Çiftçiye 100 Bin TL Faizsiz Kredi 2018

Çiftçiye 100 Bin TL Faizsiz Kredi 2018

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçiye 100000 TL faizsiz kredi 2018 yılında verecektir. Sizde bu krediye başvuru yaparak 100 bin lira kredinizi alabilirsiniz.

Çiftçiye 100 Bin TL Faizsiz Kredi 2018
Son zamanlarda hükümet tarafından yürürlüğe koyulan ve genellikle kamu bankaları tarafından kredisi sağlanan, çiftçiye 100 bin tl faizsiz kredi 2018 yılı destekleri oldukça kapsamlı işlemektedir. Eğer çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşıyorsanız sizde bu krediden yararlanabilir ve işletmenizi büyüterek daha iyi koşullarda kazanç sağlayabilirsiniz.

100 bin tl çiftçiye faizsiz kredi şartları

Faizsiz 100.000 TL kredi ödemeleri ise Ziraat Banası ve
TKK (Tarım Kredi Kooperatifleri) ortaklığında yürütülmektedir. Kredinin ödemesi Ziraat Bankası tarafından yapılmakta olup, kredinin verilip verilmeyeceğine Ziraat Bankası karar vermektedir. Bu konuyla ilgili faizsiz çiftçi kredisi başvurusu yapmak isteyenler ve faizsiz çiftçi kredisinden yararlanmak isteyenler bu konuyu detaylı şekilde inceleyebilir. 01.01.2018 / 31.12.2018 tarihleri arasında başvurusu alınacak olan bu faizsiz kredilerden sizde yararlanabilirsiniz.

Tarım Kredi destekleri 2018
Hayvan kredisi veren bankalar 2018

 • Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği yatırım dönemi %100 olarak faizsiz kredi kullandırılacak.
 • Yaygın hayvansal üretimler için,
 • Damızlık etçi kombine sığır yetiştiriciliği yatırım dönemi için yapılan %100 faizsiz kredi verilecek.
 • Damızlık düve yetiştiriciliği yatırım dönemi için de yapılan kredi başvurusuna %100  faizsiz kredi verilecek.
 • Büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinde,
 • Büyükbaş hayvan yetişticiliği,
 • Küçük baş hayvancılık yetiştiriciliği yatırım dönemi için de %100 faizsiz krediverilecek.
 • Küçükbaş hayvancılık besiciliği yatırım dönemi için ise %100  faizsiz krediverilecek.
 • Arıcılık,
 • Tavukçuluk,
 • Kanatlı sektörü damızlık yetiştiriciliği yatırım ve işletme dönemi için %100 faizsiz kredi verilecek.
 • Hindi besiciliği,
 • Su ürünleri  yetiştiriciliği yatırım dönemi için %100  faizsiz kredi verilecek.

Ziraat Bankası 100 Bin Lira Faizsiz Çiftçi Kredisi

100 bin lira faizsiz kredinin Ziraat Bankası tarafından verileceğini belirtmiştik. Söz konusu çiftçi destek kredisini, inek, manda, koyun, keçi yetiştiriciliği ile süt üretimi yapan çiftçi ve üreticiler de çiftçi kredisinden yararlanabiliyor. Ziraat Bankası çiftçi ve üretim yapan kişilere IPARD kapsamında tarım kredileri vermekte olup, taksitli çiftçi kredisi adı altında bu krediyi sunmaktadır. Ayrıca çiftçiye 100 bin tl faizsiz kredi duyurusunu beklemeden, Ziraat Bankası düşük faizli kredilerine de başvurabilirsiniz. Bu krediler 2 yıl ödemesiz olarak verilecek ve tarımın gelişmesi adına yapılan düzenlemeler kapsamında verilecek.

Faizsiz Kredi Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar

Kimlik Belgesi
Çiftçi Belgesi
İpotek istenmesi durumunda ipotek gösterilecek ev, arsa, arazi gibi ipotek edilecek belgeler
İşletmeler için son 3 yıllık bilanço

Nereye Başvuru Yapmam Gerekiyor?

İlk olarak bölgenizde bulunan Tarım Kredi Kooperatiflerine giderek gerekli belgeler toplanır. Daha sonrasında ise TKK tarafından Ziraat Bankası'na yönlendilecek ve faizsiz çiftçi kredisi 2018 yılı desteklerinden yararlanabileceksiniz. Başvuru yapmadan önce çiftçi olarak çalışıyor gözükmeniz ve ÇKS belgenizin mutlaka olması gerekmektedir. Gerekli görüldüğü durumlarda bu krediyi kullanabilmek için ipotek, kefil gibi şeyler de talep edilebilir. Devletin her yıl duyurduğu bu faizsiz kredilerden yararlanarak sizde üretime destek olabilir, tarımın Türkiye'de geçişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Çiftçiye 100 bin tl faizsiz kredi 2018 konusunu incelediniz.

Ayrıca Ziraat Bankası'nın çiftçi kredisi şartlarına ulaşmak için; Ziraat Bankası faizsiz çiftçi kredisi 2018 konusunu da yaklaşık 5 dakika içerisinde inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: