23 Nisan'da Bankalar Açık Mı, EFT Yapılır Mı?

Bu haberimizde 23 Nisan'da eft yapılır mı, bankalar açık mı diye merak edenlere özel bilgiler hazırladık.

23 Nisan'da Bankalar Açık Mı, EFT Yapılır Mı?

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara ve dünyaya hediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanmaya devam ediliyor. Peki 23 Nisan'da bankalar açık mı? 23 Nisan 2019'da eft yapılabilir mi? Sizler için tüm merak edilenleri araştırarak bu konumuzu hazırladık. İşte 23 Nisan banka çalışma saatleri ve bilgileri.

 

23 Nisan Bankalar Açık Mı?

23 Nisan'da bir çok resmi yerin tatil olmasından dolayı vatandaşlar da hangi yerin kapalı hangi yerin açık olduğunu merak etmektedir. Bu merak edilenlerden birisi de bankalardır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatil günleri arasında yer almaktadır. Bundan dolayı bir çok kurum ve kuruluşun yanı sıra bankalar da kapalıdır.

 

23 Nisan'da Eft Yapılır mı?

23 Nisan günü havala yapılsa da eft işlemleri 24 Nisan'a aktarılmaktadır. Yani 23 Nisan günü Merkez Bankası'nın kapalı olduğundan dolayı eft işlemleri kabul edilmez. Eğer ileri tarihli eft talimatı verirseniz 24 Nisan günü saat 09:00 itibariyle karşı hesaba paranız aktarılacak eft işleminiz onaylanacaktır. 23 Nisan günü bankacılık işlemlerinizi ATM'lerden, internet bankacılığından, mobil bankacılıktan ve bankanızın çağrı merkezinden gerçekleştirebilirsiniz.

 

ÖNERDİĞİMİZ SAYFALAR:

Eft saatleri

 

Yorum yap:

Kapat