PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama
sponsorlu reklamlar

PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama

Ptt bakiye sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığını bu sayfadan öğrenerek hemen hesabınızdaki para miktarını sorgulayabilirsiniz.

PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama
sponsorlu reklamlar

PTT, Türkiye'de ilk olarak posta ve telgraf şirketi olarak 1840 yılında hizmete başladı. Günümüzde PTT kurumu HGS, OGS, fatura ödemeleri, maaş ödemesi, bankacılık hizmetleri gibi pek çok farklı sektörde hizmet vermektedir. Siz de bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak PTT bakiye sorgulama işleminin nasıl yapıldığını öğrenebilir, hesabınızda bulunan para miktarını hemen öğrenebilirsiniz.

 

PTT Adıma Yatan Para Sorgulama

PTT hesap bakiyesi sorgulama işlemi için E-devlet üzerinden veya aşağıda yazan diğer yöntemleri kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Hesabı olan bir çok kişi bir çok farklı yoldan hesabında bulunan para miktarını öğrenebilir. Ayrıca PTT hesabınız olmadan da PTT'ye adınıza para yatmış olabilir, bu durumda da yatan para miktarını ve nereden yattığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. İşte PTT adıma yatan para sorgulama nasıl yapılır:

  • E-devlet üzerinden PTT bakiye sorgulama
  • PTT internet bankacılığından bakiye sorgulama
  • PTT şubelerinden bakiye sorgulama
  • Telefondan bakiye sorgulama

 

E-devlet PTT bakiye sorgulama

E-devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra PTT işlemleri sayfasına gelerek PTT hesabınıza yatan paranın miktarını hemen sorgulayabilirsiniz. T.C. kimlik numarası ve isim soyisim bilgilerinizi kontrol ettikten sonra, PTT işlemi sayfasına gelerek hesabınıza yani T.C. numaranıza para yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz. E-devlet şifreniz yoksa bu durumda PTT şubelerine giderek kimlik belgenizle e-devlet şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ptt kartında hesap numarası nerede

 

ALO PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama

444 1 788 numaralı PTT müşteri hizmetlerini aradıktan sonra hesap işlemleri ile T.C. numaranızdan hesap bakiyesi sorgulamasını kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

PTT İnternet Bankacılığı Bakiye Sorgulama

PTT internet şubesine (https://pttbank.ptt.gov.tr/) şifrenizle giriş yaparak Hesap İşlemleri sayfasından hesap bakiyenizi görüntüleyebilir, hesabınızın hesap özetini anında öğrenebilirsiniz.

 

Ayrıca PTT şubelerine PTT çalışma saatleri içerisinde ziyaret ederek, Ptt bakiye sorgulama işlemini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

 

İlgili sayfalar:

Ziraat Bankası bakiye sorgulama

Akbank bakiye sorgulama

Garanti bakiye sorgulama

 

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: