Esnafa Kredi Veren Bankalar

Bu sayfada 2018 yılında esnaf kredisi veren bankalar yer almaktadır. Siz de esnaf iseniz, esnafa özel kredi seçeneklerini değerlendirebilir, karşılaştırabilir ve hemen kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

Esnafa Kredi Veren Bankalar

  Türkiye'de kobi kredisi veren bankaların faiz oranlarını, kredi tekliflerini ve seçenekleri bu sayfamızda hazırladık. Bu sayfada yer alan esnafa kredi veren bankalar içeriklerine göz atarak en uygun faizli kobi kredisine hemen başvuru yapabilirsiniz. İşlerinizi büyütmek, işinize yatırım yapmak için aşağıda yer alan uygun faiz oranlarıyla esnaf kredisi seçeneklerinden birisini tercih edebilir, kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

ESNAF KREDİSİ VEREN BANKALAR

Bazı bankalar 48 aya kadar esnaf kredisi verirken, bazılarında vade sayısı 60 aya kadar çıkabilmektedir. Faiz oranları da her banka için değişken olarak yansıtılmaktadır. Bu nedenle kredi almadan önce iyi araştırarak en uygun krediyi tercih edebilirsiniz. Esnaf kredisi hesaplama işlemlerinde normal bireysel krediler gibi vade ve tutar kısıtlama yoktur. Bankaların kampanyaları ve işletmelerin kazançlarına göre esnaf kredileri değişmektedir. Ayrıca güncel faiz oranlarıyla esnaf kredisi hesaplaması yaparak da ödeme planınızı oluşturabilirsiniz.

ESNAF KREDİSİ FAİZ ORANLARI 2018

 
Banka

 
Faiz Oranı

 
Garanti Bankası

 
%1,62

 
Denizbank


 %1,62
 

 
Yapı Kredi

 
%1,69

 
İş Bankası

 
%1,69

 
Vakıfbank

 
%1,90

 
İNG Bank *

 
%1,34

 
Halkbank

 

 
%1,59

 

 

 
Yukarıda yer alan esnaf kredisi faiz oranları 2018 tablosu bankaların resmi internet sitelerinden alınmış olup, (*) ile işaretlenen İNG Bank esnaf kredisi 50.000 TL ve 36 ay vadeye kadar, 3 ay ödemesiz kredi teklifidir. Diğer hesaplamalar ise 48 ay vadeli 50.000 TL kredisi olarak yansıtılmıştır. Kredinin vadesi ve miktarı değiştikçe faiz oranları da değişebilmektedir. 


Esnaf Kredisinde İpotek veya Kefil Şartı

Kobi esnaf kredilerinde kefil bankalara göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca gayrimenkul, taşıt gibi ipotek şartları da kullanılacak krediye göre değişkendir. Yani bankalar ticari kredilerinde "çekilebilecek kredi"  , "ipotekle çekilebilecek kredi" olarak kredi teklifi sunmaktadır. Bu durum gerçekleşirse, ipotek alınacak gayrimenkulun yada taşıtın ipotek şartlarını yerine getirmesi gerekiyor. 

Esnaf Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Şirket ortaklarının (varsa) kimlik fotokopisi,
İmza sirküleri,
Oda kaydı belgesi,
Ticaret sicil gazetesi,
Gelir tablosu.

Bazı bankalar yukarıda yer alan belgeleri istemeyebilir. Ayrıca ek belge de talep edebilirler bu nedenle kredi çekeceğiniz bankadan ilgili belgeleri öğrenmeniz gerekiyor.

ESNAFA KOSGEB KREDİ DESTEĞİ 2018

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da esnaflara Kosgeb devlet destekli kredi ve hibeler verilmektedir. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kuruluşu Kosgeb, bazı dönemlerde KOBİ'lere özel olarak sıfır faizli ve geri ödemeli krediler vermektedir. Bu fırsattan yararlanmak için Kosgeb kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Kosgeb'in aktif kredi başvurusu ve şartlarına ulaşmak istiyorsanız Kosgeb web sitesine (kosgeb.gov.tr) girebilirsiniz. 

ESNAF KEFALET KREDİSİ

Esnaf Odası'nın kefaleti ile Halk Bankası'ndan 200 bin TL'ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Bu kredinin faiz oranları genel olarak diğer kredilere göre daha uygun verilmektedir. Bu krediden yararlanabilmek için esnaf ve sanatkar olmak, esnaf sanatkar siciline kayıtlı olmak gibi şartlar aranmaktadır. İlk olarak kooperatife başvuru yapmanız gerekmektedir. Durumunuz yönetim kurulu tarafından araştırılır ve kabul yada ret kararı 15 gün içerisinde yazılı olarak tarafınıza bildirilir. Kredi teklifi Halk Bankası'na iletilerek, kredi başvurusu Halk Bankası tarafından da araştırılır. Olumlu sonuçlanması durumunda esnaf olan kişiye kredi ödemesi yapılır. Ayrıca bu kredi kapsamında işyeri ve taşıt alımı için kullanılacak kredi üst limit miktarı 500.000 TL'dir.

Bu sayfamızda kobi ve esnaflarımıza özel olarak esnafa kredi veren bankalar listesini hazırladık. Ayrıca esnaflara özel kredi teklifleri Ziraat Bankası, Vakıfbank, QNB Finansbank, TEB gibi bankalarda da mevcuttur ancak, bu bankaların kredi faiz oranlarını web sitelerinde paylaşmamalarından dolayı bu kredi tekliflerini konu içeriğinde paylaşamadık. 

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

murat sulu

balkur ödiyemediyim icin bu kıreydiden faydana bilir miyim

2019-01-14 15:23:47 -
Kapat