Esnaf Kefalet Kredisi Limiti Ne Kadar? (2019)

Esnaf Kefalet Kredisi Limiti Ne Kadar? (2019)

Esnaf Kredisi kullanmak isteyen kişiler Esnaf Kefalet Kredisi limiti ne kadar 2019 yılında diye merak etmektedir. Biz de banka bilgi portalı olarak araştırmamızı yaparak 2019 yılında esnaf kefalet kredisinin ne kadar üst limiti olduğunu bu sayfada hazırladık.

Esnaf Kefalet Kredisi Limiti Ne Kadar? (2019)

2019-05-01 13:52:44

 Ülkemizde esnaf ve sanatkârları desteklemek amacıyla verilen kefalet kredisi, son zamanların en çok araştırılan konuları arasındadır. Düşük faizlerle verilen esnaf kefalet kredisi, ticareti canlandırmak amacıyla 2019 yılında da, uygun faiz oranlarıyla verilmeye devam ediyor. Esnaf kefalet kredisi nedir, esnaf kefalet kredisi üst limiti ne kadar, kredi için gerekli evraklar nelerdir ve kimler başvurabilir diye merak ediyorsanız, sayfamızdaki bilgilere göz atarak en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Kefalet kredisinden yararlanmak isteyen esnaflarımız, bütün detayları haberimizden öğrenebilirler.
 

Esnaf Kefalet Kredisi Limiti 2019

Esnaf kefalet kredisi, küçük ve büyük esnafın iş hacminin artmasına ve kalkınmasına destek olmak amacıyla verilen bir kredi türüdür. Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na ve Sicil Müdürlüğüne kayıtlı olan, iş yeri ya da ikametgah adresinin bulunduğu bölgede faaliyet gösteren, ESKKK ortağı olmayanlar (Eskkk kefaleti olmaksızın kredilere başvuru yapabilirler.), Esnaf ve Sanatkârlar Kooperatifine ortak olan ve medeni haklarını kullanan gerçek kişiler bu krediden yararlanabilirler. 

 

TÜM DETAYLAR BURADA: Esnaf kefalet kredisi

 

Esnaf Kefalet Kredisi 2019 Limiti Ne Kadar?
 

1. İş yeri edindirme kredisi: 500.000 TL'ye kadar,  120 ay vadeli, aylık ve 3 aylık ödeme seçeneklerinden yararlanarak kredinizi kullanabilirsiniz.
 

2. Taşıt edindirme kredisi: 500.000 TL'ye kadar, 84 ay vadeli, aylık ve 3 aylık ödeme seçeneklerinden yararlanarak kredinizi kullanabilirsiniz.  

3. İşletme kredisi (işletme durumunun değerlendirilmesine göre): 100 Bin- 200 Bin değişen limitli, 60 ay vadeli, aylık, 3 aylık ve 6 aylık ödeme seçeneklerinden yararlanarak kredinizi kullanabilirsiniz. 

4. İşletme kredisi (eskkk risk grubuna göre): 100 Bin, 125 Bin, 150 Bin, 200 Bin TL’ye kadar, 60 ay vadeli, aylık, 3 aylık ve 6 aylık ödeme seçeneklerinden yararlanarak kredinizi kullanabilirsiniz. 

5. Araç onarımları: 200.000 TL’ye kadar, 9 ay vadeli kredinizi kullanabilirsiniz.

6. İskonto kredisi: 200.000 TL’ye kadar, 9 ay vadeli kredinizi kullanabilirsiniz.
 

Esnaf Kefalet Kredisi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Esnaf kefalet kredisi, başvuru yapıldıktan sonra 1 hafta süreyle kooperatif şirket hakkında araştırma yaparak kredinin incelenmesini isterse bunu Halkbank'a iletir. Halkbank tarafından da esnafın sicili incelendikten sonra yaklaşık 2 haftalık bir süre sonunda kredi çıkar ya da onaylanmaz. Bazı yoğunluk durumlarında, resmi tatil günlerinde kredi çıkma süresi uzayabilmektedir.  

 

Halkbank şubelerine T.C. kimliğiniz, esnaf odası kayıt belgeniz, esnaf sicil tasdiknameniz ve vergi levhanız ile birlikte giderek krediye başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kefalet kredisinden yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkârların en az 1 yıllık aktif olarak çalışıyor olması gerekmektedir. Kefalet kredisi tanımını, gerekli belgeleri ve başvuru kanallarını detaylı bir şekilde öğrendikten sonra ne kadar limit verildiğine değinebiliriz. Esnaf kefalet kredisinin 2019 yılı azami limitlerini öğrenmek istiyorsanız, haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

 

Yapılan güncellemeler ile birlikte esnaf kefalet kredisi limiti 500 Bin TL’ye kadar çıkarılmıştır. Ticareti canlandırmak, iş hacminizi genişlemek için bu krediden yararlanabilirsiniz. Esnaf kefalet kredisi limiti ne kadar 2019 yılında diye merak edenlere özel olarak güncel verileri sayfamızda yer almaktadır. Geçen senelere nazaran limitin artması, esnaf ve sanatkârlarımızı sevindirdi. Vakit kaybetmeden kredi başvurunuzu yaparak, işletmenizi daha iyi yerlere taşıyabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilecek sayfalar:

Esnaf kefalet kredisi hesaplama

Esnaf kefalet kredisi nasıl alınır?

Esnaf kefalet kredisi şartları 2019

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
,
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA