Konut Kredisi Faizlerinde Büyük İndirim: Yüzde 1'in Altına Düştü


Konut Kredisi Faizlerinde Büyük İndirim: Yüzde 1'in Altına Düştü

Konut kredisi faiz oranları bu yıl ocak ayında yüzde 1,16 seviyelerinban başlıyordu. Hükümet seçim kampanyası olarak konut kredisi faizlerinin düşürülmesi çağrısını yaptı ve Ziraat Bankası faizleri yüzde 1'in altına çekerek büyük indirimi sundu.

sponsorlu reklamlar
Konut Kredisi Faizlerinde Büyük İndirim: Yüzde 1'in Altına Düştü
10 Mayıs 2018 Perşembe 14:22 tarihinde paylaşıldı.

sponsor:
HEMEN ONAYLANAN KREDİ KARTI:

Siz de buraya tıklayıp Akbank kredi kartı başvurusu yapın, onaylandığında kartınız hemen adresinize gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar
Ekonomideki durağanlığı gidermek için Binali Yıldırım'ın yaptığı çalışmalar sayesinde Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları 2018 yılı mayıs ayında yüzde 1'in altına çekmiş oldu. Bu sayede ekonomide canlanma sağlanacak ve emlak sektörü hareketlenecek. Ziraat Bankası'nda 11 Mayıs'tan itibaren %0,98 faiz oranları 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde ve 10 yıla kadar olan vadelerde geçerli olacağı da belirtildi. 

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI 2018

Konut kredisi faizlerinin %1'in altına çekilmesi için ilk adım atılmış oldu. Ziraat Bankası konut kredisi faizleri %0,98'e kadar indirildi. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen kişiler Ziraat Bankası'na giderek konut kredisi başvurusu yapabilir ve kredisini kullanabilir. Konut kredileri, evin değerinin %75'ine kadar verilmekedir. Kalan yüzde 25'lik kısmı ise peşin olarak bankaya yatırmanız gerekmektedir yani 100 bin tl değeri olan bir eve en fazla 75 bin tl konut kredisi kullanabilirsiniz.

İlgili: Konut kredisi faiz oranları 2018

Ziraat Bankası gerek konutların inşaat aşamasında firmalara kurumsal kredi, gerekse konut satışlarında finansal çözümlerin devam edeceği açıkmasında şunlar belirtildi:

"Geleneksel bir yatırım aracı olarak değerlendirilmesi hem de sosyal bir ihtiyaç olan ev satışlarında, kredi taleplerini önemli bir yer tuttuğunu biliyoruz. Ziraat Bankası olarak müşterilerimizin konut kredisi taleplerini uygun faiz oranları ile kolay değerlendirme sürecine tabi tutarak karşılamamızı sürdürmekteyiz. Bankamız, konut kredilerinde salt bir kredi sunmaktan öte, müşterilerin diğer tüm finansmanlarına anında çözümler sunarak müşterilerle uzun bir birlikteliğin başlangıcı görmekte ve konut kredisi müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına anında çözüm sunmaktadır."Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları 2018

sponsorlu reklamlarBu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • E-mail:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.