sponsorlu bağlantılar

Türk Telekom'un hisseleri bankalara devir edildi

Türk Telekom'daki yüzde 55 hissesi bulunan OTAŞ'ın, Türk Telekom'a kredi desteğinde bulunan bankaların ortak bir oluşturulacak şirketine devredilmesi onaylandı.

sponsorlu reklamlar
Türk Telekom'un hisseleri bankalara devir edildi

2018-09-01 12:40:00

sponsorlu bağlantılar

 

ANINDA ONAYLANAN KREDİ KARTI:

Siz de Akbank kredi kartı sahibi olmak için buraya tıklayın, formu doldurun ve anında onaylanan kartınız hemen adresinize gelsin.

 

 Garanti Bankası, Akbank ve İş Bankası'nın, OTAŞ krediyi ödeyememesi üzerine Türk Telekom'da bulunan yüzde 55'lik Otaş hisseleri'nin bankalara devri onaylandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ojer Telekominasyon AŞ.'nin (OTAŞ) Türk Telekom'da bulunan yüzde 55'lik hisselerini bankaların ortak olarak kurduğu özel şirkete (SPV) devrine izin verildi. Devir sonrasında Akbank, Garanti Bankası ve İş Bankası Türk Telekom'da büyük hisseye sahip olan şirketler oldu. Türk Telekom tarafından yapılan açıklama aşağıda yer almaktadır. OTAŞ, Türk Telekom hisselerini teminat gösterek 2013 senesinde 4,73 milyar dolar kredi kullanmıştı ancak geri ödeyememesi sonucunda böyle bir durumla karşılaşıldı. Lübnanlı Hariri ailesine ait olan Saudi Telekom Company'nin dolaylı olarak ortak olduğu OTAŞ'ın Türk Telekom'da hissesi kalmamış oldu.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre bunlar kaydedildi:

" Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın şirketimize sunulan resmi bildiriye göre, Ojer Telekominasyon AŞ.'nin (Otaş), şirketimiz Türk Telekom'da bulunan %55 hisselerinin Otaş'a kredi desteğinde bulunan ortak girişim şirketi (Spv)'ye devredilmesi Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından onaylanmıştır."

sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?
Tarih : 2019-08-11 12:54:56
Odeabank Çalışma Saatleri 2019
Tarih : 2019-08-08 15:52:11
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA