Faizsiz kredi veren bankalar hangileri? - Mayıs 2021 Faizsiz Kredileri

Faizsiz kredi veren bankalar olarak bilinen katılım bankalarının hangisi olduğunu bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Faizsiz kredi veren bankalar hangileri? - Mayıs 2021 Faizsiz Kredileri

Türkiye'de uzun yıllardan beridir hizmet veren faizsiz kredi veren bankalar 2021 diye merak ediyorsanız, bu bankalar Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, Albaraka Türk Katılım Bankası bankalarından oluşmaktadır. Bu bankalar faiz yerine kar payı katılım oranı sistemiyle hizmetine devam ederler. Siz de faizsiz olarak ihtiyaç finansmanı, konut finansmanı veya taşıt finansmanı kullanmak istiyorsanız bu bankaların finansman şartları, kar payı oranları ve detaylarını bu sayfadan inceleyerek hemen başvurunuzu yapabilirisiniz.
 

Faizsiz kredi veren bankalar

Faizsiz kredi denildiğinde aklımıza genellikle Kosgeb kredileri veya devletin sunmuş olduğu faizsiz krediler gelmektedir. Oysa ki Türkiye'de katılım bankacılığı alanında hizmet veren pek çok farklı özel ve devlet bankası bulunmaktadır. Bu bankalar katılım sistemiyle kredi vererek faizsiz olarak kar payı ile finansman desteği sağlarlar. Yeni yılla birlikte beklenen projeler de hayata geçirilmektedir. Özellikle hükümetin sunmuş olduğu esnafa faizsiz krediler de yakın zamanda hayata geçirilecektir. Bunun yanı sıra girişimcilere de kredi verilmeye hazırlanmaktadır. 2020 yılında faizsiz olarak yada geri ödemesiz kredi verilecektir. Bazı bankalar da kişileri destekleme amacıyla faizsiz kredi vermeye başlamış durumdadır. Hükümetin destekleri sayesinde bankalardan faizsiz olarak kredi çekebilir, konut yada diğer ihtiyaçların karşılanması adına parayı ayarlayabilirsiniz. Sıfır faizli kredi çekmek herkese özel bir durum değildir. Ancak bazı bankalar faizsiz çalıştıkları için faiz esas alınmayıp sadece işletim bedeli alınarak faizsiz olarak kredi çekebilmekte mümkün olmaktadır. Bu bankalara faizsiz kredi çekmek isteyen kişiler ilgi göstermektedir ve bu bankalar kar payı ile kredi vermektedir. Faizsiz kredi veren bankalar 2021:


İlginizi çekebilir:

Katılım bankacılığı hakkında bilmeniz gerekenler

Faizsiz Araç Kampanyaları 2021

Faizsiz Kredi Veren Katılım Bankaları

Faizsiz kredi denildiğinde Türkiye'de bulunan bankalardan birisi Türkiye Finans'tır. Türkiye Finans bankası, ülkemizde faizsiz çalışan bankalardan birisidir. Kredileri İslam kuralları neticesinde düzenlenmekte ve kar oranları İslam'a göre ayarlanmaktadır. Türkiye Finans Bankası, bulundurduğu hiçbir finansmanı müşterilere mevduat faizi alarak sağlamamaktadır. Ziraat Bankası'nın geçmişi Osmanlı zamanlarına kadar dayanmaktadır. Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla, kredilerde faiz oranları kullanılmamaktadır. Son dönemlerde verilen uygun kredi seçenekleriyle beraber müşteri portföyünü artırmıştır. Ziraat Bankası'na kredi başvurusunda kredi başvurunuz inceleniyor ve onay gelmesi durumunda, size bir maliyet tablosu çıkartılıyor. Sizde hesabınızı inceleyerek faizsiz kredinizi çekebiliyorsunuz. Türkiye'de faizsiz çalışan bankalardan bir diğeri ise Albaraka Türk'tür. Konut kredilerinde yada bireysel kredilerde aynı zamanda bir çok finansman sağlama konusunda yardımcı olan banka, faizsiz bankacılık konusunda hizmetini sürdürmektedir. Albaraka Türk, tüm kredileri için aynı yöntemle hareket etmekte olup faizsiz kredi sunan bir bankadır.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Faizsiz bankacılık alanında Türkiye'de ilk bankalardan olan Türkiye Finans Katılım Bankası, 2020 yılında da hizmetine devam etmektedir. Türkiye'nin her noktasında hizmet veren Türkiye Finans'ta ihtiyaç, konut ve taşıt finansmanlarının yanı sıra mevduat ürünleri de bulunmaktadır. Türkiye Finans konut finansmanı kar payı oranı %0,95 olarak en uygun konut kredisi veren bankalar arasında zirveyi temsil etmektedir. Siz de en uygun kar payı oranlarıyla ev sahibi olmak istiyorsanız Türkiye Finans'ın konut finansman ürünlerini inceleyebilir ve başvurunuzu yaparak en uygun kar oranı ile ev sahibi olabilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Türkiye'de katılım bankacılığı alanında hizmet vermeye devam eden Kuveyt Türk Katılım Bankası, ülkemizde faizsiz konut kredisi, faizsiz taşıt kredisi ve faizsiz ihtiyaç kredisi vermektedir. Kuveyt Türk konut finansmanı kar payı oranı %0,94, taşıt finansmanı oranı %0,99, ihtiyaç finansmanı oranı ise yüzde 1,07'den başlamaktadır. Siz de en uygun kar payı oranlarıyla finansman başvurusu yapmak istiyorsanız başvurunuzu Kuveyt Türk internet bankacılığından (https://www.kuveytturk.com.tr/)veya banka şubesine giderek yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanızKuveyt Türk faizsiz konut kredisisayfasına göz atabilirsiniz.

faizsiz kredi veren bankalar

Emlak Katılım Bankası

Geçtiğimiz dönemlerde çok önemli görevler üstlenen ve Türkiye'de pek çok vatandaşımıza faizsiz olarak ev kredisi veren Emlak Bank, devlet bankaları arasında hizmet veriyor. Geçtiğimiz yıllarda faaliyeti sonlandırılarak banka kapanış gösterse de 2019 yılında alınan bir karar doğrultusunda Emlak Bank tekrardan hizmete başlayarak en uygun kar payı oranlarıyla ev finansmanı vermektedir. 2020 yılında Emlak Bank konut finansmanı kar payı oranı %0,99 olarak gözükmektedir. Siz de Emlak Bank internet şubesinden veya Türkiye genelinde açılacak olan Emlak Bank şubelerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Albaraka Türk Katılım Bankası

1984 yılında günümüze kesintisiz olarak faizsiz bankacılık alanında hizmet veren Albaraka Türk Katılım Bankası, sektöre getirdiği yenilikler ve en uygun kar payı oranlarıyla hizmetine devam ediyor. Albaraka'da finansman kar payı oranları ise konut finansmanı için %0,97, taşıt finansmanı için %1,02, ihtiyaç finansmanında ise oran %1,06 olarak gözükmektedir.

Ziraat Katılım Bankası

Faizsiz bankacılık alanında yeni söz sahiplerinden birisi de Ziraat Katılım Bankası'dır. Ziraat Katılım, ülkemizde devlet bankaları arasında hizmet veren Ziraat Bankası'nın alt kuruluşu ve faizsiz bankası olarak hizmete geçtiğimiz yıllarda başlamıştır. Türkiye genelinde hızla şubeleri yayılan bankanın kar payı oranları diğer bankalara göre daha uygundur.

Vakıf Katılım Bankası

Ülkemizde özel ve devlet bankaları olarak pek çok farklı banka hizmetine devam etmektedir. Büyük bir kitle faizsiz kredi veren bankalar hangileri diye merak ediyor ve konut kredisi, ihtiyaç kredisi veya taşıt kredisi çekerken bu kredinin faizsiz olmasını istemektedir. Siz de faizsiz kredi veren bankalardan kredi kullanmak istiyorsanız bu sayfamızda yer alan güncel bilgilerden, faizsiz bankaların kar payı oranları ve kredi seçeneklerini değerlendirerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Devlet bankaları

Yorum yap: