Binance Nedir? Binance Güvenilir Mi, Sahibi Kim?

binance güvenilir mi
binance güvenilir mi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu sayfada Binance nedir, Binance güvenilir mi, Binance’nin sahibi kim, hangi ülkenin gibi soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Özellikle Türkiye’deki farklı isimde kripto para firmalarının sistemlerini kapatarak insanları mağdur etmeleri sonrasında Binance’ye talep yükseldi.

2021 yılında hızlı bir şekilde yükselişe geçen kripto paralar insanların dikkatini çekmiş durumda. Bu yükselişle beraber kripto para piyasasına birçok yeni yatırımcı giriş yapmaya devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının ise aklına glen ilk şey güvenilir bir kripto para borsası bulmaktır. Bu sayfamızda biz de araştırmalarımızı yaparak Binance’nin ne olduğunu, hangi ülkeye ait olduğunu, güvenilir olup olmadığını inceledik.

Binance nedir?

Dünya’da işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası Binance’dir. CoinMarketCap verilerine göre 8 Şubat 2022 tarihinde Binance’nin 24 saatlik işlem hacmi 1,312,451,592,827 TL olarak gözüküyordu. Bu devasa rakam bile Binance’nin yüzbinlerce kullanıcısının olduğunu göstermektedir. Binance’de bireysel üyeliğin yanı sıra kurumsal üyelik de açılabilmektedir.

2020 yılına gelindiğinde ise şirket avrupa pazarındaki payını arttırmak için yeni hamlelerde bulundu. En dikkat çekeni ise Türkiye’ye gelerek İstanbul’da ofis açmaları ve trbinance.com adında sadece Türk kullanıcılara özel olarak kullanılabilen bir Türk kripto para borsaları kurmaları oldu.

Binance TR ile TL ile bankalardan (Papara hariç) anında Binance hesabınıza para gönderebilirsiniz. Türkiye’de de BN Teknoloji A.Ş. adında şirket kuran Binance; Türkiye’de tüm izinlerini alarak hizmet vermeye devam etmektedir.

İlginizi çekebilir: Shiba geleceği

Binance güvenilir mi?

Binance hesap açmak isteyenlerin aklındaki en önemli şey Binance güvenilir mi sorusuna yanıttır. Milyonlarda kullanıcısı olması, tüm dünyada en büyük kripto para borsa olması ve en önemlisi Türkiye’ye gelerek ofis açmaları ve sonrasınra Türkiye’ye özel Binance TR’yi kurmaları bakımından ne kadar güvenilir olduklarını kanıtlamaktadır.

Ayrıca yeni bir kripto para çıktığında, sadece geleceği olanları yani güvenilir kripto paraları listeleyen ilk kripto para firması da diyebiliriz. Bu da kripto para alım satımı yapanlar için çok önemlidir çünkü yatırım yapmak istediğiniz kripto parayı herhangi bir bitcoin borsasında bulamayabilirsiniz.

Ayrıca Binance BNB Coin adında 2017 yılında ilk çıkıştı 100 Milyon adet coin piyasaya sürmüştür. Kendi adında bile coin üreten firmanın ne kadar üst düzey güvenilir bir firma olduğunu varın siz düşünün.

Henüz Binance hesabı oluşturmadıysanız aşağıda yer alan bağlantıya tıklayıp Binance TR veya Binance Global’de hesap oluşturabilirsiniz.

Binance güvenilir mi: Kripto para dünyasında yatırım yapmak isteyen kişi sayısıi her geçen gün artış göstermektedir. Biz de Bitcoin ve altcoin piyasası yani kripto para alım satımı yapmak isteyenler için bir araştırma gerçekleştirdik. Dünya’da saygın bir konumda olan Binance bitcoin borsasının güvenilir olup olmadığını, Binance’ye paranın nasıl yatırılacağını, referans linki ile üye olmanın avantajlarını bu sayfamızda sizler için hazırladık.

Bitcoin’in ilk çıktığı yıllardan beridir kripto para borsaları da kendilerini geliştirdiler. Bu gelişimle beraber pek çok teknolojik yenilik kazanan Bitcoin borsalarından en büyüğü ise Binance olduğu çok açık bir gerçektir. Türkiye Bitcoin borsalarındaki açık şekilde şirketlerin “göstere göstere” yaptıkları manipüle edilebilir hareketler sonrası, pek çok yatırımcı BTCTürk, Paribu veya diğer Türk borsalarına alternetif bir şirket arayışına girmiş durumdalar. Türkiye piyasasına “TR” uzantıyla giriş yapan Binance ise dünya üzerinde bir numaralı coin borsası olarak gösteriliyor. Kripto para piyasasında en güvenilir borsa denildiğinde de yine akla Binance gelmektedir. Bundan dolayı Bitcoin ve kripto para yatırımlarınızı güvenerek Binance üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Peki Binance’yi neden tercih etmeliyiz, hesabımız ele geçirilebilir mi, Binance’den bitcoin alınır mı gelin bunlara da bakalım.

SMS Doğrulaması

Binance’ye üye olduğunuzda bir çok farklı güvenlik önlemi karşımıza çıkıyor. Bunlardan ilki SMS doğrulaması. Kullanmış olduğunuz cep telefonunuz ile SMS doğrulaması yapabiliyorsunuz. Bu sayede hesabınız “SMS onaylı” olarak yüksek güvenilirlikte korunmaya başlanıyor. Ayrıca Binance sisteminde yer alan robot doğrulaması sayesinde bir kişi hesabınızı ele geçirmek istese bile bunu yapamıyor. Bu durum da Binance’nin alt yapısını çok güçlü bir hale getiriyor. Hem SMS doğrulama hem de Google doğrulama yöntemi de sistemde mevcut. Bu güvenlik önlemlerinin olması, Türk kullanıcıları da Binance tercih etmeye sebep oluyor. Binance’de 1000 kişiden fazla çalışan var. Aslında çalışan sayısının bu denli yüksek bir rakamda olması bile, Binance’nin güvenilir bir firma olduğunu açık bir şekilde gösteriyor. Bundan dolayı da en çok tercih edilen kripto para borsası olduğu gözüküyor.

2019 yılında Dünya genelinde en çok kullanılan coin borsası olduğunu da belirtmekte fayda var. Binance verilerine bakılırsa 24 saat işlem hacmi ise 3.5 milyar doların üzerinde olduğu görülüyor. Bu rakam, yüzlerce diğer coin borsasınınm yüzlerce katı olduğu da görülmektedir. Eğer diğer coin borsaları gibi güvenilir bir coin borsası olmamış olsaydı, bu kadar kişi Binance’ye güvenerek yatırım yapmazdı. Bu rakam ve bilgilerin Binance’nin ne kadar güvenilir bir firma olduğunu çok açık şekilde göstermektedir.

Binance’ye nasıl üye olunur?

Bu sayfamızda yer alan rakam ve bilgiler, Binance’nin çok güvenilir bir firma olduğunu açık şekilde göstermektedir. Aşağıda vereceğimiz linke tıklayarak siz de hemen Binance üyeliğinizi “Türkçe” sayfasından oluşturabilir, Bitcoin ve altcoin borsa yatırımlarınızı güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Binance yeni üyelik için buraya tıklayın.

Yukarıda yer alan bağlantıya tıklayarak Binance’nin “Türkiye” resmi sayfasına gidebilir, yeni hesabınızı oluşturarak güvenilir bir şekilde Binance’den yatırımlarınızı yönetebilirsiniz.

Sizlere en güvenilir Bitcoin sitesi olarak belirteceğimiz Binance’ye üye olmak çok kolay ve ücretsizdir. Sizden hesap ücreti gibi ücretler talep etmezler. Basit ve pro şekilde Bitcoin’le alakalı hiçbir bilgisi olmayan kişiler bile kolaylıkla Binance’de alım satım yapabilir. Ayrıca Binance’ye özel olarak üretilen coinlere de yatırım yapmanız, diğer borsalara göre sizi daha avantajlı hale getirecek.

Sizler için bu sayfamızda Binance güvenilir mi sorusuna yanıt aradık. Siz de Dünyanın en güvenilir coin borsası olan Binance’ye üye olarak BTC (Bitcoin) ve diğer coinlere yatırımlarınızı çok kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.


TrBinance ile Binance arasındaki farklar

TrBinance sadece Türk kullanıcılara özel olarak kullanılabilirken, Binance ise tüm dünyada kullanılabilir. Binance’ye TL cinsinden para yatırmak için tek bir şeçeneğiniz var; Binance TR’de hesap açmak. Binance TR hesabı olmayan kullanıcıların banka hesaplarından para göndermelerine izin verilmez. Aslında Binance Global yani Binance.com’da hesap oluşturduktan sonra aynı hesabı Binance TR’ye de tek bir tıkla bağlayabilirsiniz. Hesap oluşturduktan sonra kimlik doğrulama, SMS doğrulama, E-posta doğrulama işlemlerini tek bir seferlik yapmanız gerekmektedir.

  • Binance’ye TL cinsinden para atmak istiyorsanız ilk olarak Binance TR’ye para yollamanız ve sonrasında Binance TR’den Binance’ye komisyonsuz anında transfer yapabilirsiniz.
  • Yani her türlü Binance TR hesabı açmanız gerekmektedir. Sizlere önerimiz ise ilk olarak Binance hesabı açtıktan sonra Binance TR’ye bu hesabınızı bağlamaktır. Binance’ye giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan Binance TR’ye tıklamanız ve bu sayfadan yönlendirilmeniz yeterli olacaktır.
  • Ayrıca TL cinsinden banka hesabınıza para çekmek için de Binance TR’yi kullanabilirsiniz. Banka hesabına para çekmek isteyen Binance kullanıcıları öncelikle çekimlerini Binance TR’ye yapmak zorundadır.
  • Binance tüm dünyada etkin olarak kullanıldığından dolayı birçok kripto para çeşitleri bulunmaktadır. Ancak bu durum Binance TR için geçerli değildir. Kripto para portföyünüzü genişletmek istiyorsanız Binance’yi kullanabilirsiniz.

Yani özet geçmemiz gerekirse hem Binance TR hem de Binance’yi etkin olarak kullanabilirsiniz. Zaten birbirine bağımlı olarak işleyen Binance ve TR borsasından transferleri ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Binance hangi ülkeyenin?

Binance ilk olarak Çin merkezli olarak hizmet vermeye başlamıştır. Sonrasında Çin’de kripto paralara yönelik baskının artması ile birlikte Çin’den ayrılarak 2017 yılında sunucularını ve genel merkezini Japonya’ya taşıdı. Günümüzde ise genel merkezinin Malta’da olduğu belirtilmektedir.

Binance sahibi kim?

Binance’nin sahibi Changpeng Zhao isminde bir girişimcidir. Çin-Kanada’lı bir iş insanı olarak kayıtlarda geçiyor. 10 Eylül 1977 Jiangsu – Çin doğumludur.

Bu sayfamızda Binance güvenilir mi, Binance nedir, Binance kimin gibi Binance’ye üye olmak isteyen kişilere özel olarak rehber niteliği taşıyan bilgiler sunduk. Siz de Binance ile ilgili yaşadığınız deneyimlerinizi aşağıda bulunan yorum bölümüne yazabilir, Binance’ye üye olmak isteyen kullanıcılara önerilerde bulunabilirsiniz.

Binance’ye para yatırmak veya Binance’den para çekmek istiyorsanız buraya tıklayıp ilgili rehber içeriğimize bakabilirsiniz.

SSS

Binance kime ait?

En büyük kripto para borsası Binance‘in arkasındaki kişi olan Changpeng Zhao, yaklaşık 100 milyar dolarlık net varlığıyla dünyanın en zengin kişileri arasına katıldı. Bloomberg, Binance kurucusu ve CEO’sunun artık Elon Musk, Bill Gates ve Jeff Bezos ile aynı sınıfta yer aldığını duyurdu.

Binance tr mi yoksa Binance mi?

Binance, global bir borsa olduğu için yüzlerce çeşit kripto para birimi bulunuyor. Ancak TrBinance için bu geçerli bir durum değil. Kripto para çeşidi, Binance Global’e göre oldukça az. Bu sebepten ötürü, yatırım portföyünüzü çeşitlendirmek istiyorsanız Binance‘i kullanmalısınız.

BtcTurk mü yoksa Binance mi?

Binance, global olarak hizmet verdiğinden dolayı BtcTürk’ten daha iyi olduğunu düşünüyoruz. Ancak bu BtcTürk’ün kötü bir borsa olduğunu belirtmez. BtcTurk, Binance kadar büyük bir borsa değildir.

Binance güvenilir mi?

Binance tüm dünyada hizmet verdiği gibi Türkiye’de Binance TR isminde hizmet vermektedir. Türkiye’de ofis açan Binance, Türk kullanıcılara özel Binance Türkçe ile hizmetine devam ediyor. En güvenilir kripto para borsası Binance olarak kabul görmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.