Kısıtlamada Bankalar Kaça Kadar Açık, yasakta bankaya gidilir mi?

Sokağa çıkma yasağı kısıtlamasında bankalar kaça kadar açık, kısıtlamada bankaya gidilir mi işte yanıtı.

Kısıtlamada Bankalar Kaça Kadar Açık, yasakta bankaya gidilir mi?

Türkiye genelinde koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler arasında yer alan 17 gün boyunca tam kapanma sürecinde, bankaların kısıtlamadan muaf tutulacağı belirtildi. Peki kısıtlamada bankalar kaça kadar açık, kısıtlama sürecinde bankaya gidilir mi, bankaya gitmek yasak mı işte yanıtı.

Bankalar kaça kadar açık?

17 günlük tam kapanma sürecinde İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasına göre bankalar 10.00 ile 16.00 saatleri arasında açık olacak. Banka yönetimlerince belirlenecek şekilde sınırlı sayıda şube ve personel ile hizmet verilecek bankaların çalışanları da kısıtlamadan muaf tutulacak. Akbank, İş Bankası, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Garanti BBVA, ING, Odeabank, Denizbank gibi bankaların yanı sıra PTT şubeleri de açık olacak.

Kısıtlamada bankaya gidilir mi?

Bankalar tam kapanma sokağa çıkma yasağında da açık olacak. Hafta içi 10.00 - 16.00 saatlerinde açık olacak bankalar müşteri kabul edecek. Bankaya doğrudan girmek mümkün olmayacak ve bankalara gidebilmek için VEFA destek hattından onay almak gerekecek.

Bankaya gitmek için izin nasıl alınır?

Bankaların sokağa çıkma yasağında hizmet vermesi ile birlikte pek çok kişi bankaya gitmek için iznin nasıl alınacağını da merak ediyor. 122'yi arayarak Vefe Destek hattına bağlanabilir ve bankaya gitmek için izin başvurusunda bulunabilirsiniz.

Tam kapanmada banka çalışma saatleri

Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan duyuruya göre bankaların toplum, müşteri ve çalışan sağlığını korunmasına dikkat ederek, bankacılık hizmetlerinin tam kapanma sürecinde verileceğini belirtti. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede ise bankalar "10.00 - 16.00 saatleri arasında bankaların yönetimi tarafından belirlenecek şekilde sınırlı personel ve sınırlı şube ile açık olacak" denildi.

Ziraat Bankası çalışma saatleri

PTT çalışma saatleri

Yorum yap: