Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin (Kredi Firmaları 2022)

Kredi çekmek istiyorum diye bir çok kişi kredinizi biz çekelim siz ödeyin reklamlarına inanmaktadır. Peki bankalardan kredi çekemiyorum diyen kişiler nasıl kredi çekebilir?

Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin (Kredi Firmaları 2022)

Bir çok paraya ihtiyaç duyan vatandaşımız, kredi çekmek istiyorum diye tarafımıza mail yollamaktadır. Kredi çekemeyenlere kredi gibi bir çok reklama son zamanlarda siz de karşılaşmışsınızdır. Bununla birlikte bir çok kişi bu reklamlar karşılığında bu kişilere kişisel bilgilerini yollamaktadır. Peki bu ne kadar doğru bir davranıştır ve kredinizi biz çekelim diyenlere ne kadar inanmamız, güvenmemiz gerekiyor? Kredi Bankalar ekibi olarak bu işin aslını astarını araştırdık ve bu haberimizi sizlere sunduk. Kredi alamıyorum diyen kişiler ne yapmalı işte yanıtı.
 

Kredinizi biz çekelim siz ödeyin

Öncelikle şöyle bir giriş yapalım; Bankalardan kredi kullanamamızın belli başlı nedenleri bulunmaktadır. Bunlar arasında kredi notumuzun düşük olması, kredi sicilinin kötü olması (geçmiş ödemeler düzensiz, kredi kartı borcu ödenmemiş veya geciktirilmiş), kara listede yer almaktır. Bu 3 neden kredi başvurusu yapan herkesin karşısına çıkmaktadır. Eğer ki bir bankadan kredi kullanmış ve borçlarınızı düzensiz ödemişseniz kredi notunuz oldukça düşük seviyeye gelir ve bankalardan kredi notunuzu yükseltene kadar kredi kullanamazsınız. Eğer kredi veya kredi kartı borcunuzu ödememiş ve banka tarafından avukata verilmişseniz, kara listeye girer ve 5 yıl boyunca hiçbir bankadan kredi veya kredi kartı alamazsınız. Diğer seçenek sicil bozukluğu yine kredi notunu düşürür ve kredi notunuzu yükseltebilene kadar bankalar kredi vermezler. Yani kara listede olanların dışında, kredi notunun düşük olmasından dolayı bir çok kişi bankalardan kredi çekememektedir.

KREDİ VEREN BANKALAR:

Akbank kredi başvurusu
Garanti Bankası kredi başvurusu
Ziraat Bankası kredi başvurusu
Teb kredi başvurusu
Finansbank kredi başvurusu
 

Ancak siz de belli başlı yöntemleri uygulayarak kredi notunuzu arttırabilir ve kredi başvurusu yaparak kolaylıkla kredinizi kullanabilirsiniz. Öncelikle kredi notunuzu sorgulayarak kaç olduğunu öğrenin. Eğer ki 1300 altında bir kredi notuna sahipseniz bankalar kredi notunuzun düşük olmasından dolayı size kredi vermiyor olabilir.

Kredinizi biz çekelim siz ödeyin diye onlarca facebook sayfası açan, instagram üzerinden iş yapmaya çalışan kişilerle sizin yerinize iletişime geçtik. 7 farklı kişiyle (farklı olduğunu sanıyoruz belki de aynı kişiler) bu kişilerin dolandırıcı olduklarına ve bu kişilerden uzak durulmasına kanaat getirdik. Bu kişiler, kredi kullanamayan kişileri ağına düşürerek dolandırmak istemektedir. Vaadleri arasında ise KKB sistemine sızarak kredi notunu hemen yükseltmek ve sonrasında kredi kullandırmak, kefil göstererek kredi kullandırmak veya tanıtık bankacımız var kesin kredi onaylıyor gibi yalanlar söylemek. Kredi kullandırma bedeli olarak da 100 ile 500 TL ön ödeme istiyorlar. Yani bu parayı yatırdıktan sonra ortadan kaybolan dolandırıcılardan. İşte bir konuşma örneğimiz;

- Merhaba, 3 bankaya başvuru yaptım hep red yiyorum. 15000 TL krediye ihtiyacım var gerçekten yardımcı olabiliyor musunuz?

