Zoom'da Mikrofon Açma, Mikrofon Bağlama

Zoom mikrofon nasıl açılır ve Zoom Mikrofon Ayarları hakkında tüm detaylı bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Zoom'da Mikrofon Açma, Mikrofon Bağlama

Zoom mikrofon nasıl açılır sorusu Zoom'da online sesli ve videolu konferansa katılmak isteyenler veya yayın yapmak isteyenler tarafından merak edilmektedir. Zoom toplantısına girdikten sonra görüntüye izin verildikten sonra ekranda mikrofon şeklinde bir buton çıkacaktır. Bu butonun üzerinde sistemde kaydedildiği şekilde çarpı işaretiyle gelir. Butonun üzerine tıkladığınızda ise çarpı işareti kalkar ve mikrofon sesini açmış olursunuz.

Konuşma yaptıktan sonra ise mikrofonu tekrar kapatmak için butonun üzerine tıkladıktan sonra üzerine çarpı işareti gelecektir. Konuşmadaki herkesin ses kontrolü aynı yerden yapılacaktır. Türkiye'de de yaygın şekilde kullanılan Zoom hem telefon hem de masaüstü bilgisayardan yayın yapılmasına olanak tanımaktadır.

Zoom Mikrofon Nasıl Açılır

Zoom programına masa üstü veya diz üstü bilgisayarınızdan giriş yapın. Giriş yaparken ses ayarlarınız için birkaç adım takip etmeniz gerekiyor. Canlı görüşmelerinizde en kolay şekilde Zoom mikrofon nasıl açılır ayarı bu şekildedir:

  • Zoom'a giriş yapın.
  • Ekranın sağ üst tarafında yer alan "ayarlar" menüsüne gelin.
  • Sesi açmak için "Audio" alanına gelin.
  • Mikrofon fotoğrafına tıkladığınızda ses otomatik olarak açılacaktır.
  • Zoom mikrofonu test etmek için "test mic" kısmına tıklayabilirsiniz.

zoom ayarlar

zoom ses ayarları

Zoom Mikrofon Ayarları Pc

Bilgisayardan Zoom'a girdiğinde birçok kişi ayarlar bölümünü bulamamaktadır. Zoom programını açtıktan sonra ayarlar butonu programın sağ üst köşesinde yer almaktadır. Bunu yukarıda yer alan resimde de kırmızı işaret ile gösterdik. Zoom mikrofon ayarları Pc artık Türkçe dil desteği ile yapılmaktadır.

Online ders, toplantı veya arkadaşlarca görüntülü görüşmek istiyorsanız en kaliteli program olarak gösterilen Zoom tamamen ücretsiz şekilde kullanılabilir. Donmadan en iyi görüntülü görüşme ve kaydetme programı Zoom olarak gösterilmektedir.

Zoom mikrofon açma

Zoom toplantısı yaptığınız sırada mikrofonu istediğiniz zaman kapatıp açabilirsiniz. Zoom mikrofon açma ayarları programın sol alt köşesinde yer alan mikrofon simgesi ile yapılmaktadır. Yeni bir görüşme başlatmak istiyorsanız Zoom programını açtıktan sonra "Yeni Toplantı" butonuna tıklayın. Bu kısımda ayarlarınızı yaptıktan sonra katılımcı davet etmek için "Katılımcılar" bölümüne tıkladıktan sonra mail ile katılımcı davet edebilirsiniz.

Sağ üst kısımda yer alan ekran ayarlarından çoklu ekran yapabilir ve isteğe bağlı olarak sadece konuşanın ekranda görünmesini ayarlayabilirsiniz.

Zoom Mikrofon Bağlama

Zoom'a bilgisayardan hariç bir mikrofon bağlamak istiyorsanız bunu Zoom mikrofon ayarları bölümünden yapabilirsiniz. Bilgisayarınıza mikrofonunuzu bağladıktan sonra Zoom'da ayarlar bölümüne gelin. Ayarlar sayfasında yer alan "Ses" butonuna tıklayın ve sağ kısımda yer alan Mikrofon yazan yerden istediğiniz mikrofonu seçebilirsiniz. Zoom mikrofon bağlama ekran resmini de aşağıda ekledik.

Zoom mikrofon bağlama

Bu sayfamızda Zoom mikrofon ayarları, mikrofon açma ve yeni mikrofon bağlama gibi sorulara yanıt verdik. Eğer mikrofon ayarında bir sorun yaşadıysanız aşağıda yorum bölümüne yazarak bizlerden yardım alabilirsiniz.

Yorum yap: