Binance Para Yatırma – Para Çekme ve Transfer İşlemleri

binance para yatırma
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binanceye para yatırma: Binance tüm dünyada kripto para borsaları arasında en saygın ve güvenilir olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Türkiye’de bazı kripto para borsalarının insanları mağdur ederek sistemlerini kapatıp kaçması sonrasında Binance’ye Türkiye’de büyük bir talep patlaması yaşanmaya devam ediliyor. Bu sayfamızda Binance para yatırma, para çekme ve Binance’den banka hesabınıza veya bankadan Binance’ya nasıl para gönderebileceğinizi açıkladık.

Binance, kripto para alım satım platformu olarak hizmet vermektedir. Türkiye’de de ofis açan Binance, BinanceTR adıyla Türk müşterilerine hizmet veriyor. Türk müşterileri dilerse Binance Global’i, isterse BinanceTR’yi kullanabilir.

Binance Para Yatırma

Binance hesabınız yoksa, yukarıda yer alan bağlantıları kullanarak Binance’ye üye olabilir ve komisyon indirimi kazanabilirsiniz. Binance’ye para yatırmak için aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Binance.com veya trbinance.com adresine giriş yapın.
 2. Menü’de yer alan “Cüzdan” butonuna tıklayın.
 3. “TRY” seçimi yapın.
 4. Ekranda yer alan “Yatırma” butonuna tıklayın.
 5. Banka seçimi yapın. Ziraat Bankası ve Vakıfbank ile Binance’ye 7/24 havale ile para gönderebilirsiniz. Diğer bankalardan ise EFT ile gönderim yapılabilir.
 6. Son ekranda banka hesap bilgileri görüntüleyeceksiniz, hesap numarası, İBAN numarası gibi bilgileri kopyalayıp bankanızın internet veya mobil bankacılığına giriş yapın.
 7. Bankanızdan Para Transferi – EFT sayfasına geldikten sonra gerekli bilgileri doldurarak Binance hesabınıza para yatırımı yapabilirsiniz.

Uyarı: Sadece kendi adınıza kayıtlı olan bireysel banka hesabınızdan Havale veya EFT ile Türk Lirası gönderimi yapılabilir.

Binance Bankadan Para Yatırma

Banka hesabınızdan Binance’ye veya Binance TR’ye kolaylıkla TL veya dolar olarak para yatırımı yapabilirsiniz. Binance Global hesabınıza direkt banka hesabından transfer yapılamaz; Öncelikle yatırımı Binance TR hesabınıza yapmalı ve sonrasında Binance TR’den Binance Global’e ücretsiz olarak transfer yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Akbank ve Fibabanka’dan Binance’ye 7/24 havale ile para gönderimi yapabilirsiniz. Diğer bankalardan ise sadece EFT saatleri içerinde yatırım yapılabilir. Binance hesabınıza para yatırmak için:

 1. Binance TR’ye giriş yapın.
 2. Sırasıyla menü’den Cüzdan > Yatırma adımlarını takip edin.
 3. Yatırım yapılacak bankayı seçin.
 4. Anlaşmalı bankalar ise havale ile anında gönderim yapabilirsiniz.
 5. Diğer ekranda BN TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ olarak size IBAN numarası verilecek.
 6. İBAN numarasını kopyalayıp banka uygulaması veya bankanızın internet bankacılığına giriş yapın.
 7. Para transferini Binance anlaşmalı bankadan yapacaksanız Para Transferi > Havale,
 8. Diğer bankalardan yatırım yapacaksanız Para transferi > EFT adımlarını takip edin.
 9. Göndereceğiniz para miktarını, Binance İban numarasını ve BN Teknoloji Anonim Şirketi olarak gönderim bilgilerinizi girin.

Para transfer işlemini onayladıktan sonra EFT ile yapılan transferler sadece bankaların açık olduğu EFT saatlerinde hesabınıza para aktarımı yapılacaktır. Havale ile yapılan yatırım işlemleri en geç 30 dakika içerisinde Binance hesabınıza geçecektir.

Binance hesabınıza sadece kendi banka ve kendinize ait Papara hesabından para yatırımı yapabilirsiniz.

Binance Dolar Yatırma

Banka veya Papara hesabınızdan dolar olarak Binance.com Global veya Binance TR’ye para yatırımı yapabilirsiniz. Binance’ye dolar olarak para yatırmak için:

 • Binance.com adresine giriş yapın.
 • Üst menü’den Cüzdan ve sonrasında Cüzdan Özeti’ne tıklayın.
 • “Yatırma” butonuna tıkladıktan sonra “İtibari Para Yatırma” seçeneğine tıklayın.
 • Yatırılacak para birimini olarak “USD” seçin.
 • Aşağıda yer alan seçenekten Banka Transferi seçeneğini seçin ve Devam et butonuna tıklayın.
 • Göndereceğiniz para miktarını girin ve devam edin.

Binance Global veya Binance hesabına geçici bir süre olarak sadece TL olarak veya coin cinsinden para yatırımı yapılabilir. USD yani dolar olarak geçici bir süre bankadan SWİFT ile para transferi kullanılmamaktadır.

Binance Komisyonsuz Para Yatırma

Binance’ye komisyonsuz olarak para yatırmak için banka hesaplarınızı kullanabilirsiniz. Binance’ye para yatırım işlemlerinde Binance herhangi bir komisyon ücreti almamaktadır. Sadece bankaya EFT veya havale ücreti ödeyerek Binance hesabınıza para yatırabilirsiniz. Binance’de alım satım yaparken komisyon indirimi kazanmak istiyorsanız aşağıda yer alan bağlantıları takip ederek Binance’ye üye olabilirsiniz. Komisyon indirimleri sadece yeni üyelikler için geçerli olacaktır.

Binance Para Çekme

Binance’den tüm banka hesaplarına veya Papara’ya kolaylıkla para çekebilirsiniz. Binance’den para çekmek için Binance hesabınızı doğrulamış olmanız gerekmektedir. Para çekimi öncesinde cep telefon numaranızı SMS doğrulama yaptıktan sonra para transfer işlemi başlatabilirsiniz. Binance’den banka hesabına para çekmek için:

 • Binance hesabınıza giriş yapın.
 • Menü’den Cüzdan’a tıklayın ve sonrasında Cüzdan Özeti’ne gelin.
 • “Çekme” butonuna tıklayın. Çekilecek para birimini seçin. (Türk Lirası için TRY)
 • Devam et butonuna tıkladıktan sonra çekilecek para miktarını girin.
 • Banka transferi için İBAN numarasını yazın ve devam edin.
 • Çekim bilgilerini onaylayın.

Dikkat: Binance TR hesabınızdan banka hesabınıza para çekmek için öncelikle Binance’de bir defaya mahsus olarak kimlik doğrulaması, SMS doğrulaması ve E-posta doğrulama işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir.

Binance Papara Para Çekme ve Para Yatırma

Binance hesabınızda Papara hesabınıza daha önceki yıllarda kolaylıkla para yatırma veya para çekme işlemi yapılabilirken, 2020 yılında çıkan Kripto Para Yönetmeliği sonrasında kripto para borsalarına Papara gibi aracı kurum firmalarından yatırım veya çekim yapılmamaktadır. Binance Papara para çekme veya Binance Papara para yatırma ile ilgili duyuru Nisan 2021 yılında Binance sitesinde de resmi olarak yapılmıştır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.