+ Merhabalar, tabii ki hemen yardımcı olalım. Bugüne kadar 400'ün üzerinde kişiye kredi onaylattım. Yalnız kredi kullanmanız için İstanbul'a gelmeniz gerekmektedir, masraflarınız kullanılacak krediden düşülecektir. 15 değil isterseniz 25 bin lira da onaylatırım ancak ön ödeme olarak 150 TL dosya masrafını yatırmanız gerekiyor. Ön ödemeyi yaptıktan sonra 5 gün içerisinde kredinizi kullanabilirsiniz.


KOMİSYONLA KREDİ VERENLER
Yukarıdaki konuşma metninde gördüğünüz gibi 150 TL ön ödeme isteyen dolandırıcı kişi, dosya masrafı adı altında para istemektedir. Bu yöntemle bir çok kişiyi dolandıran bu kişiler paranın yatırılması sonrasında muhtemelen yeni hesaplarla devam etmekte. Eğer kredi kullanmak istiyorsanız güvendiğiniz kurumsal firmalara danışmanız gerekmektedir. İnternet üzeriden pek çok farklı dolandırıcılık yöntemiyle kişiler dolandırılmaktadır. Böyle bir şeyle karşılaşırsanız kesinlikle konuşmayı sonlandırın. Peki bankalardan kredi kullanmak için ne yapmak gerekiyor gelin buna bakalım. Findeks puanınızı bir kaç işlemden sonra arttırabilirsiniz. Bunlardan bazıları ise kredi ve kredi borçlarınızı ödemek, döviz alım satımı yapmak (internet şubesinden), e-vadeli işlemleri, altın alım-satımı, para gönderip almak, faturaları internet şubesinden ödemek sayılabilir. Diğer yandan kredi notunu kesin arttırmak isteyenler bankalardan bloke karşılığı kredi kullanabilir.

SENETLE KREDİ VERENLER
Günümüzde pek çok faktöring firması, kişiler, kuyumcular senetle para vermektedir. Siz de bankalardan kredi alamıyorsanız bu yöntemi deneyebilir ve senet karşılığında nakit alabilirsiniz. Kredi çekemiyorum diyen bir çok kişinin alternatif yöntem olarak kullandığı senetle para, bir çok kişinin tercihi haline gelmiştir. Siz de kredi notunuzun kötü olmasından dolayı bazı bankalardan kredi alamıyorsanız,senetle parasayfamıza göz atabilir ve senet karşılığı borç paranın nasıl alınabileceği hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kredinizi biz çekelim firmaları günümüzde Adana, İstanbul, Antalya, Konya, Ankara, Mersin, İzmir gibi illerde bulunmaktadır. Genellikle ön ödeme isteyen ve kendilerini komisyonla kredi verenler olarak tanıtan bu kişilerden kesinlikle uzak durmakta yarar var. Bunun yerine kredi notunuzu arttırarak bankalardan kesin onaylı kredi alabilirsiniz. Yine konumuzu toparlamak gerekirse, bir kişinin internet üzerinden bir firma veya bir kişiye ön ödeme adında para yollayabilmesi için güvenmek gerekir. Eğer hiç tanımadığınız bir kişi sizden ön ödeme, dosya masrafı gibi para istiyorsa kesinlikle bu parayı göndermeyin. Hatta kişisel bilgilerinizi de yollamayın ki bu bilgilerle de dolandırıcılıkla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yine de kredinizi biz çekelim siz ödeyin diyen kişilere başvuru yapmak ve kredi kullanmak istiyorsanız, bu kişilerle yüz yüze görüşmeniz daha yararlı olacaktır.

Sicili bozuk olanlara kredi

Yorum yap:

Yorumlar

3 yorum yapılmış

Serdar Yücel

aacil nakit ihtiyacim var bankalardan kredi alamıyorum.yardımcı olurmusunuz lütfen bir türlü internet üzerinden gerçek muhatap lara ulasamadim

2019-01-22 21:30:59 -
Mahmut Tuncer

kredi çekmek istiyorum, paraya sıkıştım.

2019-01-22 21:30:53 -
Hakan Yüce

kredinizi biz çekelim siz ödeyin diyen var mı?

2019-01-22 21:30:44 -