1 Mayıs Bankalar Tatil Mi Açık Mı?

1 Mayıs İşçi Bayramı, her sene olduğu gibi bu senede yurt genelinde kutlanacaktır. 2022 yılında resmi tatil olan 1 Mayıs'ta bankalar açık mı diye bir çok kişi merak etmektedir. Tatil olmasından dolayı tüm bankalar 1 Mayıs'ta kapalı olacaktır.

Bu sayfa hakkında bilgiler

Kredi Bankalar Tarafından hazırlandı

AuthorElif Fidancı Tarafından güncellendi.
AuthorNecati Öztürk Tarafından kontrol edildi.

1 Mayıs Bankalar Tatil Mi Açık Mı?
İçindekiler

Bir çok kişi 1 Mayıs bankalar tatil mi diye merak etmektedir. 1 Mayıs, İşçi Bayramı olmasından dolayı yurt genelinde resmi tatil kabul edilir ve dolayısıyla 1 Mayıs'ta bankalar hizmet vermezler. Bazı AVM'lerde bulunan bankaların dışındaki tüm bankalar ve Merkez Bankası da dahil olmak üzere banka şubeleri 1 mayısta kapalıdır.

1 MAYIS BANKALAR AÇIK MI?

1 mayısta bankalar açık mı kapalı mı diye ülkemizde bir çok kişi merak etmektedir. 1 Mayıs 2023 salı günü yurt genelinde İşçi Bayramı olarak kutlanmaktadır. EFT işlemi yapan vatandaşların eft'leri 1 mayıs'ta hesaba geçirilemez çünkü eft işlemleri Merkez Bankası onayından geçmektedir. Ancak havale işlemlerini internet bankacılığından yapabilirsiniz. Ayrıca bir kişiye 1 Mayıs'ta para transferi yapmak istiyorsanız cebe havale yada havale seçeneklerini kullanabilirsiniz ancak EFT ile (bir bankadan başka bir bankaya) para gönderimi yapamazsınız. AVM'lerde bulunan bazı banka şubeleri yarım günde olsa hizmete açık olabilmektedir. Dünya genelinde bir çok ülkede resmi tatil olarak kabul edilen 1 Mayıs İşçi Bayramı, ülkemizde de resmi tatil olarak kutlanır.

Siz de 1 Mayıs günü bankada yapılacak işlemleri bankanızın müşteri temsilcisini arayabilir ya da internet ve mobil şubeden bankacılık işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca bakınız: 1 mayısta eft yapılır mı?

Yorum yap: