Amazon Suspend Çözümleri (2022 Teknikleri)

Amazon suspend çözümleri, Amazon suspend olmamak için yapılması gerekenler ve tüm detayları bu sayfada açıkladık.

Amazon Suspend Çözümleri (2022 Teknikleri)

Amazon e-ticaret sitesinde satış yapan kişiler bazı olumsuz durumlarda hesapların kapatılmasıyla karşı karşıya kalmaktadır. Bu durumda Amazon suspend çözümleri devreye girmektedir. Amazon suspend destek alacak pek çok danışmanlık firması bulunsa da, tercihinizi hangi yönde yapmanız gerektiğini ve Amazon suspend çözüm yollarını bu sayfada paylaştık.

Amazon suspend nedir?

Amazon suspend terimi Türkçe "askıya almak" anlamına gelmektedir. Amazon.com'da mağazası açılan satıcının hesabının askıya alınması sonrasında ürünlerin listelenmesi iptal edilerek, bakiye bir süre bekletilir. Amazon'da satış yapmak oldukça karlı bir iş modeli olsa da, bazı durumlarda hesap devre dışı bırakılabilir. Amazon'da satış yapmadan önce, bu işi yapan bir kişiden danışmanlık almanızı öneririz. Amazon, çok büyük bir platform olduğundan dolayı kuralları da oldukça katı ve fazladır. Amazon satıcı kurallarını birebir öğrenerek mağazanızda daha güvenilir bir şekilde satış yapmaya başlayabilirsiniz. Amazon suspend, aslında Amazon'un müşterilerini koruması için gerekli bir durumdur. Amazon, satıcılarını kontrol ederek müşterilerini korumak istemektedir. Amazon'dan suspend yedikten sonra panik olmamak ve ne yapacağını bilmek çok önemli bir faktördür. Amazon suspend nasıl çözülür sorusunun doğru yanıtını bilmek de gerekmektedir.

Amazon suspend nasıl anlaşılır?

Amazon'da kayıtlı mail adresinize Amazon'un gönderdiği mailde hesabınızın durdurulduğu belirtiliyorsa hesabınız suspend olmuş demektir. Bu süreçten sonra panik yapmamak, sakin kalmak ve Amazon'un istediği bilgileri doğru şekilde Amazon'a ulaştırmak ve suspend çözümü için başvuru yapmak en doğru yol olacaktır.

Amazon Suspend Türleri

 • Amazon açılış suspendi
 • İlişkili hesap suspendi
 • Asin suspendi
 • Yüksek geç gönderim oranı suspendi
 • Hızlı satış suspendi
 • Yüksek sipariş kusur oranı suspendi

Amazon suspend içerideki parayı alma

Amazon hesabınız suspend olduğunda, içerideki bakiye hesabınız açılana kadar bloke edilerek havuzda bekletilecektir. Eğer 90 gün içerisinde yolladığınız başvurulara rağmen Amazon hesabınızı açmadıysa, bu durumda 90 günün ardından Amazon'un finans bölümüne mail göndererek paranızın iade edilmesini uygun bir dille anlatabilirsiniz. Amazon suspend para iadesi için appeal hazırlarken mutlaka bir uzmandan yardım almanızı öneririz. Amazon'da kalan bakiyenizin hesabınıza iade edilmesi için, Amazon'a doğru şekilde başvuru yapmanız gerekmektedir.

Amazon 3 ASIN Suspend

3 ASIN suspendi, Amazon'da satış yapmaya başlayan yeni mağazaların sabırsız olması ve çok fazla ürünü hızlı bir şekilde listelemesi sonrasında gerçekleşir. Amazon'da dropshipping ile satış yapmak için Amazon'un belirli dropshipping politikaları bulunmaktadır. Amazon dropshipping kurallarına uyarak satış yaparsanız hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. 3 ASIN suspend nedeni, bilindiğinin aksine ticari markalı ürünleri listelediğiniz için değildir.

Amazon 3 ASIN suspendi olmamak için yapılması gerekenler

Amazon'da 3 ASIN suspendi yemek istemiyorsanız:

 • Hesabınızı açtıktan hemen sonra yüklü sayıda ürün yüklemesi yapmayın.
 • Mümkün olduğunca ilk 2 hafta boyunca hesap ayarları yapmakla geçirin.
 • 1-2 ay boyunca haftalık olarak ürün yükleme sınırını aşmayın. Eklediğiniz yeni ürün sayısı haftalık olarak 100-150'yi aşmaması gerekir.
 • Ürünleri eklediğiniz ilk 1-2 hafta boyunca satmayın. Ürün satmamak için fiyatları diğer satıcılara göre yüksek tutabilirsiniz.
 • Mağazanıza ilk defa ekleyeceğiniz ürünler aynı kategoride olsun.
 • Örnek olarak "ev ve mutfak" kategorisinde "tencere tutucular" kategorisindeki ürünleri haftada 100-150'yi geçmeyecek şekilde ekleyin.
 • Amazon satıcı hesabınızı açar açmaz tüm sınırları zorlayarak fazla sayıda ürün yüklemesi yaparsanız, satış hesabınız askıya alınır.

Amazon 3 ASIN nedeni, Amazon'un doğru tedarikçiden ürünler sağladığınızı doğrulamak istemesidir. Amazon'un kontrol mekanizmasını doğrudan tetiklerseniz, Amazon listenizden rastgele 3 ürün seçerek ürünlerin faturasını isteyecektir.

3 ürüne ait faturaların sağlanması bazı durumlarda yeterli bile olmayabilir. Faturayı Amazon'un güvenilir bulduğu tedarikçiden sağlamanız gerekir. Amazon'un şüpheli olarak gördüğü ya da emin olamadığı bir durum olduğunda faturayı doğrulamak için tedarikçiyi arayabilir.

Amazon 3 Asin suspend çözümü

Amazon 3 asin suspendi kaldırmak için yapmanız gereken şey, doğru tedarikçilerden fatura sağlayarak Amazon'a istediği belgelerle beraber göndermektir. Amazon 3 asin suspendinde göz ardı edilen en önemli nokta, ürün satıcılarının faturalarını "Amazon'un güvendiği satıcılardan" almanız gerekmektedir. Amazon'da dropshipping yaparken yapılan en büyük hatalardan birisi, hızlı şekilde satışa başlamaktır. Amazon'da kısa sürede büyük para kazanma hırsı, 3 asin suspendiyle sonuçlanmaktadır.

Aynı anda binlerce ürün yükleyerek hızlı bir şekilde satışa sunmak, Amazon sisteminin dikkatini üzerinize çekecektir. Bu işlemden sonra listenizde bulunan ürünlerden rastgele 3 ürün seçilerek bu ürün satıcıları ile aranızdaki faturayı Amazon'a göndermeniz gerekmektedir.

Amazon açılış suspendi nedir?

Amazon açılış suspendi, Amazonda satış yapmak için başvuru yaptıktan hemen sonra hesabın satışa kapatılmasına verilen isimdir. Amazonda satış yapmak için başvuru yaptıktan sonra hesabınız devre dışı bırakıldığına dair bir mail aldıysanız, Amazon açılış suspendi hesabınıza tanımlanmış demektir. Açılış suspendinden sonra hesabınız tekrar aktif edilene kadar satışa başlayamazsınız. Amazon hesabınız açılış suspendine uğradığında, amazon tarafından size gönderilen mail içeriğini incelemeniz gerekmektedir. Amazon'un istediği belgeleri doğru şekilde Amazon'a ileterek açılış suspendini kaldırabilirsiniz. Amazon açılış suspendini kaldırmak için fazla acele davranmayın başvuru yapmak için sınırlı olarak hakkınız vardır.

Amazon açılış suspend çözümleri

Amazon açılış suspendi çözmek için, açılış suspendi olmanızın nedenini bulmanız gerekir. Yaptığınız hataları bularak suspend çözüm başvurusunu bu hataları fark ederek yapabilirsiniz. Aslında çözüm içeriği Amazon'dan gelen mailde kısa şekilde belirtilecektir. Amazon açılış suspend çözümü için yapmanız gereken şey Amazon'a doğru belgeleri göndermektir. Amazon'a açılış suspendinde (çoğu durumda) gönderilmesi gereken belgeler ise:

 • Son 90 gün içerisinde alınan aktif bir kredi kartı ekstresi (Amazon'un para çektiği kredi kartı)
 • Son 90 gün içerisinde adınıza aldığınız internet-elektrik veya su faturası
 • Pasaport, kimlik veya ehliyet belgenizin PDF belgesi
 • Payoneer, Hyperwallet veya Wise hesap özetinizi mail veya case açarak neden suspend olduğunuzu, çözüm için neler yaptığınızı ve bir daha tutarsız belgeleri Amazon'a iletmeyeceğinizi uygun bir dille anlatmanız gerekmektedir.

Amazon'a belge tarattırıp gönderirken, belgelerin 600 dpi yüksek çözünürlükte tarattırıp göndermeye özen gösterin. Belgelerin İngilizce olmasına dikkat edin. Tüm belgelerde yer alan adres ve isimlerin birebir aynı olmasına dikkat edin. Programla oynanan PDF'leri Amazon'a göndermeyin. Son 90 gün içerisinde alınmamış fatura ve belge göndermeyin. Eski kimlik veya belgeleri Amazon'a iletmeyin. Kredi kartınızın yurtdışı alışverişlerine açık olmasına dikkat edin.

Amazon Hızlı Satış Suspendi

Amazon hızlı satış suspendi, Amazon'da uzun bir süre satışa ara verdikten sonra birden bire hızlı bir şekilde satış yapmaktan dolayıdır. Amazon'da satış yapmak süreç gerektiren ve zamana yayılması gereken bir iştir. Amazon hızlı satış suspend çözümü ise, Amazon'a case açarak doğru bir şekilde appeal göndermekten geçmektedir. Amazon'a ileteceğiniz bilgiler arasında, hızlı satış suspendi olduğunuzu belirten mailde açık olarak belirtilecektir.

Amazon suspend mail örneği

Amazon suspend mail örneğinde, Amazon'un istediği belgeleri sağladığınıza emin olun. Amazon suspend kaldırma için hızlı davranmayın, bunun da bir süreç olduğunu ve doğru şekilde ilerlerseniz çözeceğinize inanın. Doğru adımlarla ilerlerseniz Amazoın suspend çözümünü danışmanlık almadan kendiniz bile gerçekleştirebilirsiniz.

Amazon suspend kaldırma

Amazon suspend kaldırmak için güvenilir danışmanlık firmalarından destek talebinde bulunabilirsiniz. Amazon suspend kaldırma işlemi için, Amazon'un istediği belgelerle beraber Amazon'a başvuru yapmanız gerekmektedir. Amazon'a case açarak veya Seller Central sayfasında yer alan "Reactivate Your Account" butonuna tıklayınca belgeleri gönderebilirsiniz. Amazon suspend çözümü hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıda yer alan yorum bölümüne yazarak iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yap: