Eymen isminin anlamı nedir, Eymen ne demek, Kuran'da geçiyor mu?

Eymen isminin anlamı hayırlı, daha uğurlu gibi farklı anlamlar taşımaktadır. Eymen Kuran'da geçiyor mu gibi sorulara bu sayfamızdan yanıt bulabilirsiniz.

Eymen isminin anlamı nedir, Eymen ne demek, Kuran'da geçiyor mu?

Eymen isminin anlamı; daha uğurlu, çok fazla talihli, kutlu ve hayırlı olarak bilinmektedir. Bu sayfamızda Eymen anlamı hakkında tüm merak edilenleri öğrenebilirsiniz. Son yıllarda popüler olarak kullanılan isimlerin başında gelen Eymen ismi, erkeklere verilen bir isimdir. Eymen ismi Arapça kökenlidir ve sözlük anlamı şanslı, talihli, sevilen ve saygı duyulan kimse olarak bilinmektedir.

Eymen isminin anlamı nedir?

Anne ve babalar, doğum öncesinde en büyük heyecanlarından birisi de bebeklerine yeni bir isim bulmaktır. İsim araştırması yaparken Kuran'da geçiyor mu, anlamı nedir, analizleri gibi özelliklerine gerek çevreden gerekse internet üzerinden araştırılmaktadır. Eymen ismi daha uğurlu, çok talihli ve hayırlı, kutlu gibi anlamlar taşımaktadır.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre 2020 yılında doğan bebekler için en fazla kullanılan isimlerden birisi de Eymen olmuştur. 2020 yılında doğan 1 milyon 91 bin 143 bebek içerisinden erkeklerden 6.222'sine Eymen ismi verilmiştir.

Eymen ismi Kuran'da geçiyor mu?

Hz. Eymen'in Mekke fethi sırasında Müslüman saflarına geçerek mücadele etmesi ve babası ile amcası da yine Peygamber Efendimiz (S.a.v) ile Bedir Savaşı'nda mücadele ettikleri bilinmektedir.

Eymen ismi Kur'an'da geçmektedir. Meryem suresi 52. ayeti ve Taha suresinin 80. ayetinde ve Kassas Suresi 30 ayetkerinde Eymen ismi bulunmaktadır.

Aras isminin anlamı

Diğer isimler için:

Eslem isminin anlamı

Defne isminin anlamı

İrem isminin anlamı

Beren isminin anlamı

Kübra isminin anlamı

İlayda isminin anlamı

Ece isminin anlamı

Eslem isminin anlamı

Merve isminin anlamı

Ada isminin anlamı

Diğer tüm isimlerin anlamlarını incelemek için ismianlami.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap:

Etiketler