Türk Akımı Ekonomiye 546 Milyon Dolar Katkı Sağlayacak


Türk Akımı Ekonomiye 546 Milyon Dolar Katkı Sağlayacak

Ekonomi ve Dış Politika Araştırma Merkezi Başkanı olarak görev yapan Sinan Ülgen, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinin, ülkemize 546 milyon dolar katkı sağlayacağını belirtti.

sponsorlu reklamlar
Türk Akımı Ekonomiye 546 Milyon Dolar Katkı Sağlayacak
21 Kasım 2017 Salı 23:33 tarihinde paylaşıldı.


Anında onaylanan kredi kartı:
Buraya tıklayın, hemen başvurunuzu yapın.

 

Sponsorlu bağlantılar
Sabah'ta yer alan habere göre, (EDAM) Ekonomi ve Dış Politikalar Araştırma Merkezi Başkanı olarak görevini sürdüren Sinan Ülgen, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesi, Türkiye sınırları içerisinde yer alan kısmı için inşaatında 13 bin 500 kişinin istihdam edildiği söyleyerek, proje kapsamında gayrisafi milli hasılat 546 milyon dolar artı katkı yapacağını belirtti.
Ülgen, EDAM bünyesinde hazırlanan "Türk Akımı: Türkiye Ekonomisi ve Enerji Güvenliğine Etkisi" raporunu tanıttığı konuşmada, Rus doğalgazı Türkiye ve Avrupa'ya taşıyarak projenin Türkiye'ye ekonomik olarak önemli katkılar sunacağını belirtti.

13 Bin 500 Kişi İstihdam Ediliyor

Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinin Türkiye kısmındaki 225 kilometre karelik kısmında ise inşaatlarda doğrudan 4 bin, dolaylı olarak 8 bin ve zincirleme olarak ise bin 500 kişinin çalıştığını belirten Ülgen, böylece hattın kara kısmında ise toplamda 13 bin 500 kişinin istihdam edildiğini belirtti.
Milli Hasılata 546 Milyon Dolar Katkı Sağlayacak

Ülgen, yaptığı konuşmada söz konusu projenin 1 milyar dolarlık bir yatırım olduğunu belirterek "Yapılan ekonomik etki analiziyle birlikte 100 milyon dolarlık ek hane halkı geliri ortaya çıkacak. Proje kapsamında, 225 kilometrelik kara kesimi inşaatı kapsamında gayrisafi hasılat 546 Milyon dolar kaykı getirecektir." dedi.


sponsorlu reklamlarBu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • E-mail:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.