İyi Parti'nin İmza Süreci Bitti: 400 Binin Üzerinde Oy Toplandı
Sponsorlu Bağlantılar

 

İyi Parti'nin İmza Süreci Bitti: 400 Binin Üzerinde Oy Toplandı

 

2018 Cumhurbaşkanlığı adaylığı için toplanması gereken 100 Bin oy sayısına Meral Akşener ilk günden ulaşmıştı. Hedefin 1 milyon olarak açıklandığı oy toplama işlemini İYİ Parti 234 bin imzayla oy toplama işlemini bitirdiğini duyurdu.

 

Sponsorlu reklamlar
İyi Parti'nin İmza Süreci Bitti: 400 Binin Üzerinde Oy Toplandı

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı adaylığı için toplaması gereken 100 bin oyu ilk günden almıştı. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın oy toplama işlemini parti olarak tamamladıklarını söyleyerek "Amaca ulaşıldı. Teşkilatlarımız aynı heyecanla 24 Haziran seçimlerinde büyük zafer için seferberlik olmalarını rica ediyoruz" dedi.

EN YÜKSEK OYU MERAL AKŞENER ALDI

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için 100 bin oy ile başvuru yapan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temal Karamollaoğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile Adalat Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz'ün imza sayıları da netleşmeye başlamış durumda. 


TOPLAMDA 450 BİN ÜZERİNDE OY TOPLANDI

07.05.2018 Saat 17.00 itibariyle Meral Akşener 234 Bin, Temel Karamollaoğlu 146 Bin, Doğu Perinçek 60 bin, Vecdet Öz ise 1773 oy topladı. Böylece Meral Akşener ve Karamollaoğlu Cumhurbaşkanı adayı olmuş oldu. Diğer adaylar ise ayın 9.'na kadar oy toplamaya devam edecek. Toplamda toplanan oy sayısı ise 450 bin'i geçmiş durumda.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap:Reklamı Kapat