Maaşın Kaç Katı Kredi Alabilirim 2018
Sponsorlu Bağlantılar

 

Maaşın Kaç Katı Kredi Alabilirim 2018

 

Kredibankalar'a sürekli yöneltilen sorulardan birisi de maaşımın kaç katı kredi alabilirim 2018 yılında olmaktadır. Bu sorunun cevabı da konu içeriğimizde mevcuttur.

 

Sponsorlu reklamlar
Maaşın Kaç Katı Kredi Alabilirim 2018
 Bir çok vatandaşımız, maaşımın kaç katı kredi alabilirim diye yorum bölümlerimize yazmaktadır. Asgari ücretle çalışan veya düşük aylık üzerine çalışan kişiler maaşın kaç katı kredi alabileceklerini merak etmektedir. Öncelikle şunu belirtelim kredi başvurularında kredi notu oldukça önemli yer tutmaktadır. Kredi notunuzun yanı sıra gelirinize göre de bankalar size kredi verirler. Bankalar birer ticaret merkezi olduklarından dolayı verdikleri borç parayı zamanında ve eksiksiz geri almak isterler bu nedenle her türlü kriteri inceler ve başvuruya cevap verirler.

Güncel: İhtiyaç kredisi faiz oranları 2018

Maaşımın kaç katı kredi alabilirim 2018

2018 yılında maaşın kaç katı kredi alınabilir diye merak edenlere bu içeriğimizi hazırladık. Başvuru yaptığınız bankada geliriniz, geçmiş ödemeleriniz, kredi notunuz incelendikten sonra belli bir limit verilmesi karar verilir. Kredi notunuz çok yüksek olabilir ancak aylık geliriniz düşükse yüksek miktarlarda kredi çekemezsiniz, bu yasal olarak yasaktır. Bankalar, aylık taksit tutarı başvuru yapan kişinin maaşının en fazla %70'ine kadar kredi verirler, bu rakam da bankaların insiyatifine bağlıdır. Yani genellikle %40-60'a kadar kredi çıkartırlar. Yine net olarak anlamayanlar için belirtelim; 2018 yılında asgari ücretle çalışan bir kişi bankalardan en fazla (teminat ve kefil, ek gelir göstermeden) 46.000 TL kredi kullanabiilir. Tabi buda yüksek bir rakam olduğundan dolayı kredi notunun oldukça yüksek çıkması gerekmektedir. 

ne kadar kredi çekebilirim hesapla

İlgili: Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor 2018

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Bu hesaplamayı da şöyle yaptık, 1600 TL asgari ücret alan bir kişinin maaşının %60'ı 960 TL eder. İhtiyaç kredilerinde de en fazla vade sayısı 48 ay olduğuna göre 1600 x 48 = 46.080 TL etmektedir. Asgari ücretle çalışan bir kişi en fazla bu rakama kadar kredi kullanabilir. Tabi konut ve taşıt kredilerine teminat konulduğundan dolayı daha yüksek miktarlarda kredi çekebilirsiniz. Ayrıca yüksek kredi çekmek isteyen kişiler, ek gelir, teminat, kefil gibi şeyleri bankaya göstererek yüksek kredi çekebilirler. Yine bu krediyi çekebilmek için de kredi notunuzun yüksek seviyede yer alması ve bankaları tatmin edici olması gerekiyor. Bu konumuzda maaşın kaç katı kredi alabilirim 2018 araştırma sonuçlarını sizlere ilettik.

Güncel: 3 ay sigorta ile kredi veren bankalar

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Orhan
Orhan

2019 yılında bankalar maaşın kaç katına kredi verecekler.

2018-10-17 10:56:05 -


Reklamı Kapat