Bitcoin İle Para Transferi Nasıl Yapılır?

Çağımızın internet para birimi bitcoin ile para transferi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız mutlaka bu sayfamızı inceleyin.

Bitcoin İle Para Transferi Nasıl Yapılır?

 Çağımızın en büyük buluşlarından birisi olan, birden bire yükselişe geçen Bitcoin ile para transferi nasıl yapılır? Bankalardan eft göndermek oldukça maliyetlidir,  ayrıca bir çok şirket ve şahıs para gönderimlerini gizli tutmak istemektedir. Bitcoin'in bir merkezi olmadığından dolayı devletler veya şirket, şahıs gibi bir denetime de girmesi söz konusu olabilir. Bitcoin ile en güvenilir para yollama yöntemini aşağıda sizler için hem resimli, hem de yazılı olarak açıkladık.

Bitcoin ile Para Yollamak
Bir çok firma sahibi yada yurtiçi - yurtdışına para göndermek isteyen kişiler BTC (Bitcoin) ile paranın nasıl yollandığını merak etmektedir. Biz de araştırmamızı yaparak BTC ile paranın nasıl karşı tarafa gönderildiğini bu sayfada hazırladık. Öncelikle bir kişiye Bitcoin para transferi yapmak istiyorsanız sizin ve karşıdaki kişinin Bitcoin hesabı olması gerekmektedir. Türkiye'de Paribu, BtcTürk, Koineks, Koinim gibi firmaların sitesinden ücretsiz hesap oluşturabilirsiniz. Bu firmaların TL - Bitcoin çevrimi için belli işlem komisyonları bulunmaktadır.

Bitcoin hesabınızı oluşturduktan sonra hesabınızı, firmanızın istediği belgeleri yolladıktan sonra onaylatmanız gerekmektedir. Şimdi gelelim Bitcoin transfer işlemi en kolay şekilde nasıl yapılabilir. Biz bu sayfamızda Bitcoin transfer işlemini BTCTürk hesabımızdan gerçekleştireceğiz. Siz diğer firmaları tercih edebilirsiniz, tüm firmaların sistemi birbirine benzemektedir ancak işlem komisyonlarında değişiklik olabilir.


1. Aşama: Bitcoin Almak

İlk olarak btcturk.com Bitcoin borsasına TL olarak para transfer işlemini yapıyoruz. Para yollama işlemini gerçekleştirmelisiniz. Para yollamak için Paribu'yu yada banka eft'sini seçebilirsiniz.  Yatırma - Türk Lirası sayfasına geldikten sonra "Banka transferi ile para yatırma" menüsüne tıkladıktan sonra açılan sekmede yukarıdaki kutucuğa ne kadar para yatırmak istediğinizi yazın ve sonrasın "TRY YATIR" butonuna tıklayarak çıkan kutucukları doldurup onaylayın. Bu aşamadan sonra BtcTürk yani Eliptik Yazılım A.Ş'nin hesap bilgilerini göreceksiniz. Kredi kartından, atm'lerden kartsız ödemeden ve farklı bir kişinin hesabından para yollanamaz. Sadece kendi banka hesabınızdan bitcoin borsasına para yollayabilirsiniz.

2. Aşama: Karşı Tarafın Hesap Bilgileri

Banka hesap numarası, iban numarası gibi Bitcoin hesaplarında da "BTC cüzdanı" isminde hesap numaraları vardır. Para yollamak istediğiniz kişinin Btc cüzdan numarasını isteyin. Bu bilgiyi aldıktan sonra ise Btctürk hesabınızdan "Çekme - Bitcoin" sekmesine gelin. Sonrasında ise karşınıza gelen "adres" kutusuna karşı tarafın cüzdan numarasını, aşağıdaki kutucuğa ise kaç Bitcoin yollayacağınızı seçin. "Bitcoin çek" dediğinizde Bitcoin gönderim talebiniz alınır, işlem sonrasında Bitcoin'iniz karşı tarafın hesabına geçmiş olur.

Bitcoin, TL olarak nasıl çekilir?
Bir çok kişi bitcoin transfer işlemini bilmemektedir. Eğer karşı taraftan ödemeyi Bitcoin ile aldıysanız ve Bitcoin'iniz hesabınıza geldiyse, Bitcoin'i TL'ye çevirerek yani bozdurarak paranızı TL olarak çekebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise, Btctürk hesabınızda "kolay alış satış" menüsüne tıklayıp açılan para bozdurma sekmesinde "bitcoin sat" menüsüne tıklayın. Kutucuğa kaç bitcoin'i satmak istiyorsanız yazın ve aşağıda bulunan "BİTCOİN SAT" menüsüne tıklayın. Bitcoin'iniz piyasadaki fiyatından hemen satılıp para TL olarak Btctürk hesabınıza yansıyacaktır.

Paranızı TL'ye çevirdikten sonra ise "Çekme - Türk Lirası" sayfasına gelerek "Banka transferi ile" seçeneğine tıklayıp daha sonrasında çekmek istenilen tutar, banka bilgileri, banka adı gibi bilgileri doldurup onaylayarak paranızı hızlı bir şekilde kendi banka hesabınıza gönderilmesini sağlayabilirsiniz.


Karşı Taraftan Bitcoin Almak
Karşı taraftan Bitcoin olarak para transferi almak için de Btctürk hesabınızdan "Yatırma - Bitcoin" sekmesine gelin. Karşınıza çıkan sayfada Bitcoin cüzdan numaranızı kopyalayarak bunu karşı tarafa gönderin. Karşı taraf Bitcoin'i yolladıktan sonra Btc olarak para hesabınıza yansıyacaktır.

Bu sayfada sizler için Bitcoin ile para transferi nasıl yapılır diye merak edenler için bu sayfamızı hazırladık. Sormak istediklerinizi aşağıda bulunan yorum bölümüne iletebilirsiniz. Siz de Bitcoin alarak para transferi yapabilirsiniz. Bitcoin alarak yurtdışı ve yurtiçine kolaylıkla para yollayabilir ve para alabilirsiniz.

Haber: Bitcoin madencilik firma dolandırıcılarına dikkat

Yorum yap:

Kapat