Turizmde 1 Mayıs Bayramı yaşandı

Turizmde 1 Mayıs Bayramı yaşandı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün haftasonu tatiliyle birleşmesi turizmcilerin yüzünü güldürdü. 3 günlük tatili fırsat gören vatandaşlar kendini yollara attı.

Turizmde 1 Mayıs Bayramı yaşandı
  2 günlük haftasonu tatilinin 1 Mayıs tatiliyle birleşmesiyle birlikte turizmcilerin yüzü güldü. Bu fırsatı tatile dönüştürmek isteyen vatandaşlar kendini yollara attı. Yaz sezonu henüz başlamamışken bazı bölgelerde doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla turizmciler de bayram havası yaşadı.

Kıbrıs'ta boş oda kalmadı

Türkiye Seyehat Acentaları Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, 3 günlük fırsatı tatile dönüştüren vatandaşlar olduğunu belirterek "1 Mayıs'ta Safranbolu, Kastamonu, Kapadokya bölgeleri erken bayram yaşadı. Tatilciler 1 Mayıs'ı fırsata çevirerek Bozcaada, İzmir, Urla ve Foça'ya akın ettiler. KKTC'de ise doluluk oranı yüzde yüze ulaştı. Turizmcilerin 1 Mayıs dolayısıyla yüzü güldü." dedi. Anı Tur Başkanı Veli Çilsal da "Referandum sonrasında vatandaşlarımız döviz düşmesinden dolayı da 3 günlük tatili değerlendirmek istediler ve yollara çıktılar" dedi.


"BÖYLE RAĞBET GÖRÜLMEDİ"

1 Mayısta bu derecede hareketlilik beklemediklerini söyleyen Çilsal, şu şekilde konuştu "Ülkemizde 30 bin otel bulunuyor. Ege ve Akdeniz bölgeleriyle birlikte İstanbul çevresinde tatil bölgelerinde yoğun ilgiler yaşandı. Ege ve Akdeniz'deki açık otellerin yüzde 70'i dolmuş durumda. Abant, Sapanca, Ağva'da boş oda kalmadı. Uludağ'da ciddi bir akım söz konusu. Karadeniz ve İç Anadolu turları da rağbet görüyor. Şimdiye kadarki 1 Mayıslarda böyle bir hareketlilik yaşanmamıştı. Bunun nedeninde de güven ortamının etkisi büyüktür." dedi.
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: