Ev Hanımları Kredi Alabilir Mi?
sponsorlu reklamlar

Ev Hanımları Kredi Alabilir Mi?

05 Ekim 2018, 00:44
Ev Hanımları Kredi Alabilir Mi?
İşte geldik yeni konumuza sevgili takipçilerim; Ev hanımları kredi alabilir mi? 

Biliyorum günümüz şartlarına bakacak olursak bir çok kişinin maddi sıkıntılardan dolayı paraya ulaşamadığını biliyorum. Böyle olunca da bu tür bir konuyu sizlerin arzusuna sunmaya karar verdim. 2018 yılından 2019 yılına hızla gittiğimiz bu günlerde Türkiye'nin ekonomisinin de toparlandığını herkes açık bir gözle görebiliyor. Bankalar önceki yıllarda ev hanımlarına yani çalışmayan kişilere krediyi vermezdi. Bunun nedeni olarak ise ev hanımlarının belli bir gelir kaynağının olmaması gösteriliyordu. Tabi bankalar da bir yandan haklılar çünkü bir kişinin bankadan kredi çekmesi demek, o bankanın kredinin faiziyle kar etmek demektir. Yani daha kaba bir tabirle "sen bana borcunu zamanında öde ki, ben de işime bakayım kardeşim" der bankalar. Durum böyle olunca bankalar kredi verdikleri kişilerin "düzenli" bir gelir kaynağı olmasına çok dikkat ediyorlar.

Peki Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi?

Bunun yanıtına gelecek olursak evet, ancak bazı şartlar altında kredi alınabilir. Ev hanımlarının bankalardan kredi alabilmesi için ilk olarak, kredi başvurusu yapacak kişinin ek gelir, ipotek veya kefil göstermesi istenebilir. Bakın istenir demiyoruz, istenebilir diyoruz çünkü her banka çalışmayan kişilere kredi vermek istemez. Öncelikle bankaya kredi başvurusu yaptığınızda sizin "ev hanımı" olarak değil de "çalışmayan" olarak değerlendirileceğinizi unutmayın. Gelin bir kişinin normal şartlarda nasıl kredi çekebileceğine ve kredi başvurusunda hangi kriterlere bakıldığına göz atalım;

1. SGK'lı olarak çalışan olması (en az 3 ay çalışıyor olması gerekmektedir.),
2. Kredi notu kredi kullanmaya elverişli olmalı (1400 ve üzerinde),
3. Kredi sicili temiz olmalı (Kredi ve kredi kartı geçmiş ödemeleri düzenli olması gerekiyor),
4. Düzenli bir gelire sahip olmalı,
5. Kara listede yer almamalı.

İşte bu 5 kriter kredi kullanırken ana maddeleri oluşturmaktadır. Eğer daha önce bankada kredi kullanmış ve borcunu ödemeyerek avukata verilmişseniz hiçbir bankadan kredi çekemezsiniz çünkü artık siz de kara listedesiniz. Eğer ki daha önce hiçbir bankada hesap açmamış, kredi kullanmamış ve kredi kartını almamış bir kişiyseniz yine geçmiş olsun diyoruz çünkü bu kişilerin kredi notu sıfır olarak gözükmektedir. Ancak bu kişilerin kredi çekebilmesi için belli başlı kriterler de yok değil. Aynı zamanda bu kişiler kredi notu arttırma tekniklerini uygulayarak kolaylıkla kredi notunu yükseltebilir.

Çalışmayan bir ev hanımı olarak bankalardan kredi çekmek istiyorsanız bu maddeleri dikkat etmeniz gerekmekte. Bankaya kredi başvurusu yaptığınızda sizden ek gelir (kira geliri, mevduat geliri gibi), kefil yada ipotek istenebilir. İpotek karşılığında bir çok banka kolaylıkla ihtiyaç kredisi vermektedir. Siz de bu bankalara bakarak hemen kredinizi çekebilir ve acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Aşağıdaki ev hanımlarına kredi veren bankalara göz atarak, hangi bankadan kolay kredi alabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

İlgili sayfa: Ev hanımlarına kredi veren bankalar


sponsorlu reklamlarBu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • E-mail:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.