Şubeye Gitmeden Krediyi Erken Kapatma

Siz de kredi borcunuzun tamamını ödemek ve indirimden yararlanmak için şubeye gitmeden kredi kapatma yapabilirsiniz. Peki krediyi erken kapatma nasıl yapılır?

Şubeye Gitmeden Krediyi Erken Kapatma

Günümüzde kredi kullanımları genellikle ev, arsa, araba gibi taşınmaz alımları için yapılmaktadır. Bunların yanı sıra ihtiyaç kredileri de pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Eğitim kredisi, ev tadilat kredisi, tedavi masrafları için kredi, çiftçiye kredi, emekliye, öğretmene, askerlere kredi gibi pek çok farklı krediler ihtiyaç kredisinde kullanılabiliyor. Peki krediyi erken kapatmak isteyenler şubeye gitmeden kredi kapatma işlemini nasıl yapabilir? Bu sayfamızda bankalardan kullanılan ihtiyaç kredisi borcunun şubeye gitmeden nasıl ödenebileceğini ve kredi borcunun kapatılacağını bu sayfada sizlere sunduk.

İHTİYAÇ KREDİSİ ERKEN ÖDEME

Bir çok kişi ihtiyaç kredisi erken ödeme cezası diye araştırmalar yapmaktadır. Öncelikle şunu söyleyelim ihtiyaç ve taşıt kredilerinde erken ödeme cezası bulunmamaktadır, aksine ihtiyaç ve taşıt kredisinin tamamını ödeyecekseniz banka size erken ödeme faiz indirimi yapacaktır. Banka şubesine gitmeye bile gerek kalmadan kredi borçlarınızı internet ve mobil bankacılık üzerinden ödeyebilirsiniz. Aylık taksiti ödeyebildiğiniz gibi aynı zamanda kredi borcunun "tamamını" ödeyerek kredi borcunu kapatabilirsiniz. Bir çok kişinin eline bazı dönemlerde para geçtiğinden dolayı kredi borcunu kapatarak borç yükünden kurtulmak istemektedir. Siz de bankaya olan borcunuzun tamamını bankanızın internet şubesine girerek "krediler - kredi borcu ödeme - krediyi erken kapatma" gibi menülere giderek borcunuzun tamamını ödeyebilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtelim, şubeye gitmeden kredi borcu ödeyebilmek isteyenlerin banka hesabında kredi borcu miktarı kadar para olması gerekmektedir. Ayrıca bankanızın müşteri hizmetleri numarasını da arayarak kredi borcunuzun erken kapatılması halinde ne kadar ödeyeceğinizi öğrenebilir ve borcu hesaptan düşerek erken kapatma indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Aşağıda bulunan ilgili sayfadan bankanızın internet şubesi adresini yada müşteri hizmetlerini bulabilirsiniz.

Krediyi Erken Kapatmak Mantıklı Mı?

Ayrıca şunu da hatırlatmakta fayda var; Konut kredisi erken kapatma yapmak isteyenler krediyi erken kapatma cezası ödemek zorundadır. Sözleşmede yer alan orana göre erken kapatma cezası nakit olarak kredi borcunun üzerine eklenerek borçlu kişiden istenir. Ancak yine krediyi erken kapatma indirimi konut kredisinde de uygulanacağından dolayı bu ceza oranı pek bir etki yapmamaktadır. Kredinizi toplu bir şekilde kapatırsanız kredi notunuz oldukça güzel bir seviyeye gelecektir. Dolayısıyla ileriki zamanlarda ihtiyacınız olacak krediyi bankadan onaylatmanız ve daha yüksek miktarlı kredi çekmeniz daha kolay olacaktır. Şubeye gitmeden kredi kapatma yapmak istiyorsanız aşağıda yer alan listeden bankanızın internet şubesine giriş yaparak krediyi erken kapatma hesaplamasını bankanızın internet bankacılığında yapabilirsiniz.

İlgili sayfa: Bankalar listesi

Yorum yap: