Bilişim Vadisi'nde toplam istihdam 100 Bini bulacak


Bilişim Vadisi'nde toplam istihdam 100 Bini bulacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, ilk etabının tamamlanmasına kısa bir süre kalan Bilişim Vadisi'nin 1. etabının tamamlanmasında 2 bin kişi istihdam edileceğini duyurdu. Bakan Özlü, tüm etapların tamamlanması halinde ise 100 bin kişiye istihdam sağlanacağını belirtti.

sponsorlu reklamlar
Bilişim Vadisi'nde toplam istihdam 100 Bini bulacak
04 Mart 2017 Cumartesi 17:46 tarihinde paylaşıldı.


Anında onaylanan kredi kartı:
Buraya tıklayın, hemen başvurunuzu yapın.

 

Sponsorlu bağlantılar
 1. etabının tamamlanmasında kısa süre kalan Bilişim Vadisi için Bakan Özlü müjdeyi verdi. Bilişim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, ilk etabının tamamlanmasının ardından Bilişim Vadisi'ne 2 bin kişinin işe alınacağını duyurdu. Özlü, tamamının tamamlanmasının ardından ise 100 bin kişinin Bilişim Vadisi'nde istihdam edileceğini belirtti.

bilişim vadisi

Bilişim Vadisi, Gebze il sınırları içinde 3 milyon metrekare bir alan üzerinde yapımı sürüyor. Bilişim Vadisi projesinin ülkemiz için büyük önem taşıdığını belirten Bakan Özlü, Vadi'nin etap etap açılacağını belirtti. Proje kapsamında 5 bin Ar-ge firmasının faaliyet gösreceğini belirten Faruk Özlü, Vadinin tamamlanmasından sonra 50 milyar dolarlık yıllık ciro elde edeceğini söyledi. Pek çok büyük şirketin Bilişim Vadisi projesinde yer almak istediğini de belirten Özlü, Vadide yer almak isteyen şirketlerin ellerini çabuk tutmaları gerektiğini de vurguladı. Kocaeli'nin ülkemiz için önemli bir sanayi bölgesi olduğunu söyleyen Özlü, teknolojiyi sanayide daha aktif kullanmak için çalışmalar yapıldığını söyledi. 

TOPLAM İSTİHDAM HEDEFİ 100 BİN

Bilişim Vadisi'nin tamamlanmasının ardından ise istihdam edilecek kişi sayısının 100 bin olduğunu belirten Bakan Özlü, Bilişim Vadisi'nin tam olarak kilit noktada bir konumda yer aldığını vurguladı. Bilişim Vadisi'nin etap-etap açılacağını da belirten Özlü, tüm etapların tamamlanmasının ardından istihdam sayısının 100 bin olacağını belirtti.
sponsorlu reklamlarBu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • E-mail:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.