Araç Haciz Sorgulama 2022

Araç sorgulama işlemleri kurumlardan veya online olarak yapıldığı gibi sms ile de yapılmaktadır. Araç haciz sorgulama 2018 yılında e-devletten nasıl yapılır?

Araç Haciz Sorgulama 2022

 Ülkemizde elektronik dönem kamu hizmetlerinde kullanılmaya devam ediliyor. E-devlet üzerinden araç haciz sorgulama 2022 yılında yapılabilmektedir. Sizde alacağınız aracı yada kendi aracınızın üzerine haciz konulup konulmadığını bu sayfa üzerinden bulabilirsiniz. Türkiye'nin kamu sitesi e-devlet üzerinden online araç sorgulama ve plaka sorgulamanın yanı sıra icralık araç sorgulama işlemleri de yapılabilmektedir.


ARAÇ HACİZ SORGULAMA
E-devletten araç haciz sorgulama işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Araç haciz sorgulaması sms ile de yapılsa da en güvenli yöntem e-devlete girerek güvenli bir şekilde sorgulama işlemi yapmanız olacaktır. Aracın hacizli olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? sorusuna verilebilecek en net yanıt bu sayfada yer almaktadır. Sahip olduğunuz araç hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu konudaki sorgulama bilgilerinden yararlanabilirsiniz. Üzerinize kayıtlı olan aracınızı satmak istiyorsanız aracınızın üzerine kayıtlı borç, haciz yada icra kaydı olmaması gerekmektedir. Eğer aracınızın üzerine haciz gelmişse satış yapmanız yasaktır yakalanma kararı çıkartılarak trafik müdürlüğü tarafından tespit edildiği taktirde aracınız bağlanacaktır. 

İlgili: Bankalardan satılık araçlar 2022


İkinci el araç almak isteyenler de aracın üzerine haciz olup olmadığını önceden sorgulayarak masrafa (kapora vs.) girmemiş olurlar. E-devletten bu işlemler kolaylıkla yapılabilmektedir. Eğer alacağınız aracın üzerine haciz bulunuyorsa zaten aracın devrini noterde alacağınız için noter aracın satışını yapmayacaktır. Eğer araç üzerinde haciz bulunuyora ve aracı yinede almak istiyorsanız, araç sahibine borcunu ödemesini ve hacizi kaldırmasını söyleyebilirsiniz. Sizlere uyarımız kesinlikle aracı üzerinize noterden onaylı almadan karşı tarafa ödeme yapmayınız. Bu konuda son günlerde oldukça fazla dolandırıcılık yapılmaktadır. Aşağıda yer alan e-devlet bağlantısından hemen araç haciz ve icra sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

ilgili bağlantı: E devlet araç hacizi sorgulama sayfası

E Devlet Şifremi Nasıl Alabilirim?

Plakadan araç haciz sorgulama işlemini yapabilmek için, eğer e-devlet şifreniz bulunmuyorsa herhangi bir PTT müdürlüklerinden Tc kimlik belgeniz ile şifrenizi alabilirsiniz. Bunu yapmak yerine sizlere önerimiz banka siteleri internet şubesi üzerinden e devlete girmeniz olacaktır. Sizde bankanızın internet şubesine girdikten sonra e devlet bağlantısını kullanarak şifre olmadan e devlete girebilirsiniz.

İlgili: Bankalardan satılık araçlar


Araç İcra Sorgulama

Eğer sizde bir arabanın icrası olup olmadığını yada araç yakalama emri sorgulama yapmak istiyorsanız bu konuda yer alan bilgilerden yararlanabilirsiniz. E devlet araç sorgulama işlemleri günümüzde bir çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Araç haciz sorgulama plakadan araması yapanlara da diyeceğimiz e-devlete giriş yaparak en kolay yoldan hemen plaka ile sorgulamaları anında gerçekleştirebilirsiniz. Sms ile sorgulama yapmak isteyenlere de bu yöntemin güvenli olmadığınıi e devletin daha kesin sonuçlar verdiğini belirtelim.

Yorum yap: