısı ve güvenilirliğe göre en büüyk kripto para borsasıdır. Binance TR hesabını kapatmak için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Binance TR hesabınıza giriş yapın sonrasında;
 • Hesap > Güvenlik > Hesabını Yönet > Hesabı Devre Dışı Bırak
 • Aımlarını takip ederek hesabınızı silebilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımları uygulayarak Binance TR hesabınızı çok kolay bir şekilde silebilirsiniz. Binance TR hesap silme işleminde sizden bazı belgeler talep edilmektedir. E-posta adresiniz, telefon numaranız gibi bilgileri doldurabilirsiniz.

Binance TR Hesabı Kalıcı Olarak Silme

Binance TR hesabı kalıcı olarak kapatmak için, uygulamadan veya siteden giriş yaparak sırasıyla aşağıda yer alan adımları takip edin.

 1. Binance uygulamasına veya sitesine giriş yapın.
 2. Ayarlar kısmına gelin.
 3. Hesap ayarları bölümüne geçiş yapın.
 4. Disable Your Account bölümüne tıklayın.
 5. Hesabımı devre dışı bırak linkine tıklayın.

Binance TR hesabı kalıcı olarak silmek için, Binance destek ekibi en kısa süre içerisinde e-posta adresinize kalıcı olarak silmeniz için link gönderilecektir. Ayrıca hesabınızı kalıcı olarak silmeniz için sizden bir kağıda adınızı, soyadınızı, telefon numaranızı, e-posta adresinizi yazarak imzalayıp tarattırarak e-posta ile göndermeniz istenebilir. Bazı durumlarda yazılan kağıtla beraber fotoğraf çekerek göndermeniz istenecektir. Hesabınızı kapatmak için istenilen bu belgeler Binance’de güvenlik önlemlerinden dolayıdır.

Sizin için bu sayfamızda Binance hesap silme ve kapatma işlemlerinin nasıl yapacağınızı anlattık. Aklınıza takılan detayları öğrenmek için aşağıda bulunan yorum bölümünden yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.