Türk Telekom'un hisseleri bankalara devir edildi


Türk Telekom'un hisseleri bankalara devir edildi

Türk Telekom'daki yüzde 55 hissesi bulunan OTAŞ'ın, Türk Telekom'a kredi desteğinde bulunan bankaların ortak bir oluşturulacak şirketine devredilmesi onaylandı.

sponsorlu reklamlar
Türk Telekom'un hisseleri bankalara devir edildi
01 Eylül 2018 Cumartesi 12:40 tarihinde paylaşıldı.


Anında onaylanan kredi kartı:
Buraya tıklayın, hemen başvurunuzu yapın.

 

Sponsorlu bağlantılar
 Garanti Bankası, Akbank ve İş Bankası'nın, OTAŞ krediyi ödeyememesi üzerine Türk Telekom'da bulunan yüzde 55'lik Otaş hisseleri'nin bankalara devri onaylandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ojer Telekominasyon AŞ.'nin (OTAŞ) Türk Telekom'da bulunan yüzde 55'lik hisselerini bankaların ortak olarak kurduğu özel şirkete (SPV) devrine izin verildi. Devir sonrasında Akbank, Garanti Bankası ve İş Bankası Türk Telekom'da büyük hisseye sahip olan şirketler oldu. Türk Telekom tarafından yapılan açıklama aşağıda yer almaktadır. OTAŞ, Türk Telekom hisselerini teminat gösterek 2013 senesinde 4,73 milyar dolar kredi kullanmıştı ancak geri ödeyememesi sonucunda böyle bir durumla karşılaşıldı. Lübnanlı Hariri ailesine ait olan Saudi Telekom Company'nin dolaylı olarak ortak olduğu OTAŞ'ın Türk Telekom'da hissesi kalmamış oldu.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre bunlar kaydedildi:

" Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın şirketimize sunulan resmi bildiriye göre, Ojer Telekominasyon AŞ.'nin (Otaş), şirketimiz Türk Telekom'da bulunan %55 hisselerinin Otaş'a kredi desteğinde bulunan ortak girişim şirketi (Spv)'ye devredilmesi Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından onaylanmıştır."

sponsorlu reklamlarBu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • E-mail:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.