CHP Seçim Çalışmaları İçin 3 Koldan Sahaya İniyor
Sponsorlu Bağlantılar

 

CHP Seçim Çalışmaları İçin 3 Koldan Sahaya İniyor

24 Mayıs'ta açıklanacak CHP seçim bildirgesi hazırlıkları devam ederken Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce bugün Chp genelbaşkanı Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. CHP Kılıçdaroğlu, İnce ve Tezcan'a tahsis edilecek seçim otobüsleriyle 3 koldan oy toplayacak.

 

Sponsorlu reklamlar
CHP Seçim Çalışmaları İçin 3 Koldan Sahaya İniyor
 24 Haziran erken seçimleri için Cumhurbaşkanı adayını Muharrem İnce olarak belirleyen ve milletvekili adaylarının başvurularını almaya devam eden Cumhuriyet Halk Partisi'nde seçim stratejileri netleşmeye başlandı.

24 Mayıs'ta aday tanıtım toplantısıyla birlikte kamuoyuna açıklanacak seçim bildirgesinde, Türkiye'nin 5 temel sorunu olarak belirlenen "demokrasi, ekonomi, eğitim, toplumsal barış ve dış politika"ya ilişkin kesin çözüm önerileri bildirgede yer alacak. Habertürk'te yer alan habere göre özgürlükçü ve çoğulcu parlamenter sistemi güçlendiren, güçler ayrılığı ilkesi ile hukukun üstünlüğünü esas alan bir yeni anayasa vaadi de bildirgede yer alacak.

3 AYRI OTOBÜS YOLLARDA OLACAK

CHP'nin seçim stratejileri konusunda da kritik buluşma dün gerçekleşti. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Chp genel başkanına teşekkür ziyaretinde bulunarak seçim stratejileri hakkında toplantı yaptı. CHP'nin bir kaç gün içerisinde belli olacak stratejileri de açıklanmaya başlandı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan için ayrı ayrı seçim otobüsleri hazırlanacak. 3 isim Türkiye'nin her yerini dolaşarak oy toplayacak. Seçim kampanyaları sırasında kutuplaştırıcı dilden uzak durulmasını isteyen Kılıçdaroğlu da referandum sürecinde olduğu gibi, miting yerine daha çok salon toplantıları, STK'lar ve sendikalar ile kanaat önderleriyle buluşmalar gerçekleştireceğini belirtti. İnce ve Tezcan geniş katılımlı mitinglerde oy isteyecek. Bazı mitinglere Kılıçdaroğlu ve İnce'nin birlikte çıkacağı da belirtiliyor.
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: