2017 yılında borç yapılandırma kanunu düzenlendi
sponsorlu reklamlar

2017 yılında borç yapılandırma kanunu düzenlendi

Borç yapılandırma hakkında kanun düzenlemesi hakkında bir bilgi paylaşıldı. Bu kapsamda 2017 borç yapılandırma kanunu yayınlandı mı? 2017 borç yapılandırması hakkında kanun için bu haberi hazırladık.

2017 yılında borç yapılandırma kanunu düzenlendi
sponsorlu reklamlar
2017 yılında bankalara borcu olan kişiler genellikle borç yapılandırma kanunu yayınlandı mı? tarzı sorular yöneltiyorlar. Borç yapılandırma düzenlemesi 2 Mayıs günü Tbmm Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşüldükten sonra yapılandırma tasarısı hazırlanacak. Bu doğtultuda 2017 yılındaki kamu alacakları da yeniden yapılandırılacak. Prim, vergi ve ceza gibi borcu olanları da ilgilendiren görüşme sonucunda borçlulara ödeme kolaylığı tanınacak.

Mart 2017'ye kadar olan borçlarda yapılandırma yapılarak 36 ay gibi uzun bir vadeye sunulacağı da açıklamalar arasında yer alıyor. Borç yapılandırma 2017 görüşmesi ile ilgili açıklama yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

"2 Mayıs 2017 gününde komisyonda görüşmeler başlayacak. Bir kısım kamu alacaklarında yeniden yapılandırma ve düzenleme söz konusu. 2017 Mart'a kadar olan tüm vergilerde yeniden yapılandırma olacak. Önceki düzenlemelerde olduğu gibi yine 36 ay vade seçeneği sunulacak. Motorlu taşıt vergisi, askerlik cezaları da düzenlemeye dahil edilecek. Yapılandırma da bütçeye olumlu şekilde yansıyacaktır. Yeniden yapılandırmalar eski yapılandırma takviminde değişiklik göstermiyor. Her zaman hükümet olarak bütçe disiplinine önem vermekteyiz. İlk 3 ay gibi bir sürede bütçe açığı 8 milyar Tl olarak gerçekleşmiştir. Hükümet ise hiçbir zaman seçim bütçesi uygulamamaktadır. Bir süredir beklenen özel sektör yatırımları da peş peşe gelecektir. Meclise tekrardan sırayla reform paketleri getireceğiz. Türkiye bütçe açığı bakımından örnek gösterilmektedir." dedi.

10 Milyon civarındaki kişinin kamuya olan borçlarını ilgilendiren yapılandırmada, borçlulara ödeme kolaylığı sağlanacak. Askerlik borçları da yapılandırma kapsamında görüşülecek. Temmuz 2016'dan itibaren Mart 2017'ye kadar olan borçlar yeniden yapılandırma kapsamında mayıs ayında görüşülmesi bekleniyor. Bir önceki yapılandırmada başvuruda bulunan ancak borçlarını ödemediği için sistem dışında kalanlar da bu yapılandırma fırsatından yararlanabilecek.

Ayrıca konut kredisi faiz oranları 2017 konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Kredi Bankalar Haber
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: