Garanti Bankası Cebe Havale İptali Nasıl Yapılır

Garanti Bankası cebe havale iptali nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, tüm detaylara haberimizden ulaşabilir ve işleminizi kısa sürede iptal ettirebilirsiniz. Ufak bir dalgınlıkla, yanlışlıkla gerçekleştirmiş olduğunuz havale işleminizi kolaylıkla iptal ettirebilirsiniz.

Garanti Bankası Cebe Havale İptali Nasıl Yapılır

 Teknolojik gelişmeler ile birlikte bankalar elektronik platformlar üzerinden hizmet vermeye başladı. Elektronik ortamlardan en çok yapılan işlem ise, havale. Aynı banka üzerinden hesaplar arası yapılan para gönderme işlemine havale denmektedir. Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu hizmetle, kişinin cep numarasına bile para gönderme işlemi gerçekleştirilebiliyor. Bankalarda en çok gerçekleştirilen ve en bilinçli yapılan işlem olmasına rağmen, ufak bir dalgınlıkla istemediğimiz halde havale işlemi yapabiliyoruz. Lakin, telaşlanmanıza gerek yok! Yanlışlıkla yapmış olduğumuz bu havale işlemini iptal ettirmek mümkün. Garanti Bankası cebe havale iptali nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, sayfamızdaki bilgilerle göz atabilirsiniz. Sizler de, yanlışlıkla havale işlemi yaptıysanız, haberimizde yer alan adımları uygulayarak, işleminizi kolayca iptal ettirebilirsiniz.

 
Garanti Bankası Cebe Havale İptali

1. Garanti Bankası cepbank uygulaması veya, Garanti Bankası internet şubesine giriş yapın.

2. Sonrasında ise sırasıyla "Para Transferi -> Cepbank (Cebe Havale) -> İşlem Hareketleri" menüsüne gelin.

3. Karşınıza gelen işlem hareketleri menüsünden hangi işlemi iptal etmek istiyorsanız onu seçin ve işleminizi kolaylıkla iptal edin.

Ayrıca işleminizi Garanti Bankası müşteri hizmetleri numarası 444 0 333'ü arayarak da iptal edebilirsiniz.

NOT: Cebe havale işlemlerinde para karşı taraf tarafından çekilmediği sürece iptal edilebilir. Karşı taraf parayı çektikten sonra yapılabilecek bir işlem yoktur.


 

 Cepbank para gönderme ve işlem iptali hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.  CepBank ile hızlı  ve kolay bir şekilde para gönderebilirsiniz. Güvenli bir şekilde para göndermek istiyorsanız CepBank ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. para göndermek istediğiniz kişinin herhangi bir hesabı ya da kartı olmasına gerek yok! Hesabı ya da kartı olmayan bir alıcının cep telefonuna güvenli bir şekilde para gönderebilirsiniz. Para göndermiş olduğunuz alıcı, Türkiye’nin dilediği yerinden, Garanti Bankası’nın paramatiklerini kullanarak parasını rahatça çekebilir. Artık şubelerde sıra beklemeden de Garanti internet, sms,  paramatik ve Garanti cep’ten paranızı gönül rahatlığı ile gönderebilirsiniz.  CepBank’ınız yoksa Garanti internet ya da paramatikerden kolayca tanımlayabilirsiniz. Lakin, şunu unutmamalısınız ki; KKTC’de bulunan Garanti paramatiklerinden para gönderme ve çekme işlemini yapamazsınız. CepBank üzerinden yapmış olduğunuz havale yani para gönderme işleminizi iptal etmek de mümkün. Bunun için, CepBank uygulamasına giriş yapmanız yeterli.  Havale işlemi iptal yolları, tüm detayları ile haberimizde.

İlgili: Garanti Bankası cebe havale nasıl yapılır?

 
Garanti Bankası ‘CepBank’ uygulamasına giriş yapınız, yeşil renkli para gönder sekmesine tıklayarak CepBank sekmesine giriniz ve daha sonra işlem hareketleri sayfasına giriş yapınız. Karşılaştığınız sayfada para gönderdiğiniz alıcıya ait bilgiler yer almaktadır. İşleminizi iptal etmek istiyorsanız, işlem iptali sekmesine tıklamanız yeterlidir. İşlemi iptal ettikten sonra alıcıya göndermiş olduğunuz miktar, otomatik olarak direkt hesabınıza yatacaktır. Lakin, bu konuda dikkat etmeniz gereken bir husus var. Eğer para gönderdiğiniz alıcı, parasını hesaptan çekmediyse işlem iptali gerçekleştirebilirsiniz. Alıcı tarafından para hesaptan çekildiyse, işlem iptalinizi gerçekleştiremezsiniz. CepBank uygulamasına alternatif olarak, müşteri hizmetlerini arayarak da havale işlem iptali talebinizi iletebilirsiniz. Garanti Bankası cebe havale iptali nasıl yapılır diye merak eden vatandaşlarımız, sayfamızdaki bilgilere göz atarak kolayca işlemlerini gerçekleştirebilirler. 

Yorum yap:

Kapat