Ekonomik Durgunlukta Yapabileceğiz Şeyler
sponsorlu reklamlar

Ekonomik Durgunlukta Yapabileceğiz Şeyler

Ekonomide oluşan durgunluk dönemlerinde harcama ve bütçenizi her zamankinden daha iyi korumalısınız. Riskler almak diğer dönemlere göre yapabileceğiniz son şey olmalı.

Ekonomik Durgunlukta Yapabileceğiz Şeyler
sponsorlu reklamlar
Oluşan durgunluk dönemlerinde yada tamamen durgunluk olan bir ekonomide nasıl hareket etmeli? Sizler için  3 başlık altında durgunluk dönemlerinde yapılacak şeyleri sıraladık. Finansal hedeflerinizi gerçekleştirmek adına tehlikeli hareket etmemeniz daha yararınıza olacaktır.
Bu durumda ekonomide bir düzensizlik oluşur ve hızlı şekilde işsizlikte artış görülür. Durgunluk dönemlerinde  kaçmanız gereken şeyleri aşağıya sıraladık. 

"BORÇ YİĞİTİN KAMÇISIDIR"

Bu atasözünden anlaşılan "Borç çalışmaya teşvik eder, borcundan kurtulmak için daha fazla çalışır" olmaktadır ancak: borcunu ödeyemeyemezseniz bu durum durgun dönemde sizi zor duruma sokabilir. Konut kredisi, ihtiyaç yada taşıt kredisi ile yüksek limitli kredi kartı kullanımlarından dolayı oluşabilecek bir borç tablosu, sizi kötü duruma götürür. 

Bu dönemde oluşabilecek bir borç tablonuzla birlikte, durgun dönemlerde artan işsizliği de eklerseniz finansal durumda sizi zor durumda bırakabileceğini unutmayın. 

Sağlam adım atmak

Ekonomide oluşan durğunluk zamanında işler kontrol altında tutulamaz hale gelir ve çalışanlar, işverenin kendileri hakkında olumlu görüşte bakmalarından emin olmak için ellerinden gelen tüm gayreti gösterirler. 

İşler zamanında yetişir, geç kalınmaması için her zaman a sınıf bir iş ortaya koyulur ve işinizi devam ettirmenize garantisi olmasa da bunları yapmak sizi bir adım öne çıkarır.

Risksiz Yatırımları Seçmek

Hayat risklerle dolu, yatırım ne ki gözüm benim diyenleri duyuyor gibiyim. Evet, yaşadığımız her alanda risk faktörü gelip bizi bulabilir ve hatta tüm olumsuzluklar sanki üzerimize üzerimize geliyor gibi hissedebiliriz. Ancak önemli olan bir konu var "az risk" ve "risk". Bu kelimeler birbirinden çok uzaklar, Olası bir durgunluk döneminde risk almak doğru bir karar olmayabilir. Bunun için bir risk tablosu oluşturmalı ve analizinizi iyi yapmalısınız. Planlar, hayatta kalmanız için herşeydir ve yapacağınız bir yatırımı planlamadan asla yapmayın. 

Toparlayacak olursak, ekonomik durgunluk dönemlerinde yapılacak harcamalara dikkat edilmeli, geleceğe dair bütçe planları iyi yapılmalıdır. Bu dönemde riske girmeniz sizi zor durumda sokabilir ve yapacağınız yatırımları iyi analiz etmeniz gerekir.

Herkese bol neşeli, bol huzurlu mutlu bir gelecek diliyorum. Paradan ziyade mutluluk sizinle olsun.

Necati Öztürk - Kredibankalar.com

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: